V Boleslavi se nedařilo, Oceláři končí druzí

08.03.2019 · Daniel Ježek
Oceláři v závěrečném kole mohli atakovat Prezidentský pohár, když Liberec prohrál na Spartě. Slezanům se ale utkání v Mladé Boleslavi nepovedlo a hráči s drakem na prsou tak do play off vstoupí z druhé příčky po dlouhodobé části.
52.kolo, pátek 8.3.2019
Ml. Boleslav
4:0
ŠKO-ENERGO Aréna
Třetiny: 1:0, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 1. Vondrka (Skalický, Klepiš), 27. Klepiš (Němeček, Vondrka), 31. Vondrka (Žejdl), 51. Pláněk (P. Musil, Šťastný). Rozhodčí: Hribik, Kika - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 788. Střely na branku: 30:24. Zblokované střely: 7:8. Hity: 3:2. Vhazování: 30:37. Průběh utkání: 4:0.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Bernad, Pláněk (A), Němeček, Kurka, Kotvan, Kovačevič, Dlapa – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl, Šťastný – R. Zohorna, P. Musil, Látal – Flynn, T. Knotek, P. Kousal.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (31. Kantor) – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Husák, Matyáš, M. Adámek – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko (C), Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

Utkání na ledě Mladé Boleslavi začalo velice zhurta. Již v první minutě se děly velké věci. Nejprve třinecký Martin Růžička v dobré pozici napálil tyč Krošeljovy branky, domácí se naopak z protiútoku radovali. Pavol Skalický v akci dvou proti jednomu přenechal kotouč Michalu Vondrkovi, kapitán Bruslařů se z voleje nemýlil. Hra se v následujících minutách uklidnila a k vidění nebylo tolik šancí.

ŠKO-ENERGO aréna tak na další zajímavé hokejové momenty musela čekat do šestnácté minuty. Martin Látal se dostal do dobré příležitosti, v rozhodujícím momentě ale netrefil branku. V závěru první dvacetiminutovky se ještě do tlaku dostali také hosté, Erik Hrňa ale na kotouč u levé tyče čekal marně.

Také druhá třetina byla lepší ze strany domácích hokejistů. Bruslaři sice neměli tak raketový vstup do prostřední periody, jako do třetiny předcházející, v dvacáté šesté minutě se však podruhé radovali. Střelu Davida Němečka od modré před Hrubcem šikovně tečoval Jakub Klepiš. Hráči s drakem na prsou se do utkání mohli vrátit v početní výhodě po faulu Bernada, radovali se naopak hráči Mladé Boleslavi. Lukáš Žejdl s Michalem Vondrkou v přečíslení dvou proti jednomu zařídili třetí trefu domácích.

Po třetí inkasované brance se do brankoviště postavil Pavel Kantor, který hned musel dávat pozor při dvou přesilovkách Mladé Boleslavi. Třinečtí ale svého soupeře v početní výhodě do větších šancí nepouštěli. Oceláři však do poslední periody vstoupili s tříbrankovým mankem, to se jim nepovedlo snížit v přesilovce po Klepišově faulu. Domácí pak o chvíli později nevyužili svou výhodu jednoho muže v poli.

Přesilová hra z jednapadesáté minuty už změnu skóre nabídla, radovali se opět domácí. Faul Svačiny potrestal Martin Pláněk, který bombou od modré nedal Kantorovi žádnou šanci. V sedmapadesáté minutě mohl pátou branku domácích přidat Kurka, Kantora však nepřekonal. Ocelářům se tak poslední duel základní část nevydařil a hráči s drakem na prsou do play off vstoupí z druhé pozice.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): "Musím souhlasit s kolegou, ráz utkání určila první minuta. Kdyby svou šanci proměnil Třinec a ne my, mohlo to být úplně jiné utkání. I po té první brance to ale bylo zbytek třetiny vyrovnané. S druhou brankou přišlo uklidnění. V důležitých momentech nás jako již tolikrát podržel brankář, koncovku jsme si už ohlídali."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Já budu stručný. Dnes jsme neodehráli dobrý zápas. Ráz utkání určila první minuta, my svou šanci nevyužili, soupeř z protiútoku ano. Boleslav hrála velmi dobře, do ničeho nás nepustila, skvěle bruslila. Když už jsme dostali příležitost skórovat, podržel je výborný brankář. Za nás trenéry bych chtěl hráčům poděkovat za skvěle odehranou základní část, skončili jsme druzí. Nyní je čas si odpočinout a připravit se na play off."