Souboj o první místo jednoznačnou záležitostí. Třinec přejel Liberec 5:0!

06.02.2011 · Adam Sušovský
Oceláři zvládli šlágr kola před téměř vyprodanou halou na jedničku. Liberci nedovolili jediný gól a podpořeni výborným výkonem brankáře Hamerlíka dokráčeli k jasnému vítězství 5:0.
49.kolo, neděle 6.2.2011
Třetiny: 2:0, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 9. Bonk (Varaďa, Růžička), 10. Polák (Polanský, Květoň), 38. Lojek (Peterek, Polák), 49. Květoň (Polák, Polanský), 60. Polanský (Růžička, Květoň). Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:12, navíc Ondřej (LIB) 5 + DKU. Využití: 4:0. Diváci: 4791. Průběh utkání: 5:0.
Vošvrda - Čakajík, Hunkes, Holub, Derner, Trončinský, Moravec, Ulrych - Špaček, Dušek, Kudrna - Hořava, Podkonický, Bartovič - Klimenta, Vak, Bárta - Urban, Ondřej, Vantuch.
Hamerlík - Seman, Hrabal, Lojek, Hudec, Zíb, Richter - Varaďa, Bonk, Růžička - Adamský, Peterek, Zagrapan - Květoň, Polanský, Polák - Orsava, McGregor, Hrňa.

Jednoznačný šlágr kola přinesl od úvodu utkání hodně aktivní a otevřenou hru. Na obou soupeřech bylo vidět nasazení a odhodlanost, což se projevilo i na počtu vyloučených. Hlavní rozhodčí poslali během zápasu na trestnou lavici hned 21 aktérů.

Mírně aktivněji začal v Třinci Liberec. Hosté ukázali, že budou v útoku hodně kousat, jenže po celý zápas je přiváděl do rozpaků výborný Hamerlík. Ten se na začátku nejvíce zapotil zřejmě při šanci Klimenty, kterou zlikvidoval pohledným rozklekem.

Třinec začal výrazně zlobit až v polovině úvodní periody, svůj tlak navíc potvrdil dvěma rychlými góly, kterými i určil ráz celé hry. Nejprve prokázal před bránou dostatek důrazu Radek Bonk, minutu na to stejně jako on, pálil do prázdné brány Vojtěch Polák.

Třinecké branka zvedla, až na mírné vyjímky byli posléze aktivnějším celkem, ale ve většině případů je zastavil buď zmar v koncovce nebo výborný brankář Vošvrda, který dnes překvapivě naskočil mezi tři tyče místo Marka Pince.

Vyhrocené utkání zvládali emočně lépe Oceláři, kteří i díky zbytečným faulům Liberce, hráli v zápase hned tři přesilovky pět na tři. V nich ale proti koncentrované obraně Tygrů příliš nepředvedli. A proto museli útočit většinou do plných. Výborné šance měl Adamský i Polanský, ani jeden ale netrefili bránu.

Také Liberec si ovšem vytvářel šance. Tou největší v dalším průběhu zápasu byla tutovka Hořavy, jenž se proháčkoval až před Hamerlíka, ale vyhořel na jeho správně položeném betonu. Třinec tak postupně přidával další branky.

V závěru druhé části se trefil s pomocí odrazu a teče obránce přesně do vinklu Martin Lojek.. Protože Liberec na začátku poslední části nevyužil ani ani sedmou přesilovou hru, trestal Třinec a proměnil zápas v rozhodnutý. Cestu k udržení prvního místa totiž zvýraznil v přesilovce přesnou střelou David Květoň a Werk aréna mohla začít slavit.

Navíc se brzy dočkala i chtěného bůra. Oceláři totiž v poslední minutě dokázali napočtvrté v zápase proměnit dvojnásobnou přesilovku. Drtivé vítězství Třince potvrdil ránou k bližší tyči Jiří Polanský. K Prezidentskému poháru mají blíže tři kola před koncem hokejisté Třince.

Ohlasy připravujeme...
Odehrané v 17:00 | Muži