Úvodní přípravný duel v nájezdech urval Havířov

10.08.2021 · Daniel Ježek
Oceláři vstoupili do období přípravných utkání na ledě nedalekého Havířova. Hráči s drakem na prsou sice byli v utkání aktivnějším týmem, z vítězství po samostatných nájezdech se ale radují domácí hokejisté. Branky Ocelářů vsítili Marian Adámek a Patrik Hrehorčák.
příprava, úterý 10.8.2021
Havířov
3:2sn
Gascontrol Aréna
Třetiny: 2:0, 0:1, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 4. Hudeček (Dostálek), 11. Dostálek (Hudeček, Doktor), rozhodující nájezd Doktor – 38. Adámek (Hrehorčák, Dravecký), 46. Hrehorčák (Doudera, Adámek). Rozhodčí: Koziol, Šutara – Gančařík, Konvička. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
AZ Heimstaden Havířov: Fučík – Chroboček, Hlaváč, Kabelka, Mrowiec, Záruba, Hamrlík, Pastor – Bednář, Pechanec, Soltys – Doktor, Hudeček, Dostálek – Stuchlík, Maruna "C", Mrva – Veselý, Damašek, Krupa
HC Oceláři Třinec: Mazanec – Doudera, Adámek, Zahradníček, Kundrátek, Michálek, Matyáš – Hrehorčák, Roman, Dravecký – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Christov, Peterek, Kofroň – Ramik

V úvodních minutách střetnutí byli aktivnější hosté z Třince, kteří si již ve druhé minutě vybojovali úvodní přesilovou hru utkání. V početní výhodě byl blízko ke skórování Miloš Roman, slovenský forvard ale po objetí branky napálil jen Fučíkovy betony. Domácí přečkali hru ve čtyřech a po návratu potrestaného Hudečka udeřili. Právě Jan Hudeček zužitkoval přečíslení dvou proti jednomu, když za Mazance dorazil střelu Dostálka. Oceláři mohli kontrovat na konci sedmé minuty, Roman ale ani napodruhé proti Fučíkovi neuspěl.

Přesně v polovině první periody byl za podrážení vyloučen třinecký Kundrátek, Havířov dokázal svou první hru v pěti proti čtyřem přetavit v branku. Vlastimil Dostálek dostal nabito na ránu z první, Mazanec nedokázal zareagovat a vyloučený Ocelář Kundrátek se na ledovou plochu vracel po pěti vteřinách svého trestu. Hráči s drakem na prsou mohli na dvoubrankové vedení domácích odpovědět dvě minuty před první sirénou, Miloš Roman ale ani ve své třetí velké šanci neuspěl.

V prostřední dvacetiminutovce se tempo hry rozjíždělo pomaleji, první vážnější šance byly k vidění až v sedmadvacáté minutě. Vít Christov se aktivním pohybem dostal za obranu domácích, po faulu pak zahrával trestné střílení. Christov zkusil blafák mezi Fučíkovy betony, brankář Havířova se ale překonat nenechal. Hned v další minutě mohli v přečíslení udeřit domácí Maruna s Mrvou, Mazanec si s nepříjemnou situací však poradil. Další dvě velké šance obstarali opět Oceláři, Peterek ani Kofroň ale síť havířovské branky nerozvlnili.

Tlak úřadujících extraligových mistrů gradoval. V třicáté druhé minutě nebezpečně pálil Marcinko, Fučík však opět dokázal zasáhnout. V třicáté sedmé minutě to znovu neúspěšně zkoušel Miloš Roman, svěřenci kouče Varadi se tak gólové radosti dočkali a v osmatřicáté minutě. Marián Adámek seřídil svá mířidla velice přesně a z levého kruhu trefil horní růžek havířovské branky. Domácí mohli na trefu hostujícího celku reagovat pokusem Chrobočka, Mazanec byl připraven.

Poslední periodu zahájili Třinečtí v početní výhodě po faulu Bednáře, po třiatřiceti vteřinách hry v další dobré šanci neuspěl Roman. Ve třiačtyřicáté minutě Pechanec uvolnil do sóla navrátilce z trestné lavice Bednáře, Mazanec ale byl proti. Za další dvě minuty si Oceláři znovu zahráli v početní výhodě, tuto příležitost již dokázali využít. Po nabídce Milana Doudery se do tvrdé rány opřel Patrik Hrehorčák, jeho projektil se od horní tyče odrazil za Fučíkova záda.

Oceláři se mohli přiblížit k vítězství v rozmezí padesáté a padesáté třetí minuty. Brankáře domácích nejprve po Draveckého pasu ohrožoval Doudera, následně se do velkých šancí dostali Chmielewski a Kofroň. První dva jmenovaní ztroskotali na Fučíkovi, Kofroň napálil tyč havířovské branky. Tři minuty před koncem mohli zase rozhodnout domácí, kteří hráli přesilovku. Havířov ale svou šanci nevyužil. Utkání tak dospělo do prodloužení.

Hned po minutě hry v nastaveném čase mohli rozhodnout Hrehorčák nebo Roman, ani jeden ale ve své šanci neuspěl. V poslední minutě prodloužení pak v dobré příležitosti neuspěl Marcinko. Rozhodnutí tak přišlo až v nájezdech, kdy v šesté sérii uspěl Jakub Doktor.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Bylo to první utkání nové sezóny. Potřebujeme ještě vyzkoušet nějaké kluky, tak jsme přijeli se sestavou, která pro nás byla schůdná. Vstup do zápasu nám moc nevyšel, prohrávali jsme 0:2. Naše hra se ale postupem času zvedala, kluci si začali zápas podmaňovat. Vytvořili jsme si spoustu gólových šancí, je škoda, že jsme je neproměnili. Myslím, že jsme měli více ze hry, nehráli jsme špatně v útočném pásmu, kde jsme něco po první třetině upravili. Je třeba se zase dostat do herní praxe, kluci si to musí všechno zase zažít. Nebylo to úplně špatné, byly tam i dobré věci. Kluci makali, hráli s nasazením. Rozhodly dovednosti v nájezdech, v globálu to utkání ale nebylo špatné. Ukázalo nám věci, které jsme chtěli vidět. Hodnotím to pozitivně.