Střelnice ve Varech i podruhé, Oceláři mají tři body

09.11.2020 · Daniel Ježek
Slezané se po vítězném utkání s Kometou přesunuli na západ Čech, kde absolvovali již druhé letošní utkání s Karlovými Vary. Oceláři dali základ svému vítězství v první třetině, kterou ovládli 4:0. Hattrickem se na demolici Energie podílel Matěj Stránký.
15., pondělí 9.11.2020
Karlovy Vary
2:7
KV arena
Třetiny: 0:4, 1:2, 1:1  Branky a nahrávky: 31. Pulpán (T. Mikúš), 45. Hladonik (Redlich, Vildumetz) – 8. Zadina (M. Doudera, Jašek), 10. M. Stránský (Gernát, Hrňa), 14. Martin Růžička (M. Stránský), 16. P. Vrána (Martin Růžička, M. Stránský), 24. M. Stránský (Martin Růžička), 37. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Jašek), 50. M. Stránský (P. Vrána, D. Musil). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:2, navíc Redlich (KVA) 5 min. + DKÚ. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:31. Zblokované střely: 11:15. Hity: 7:2. Vhazování: 31:41. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6, 2:7.
HC Energie Karlovy Vary: Bednář – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, Weinhold – Lauko, Hladonik, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.
HC Oceláři Třinec: Kořenář – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Zadina, Marcinko, Chmielewski – M. Kovařčík, Jašek, O. Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Dravecký (A) – Hrňa.

Do utkání na západě Čech vstoupili o něco lépe domácí. Hráči Energie se již ve druhé minutě dostali do slibné šance, Černoch ale trefil jen tyč Kořenářovy branky. Postupem času se do hry dostávali také Oceláři, odměnou jim byla využitá přesilovka z šesté minuty. Po kombinaci Jaška a Doudery se do ideální pozice dostal Filip Zadina, který tvrdou střelou poslal hosty do vedení. Hráči s drakem na prsou využili také svou druhou početní výhodu. První část se ještě nepřeklopila do druhé desetiminutovky, když Matěj Stránský přesně tečoval střelu Martina Gernáta.

Třinečtí byli i nadále při chuti, dostávali se do více šancí a jejich vedení se tak postupně navyšovalo. Milan Doudera sice ještě svou dělovku od modré v branku neproměnil, kombinace Matěje Stránského s Martinem Růžičkou v úvodu čtrnácté minuty už znamenala třetí úspěch hostí. Hned v téže minutě mohl za domácí odpovědět Lauko, Kořenáře ale nepřekonal. A tak se opět radovali Oceláři V šestnácté minutě našel Růžička zcela nehlídaného Petra Vránu, třinecký kapitán přidal čtvrtý zásah.

Velmi dobře vstoupili Slezané také do druhé periody. Třinečtí si hned ve druhé minutě prostředního dějství vypracovali dvojnásobnou přesilovou hru, tu po necelé minutě tvrdou ránou využil Matěj Stránský. Nejproduktivnější Ocelář zapsal druhou branku v zápase. Oceláři byli i nadále lepším týmem, v osmadvacáté minutě však nedokázali využít faulu Plutnara. Dorážejícího Hrňu totiž zastavil Bednář.

Udeřili tak domácí. Devět vteřin po uplynutí poloviny zápasu se po nepřehledné situaci před třineckou brankou prosadil Lukáš Pulpán, na zádech ležící Kořenář nedokázal zasáhnout. Hra se následně trochu vyrovnala, větší šance ale nebyly k vidění. To se mohlo změnit v šestatřicáté minutě, kdy domácí hráli v šesti, sudí ale nakonec původně odpískaný přestupek odvolali. Ocelářům to však nevadilo, hned v minutě následující totiž skvěle zafungovala souhra bratří Kovařčíků, starší Ondřej Kovařčík pak z bezprostřední blízkosti využil Michalovy pobídky.

Třetí dvacetiminutovku Oceláři zahájili v dohrávané početní výhodě, tu ale nevyužili. Následně se museli Slezané bránit v oslabení po Zadinově faulu, tuto situaci hráči s drakem na prsou přečkali bez úhony. V pětačtyřicáté minutě však nedokázali ubránit exOceláře Jana Hladonika, ten z bezprostřední blízkosti překonal Kořenáře mezi betony. Třinečtí si mohli pětibrankové vedení vzít zpět ve čtyřicáté osmé minutě, Jašek ale ani nadvakrát Bednáře nepřekonal.

Povedlo se to následně Matěji Stránskému, který v polovině zápasu do branky doklepl sraženou Musilovu střelu a završil tak hattrick. Pět minut před koncem u hrazení tvrdým způsobem karlovarský Redlich atakoval rozehrávajícího Zadinu, to se nelíbilo Kundrátkovi, který se v roli mstitele vydal tento zákrok Redlichovi oplatit. Pro domácího forvarda utkání skončilo, Kundrátek si odseděl dvě minuty za hrubost. Elitní forvard Zadina pak zamířil do kabiny. Oceláři tak utkání dohrávali utkání v přesilové hře. Do největší šance se ale dostali domácí, Kohout ale v oslabení na Kořenáře nevyzrál. Oceláři tak i podruhé v Karlových Varech získali tři body.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): "Jednoznačně rozhodla první třetina. Prohrávali jsme 4:0, ale myslím si, že do poloviny první periody to nebylo v našem podání tak hrozné. Měli jsme dokonce první šanci zápasu, ale trefili jsme tyčku. Následně se hostům podařilo proměnit dvě přesilové hry, což je posadilo na koně a uklidnilo je to. Porazit za takových okolností tak silné mužstvo, jako je Třinec, je velmi těžké. Třinečtí byli velmi produktivní, narozdíl od nás. Podle mě byla na šance první třetina relativně vyrovnaná, ale skončila pro nás 0:4 a bylo v podstatě po zápase. I když jsme se snažili s výsledkem něco udělat, Třinec si výsledek pohlídal. Na hostujícím ledě nám zřejmě svědčí to čisté ovzduší nedaleko ocelárny (smích). Nevím, proč se nám na jejich ledě daří a u nás ne. Pokud se nám nepovede začátek, jako dnes a nedostaneme si Třinec pod tlak ihned v začátku, je to potom moc těžké. V předchozích zápasech jsme hráli se Spartou a právě se Třincem, což pro nás nejsou příjemní soupeři, jsou velice silní. Odehráli jsme, vyjma dneška, vyrovnané bitvy. Nevidím příčinu našich nezdarů mezi diváky, v těchto případech to nemělo žádný vliv. Ke střídání brankářů dnes nedošlo, protože si myslím, že Honza na inkasované góly nemohl. Ze čtyř vstřelených branek v první třetině byly tři střely tečované, takže si nemyslím, že jdou góly za ním. Proto jsme se rozhodli, že ho v bráně necháme. Minule ke střídání došlo, pomohlo nám to v utkání s Českými Budějovicemi."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Utkání rozhodla první třetina z přesilových her, které jsme měli. Po dvacetiminutách jsme vedli 4:0. Samozřejmě to byl těžký zápas, soupeř hrál dobře, dobře forčekoval. Chtěli jsme bodovat, to se nám povedlo."