Šestá výhra v řadě! Oceláři otočili v Olomouci

05.02.2021 · Daniel Ježek
Vítězná jízda pokračuje! Oceláři v třiačtyřicátém kole zavítali do Olomouce, kde chtěli prodloužit svou vítěznou šňůru. Hráči s drakem na prsou sice prohrávali 0:2, v závěrečné třetině ale utkání otočili a sebrali všechny tři body!
43.kolo, pátek 5.2.2021
2:3
zimní stadion Olomouc
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky: 10. Nahodil (Ostřížek), 27. Burian – 29. M. Stránský (Špaček, Martin Růžička), 45. M. Kovařčík (M. Adámek), 48. O. Kovařčík (M. Adámek, Špaček). Rozhodčí: Hejduk, Micka - Rampír, Špringl. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 18:38. Zblokované střely: 5:6. Hity: 7:3. Vhazování: 25:31. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC Olomouc: Konrád – A. Rutar, Ondrušek (A), Dujsík, Vyrůbalík (C), Valenta, Švrček – Ostřížek, J. Knotek (A), Bambula – Klimek, Nahodil, Kunc – Burian, Strapáč, Gřeš – Olesz, Kolouch, Handl.
HC Oceláři Třinec: Štěpánek – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Freibergs, M. Adámek, Jaroměřský – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – M. Kovařčík, Špaček, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Kurovský – Kofroň, Roman, Hrňa – Dravecký (A).

Do utkání na ledě olomouckého zimního stadionu vstoupili o něco aktivněji hosté z Třince, kombinace první útočné formace ale úspěch nepřinesla. Další minut úvodu prvního dějství nabídly spíše opatrný hokej, brankáři mnoho práce neměli. Slezany ve čtvrté minutě potkala nepříjemnost v podobě zranění beka Jana Jaroměřského, Třinečtí tak dohrávali s Vladimírem Draveckým na pozici obránce. V osmé minutě si domácí zahráli první přesilovku utkání, tato herní situace přinesla první vážnější šance. Kolouch a Dujsík se nejprve neprosadili, vteřinu před návratem potrestaného Adámka ale Olomoučtí svou výhodu zhodnotili. Lukáš Nahodil střelou z kruhu pro vhazování otevřel skóre zápasu.

Oceláři po inkasované brance navýšili své tempo a častěji se dostávali do šancí. V patnácté minutě slibnou přihrávku Špačka před branku promáchl Michal Kovařčík, za další dvě minuty se z úniku nedokázal prosadit ani jeho bratr Ondřej. Domácí pak mohli zahrozit Gřešem, ten ale brankáře Štěpánka nepřekonal. V samotném závěru třetiny dostali Slezané šanci hrát v pěti proti třem, tuto výhodu si nakonec přenesli i do úvodu prostřední dvacetiminutovky, nedisciplinovanost domácího celku ale potrestat nedokázali.

Po ubráněném oslabení tří proti pěti museli kohouti bránit i klasickou přesilovku Třince po Ondruškově prohřešku, hráčům s drakem na prsou se ale v tomto zápase v přesilovkách nedařilo. Po ubráněných oslabeních mohli domácí zahrozit v početní výhodě po prohřešku Marcinka, Olomouc ale tuto možnost nevyužila. Svěřence trenérů Motáka a Tomajka to ale nemuselo dlouho mrzet, v sedmadvacáté minutě totiž Vilém Burian ujel třinecké defenzívě a bekhendem překonal třineckého gólmana.

Oceláři ale velmi rychle přispěchali s odpovědí, v dvacáté deváté minutě Martin Růžička zpoza branky našel Matěje Stránského, nejlepší extraligové střelec se z ideální pozice nemýlil. Třinečtí navíc záhy hráli přesilovku, ani tuto příležitost ale v branku nepřetavili. Velmi blízko ke skórování byl ve třicáté čtvrté minutě Roman, jeho pokus ale trefil jen horní tyč olomoucké branky. V závěru třetiny se urodilo několik šancí na obou stranách, na změnu skóre to ale vliv nemělo.

Druhý tým tabulky tak do poslední dvacetiminutovky vstoupil s jednobrankovým mankem, po necelých pěti minutách hry ale bylo srovnáno. Marian Adámek od modré poslal nadýchaný centr na Michala Kovařčíka, který z bezprostřední blízkosti usměrnil kotouč za Konrádova záda. Při svém dalším střídání tato formace opět udeřila. Marian Adámek znovu nahazoval kotouč na branku, puk mimo dosah domácího brankáře tentokráte tečoval starší z bratrské dvojice Ondřej Kovařčík.

Deset minut před koncem mohl stav srovnat Knotek, domácí útočník ale z bezprostřední blízkosti neuspěl. V padesáté páté minutě zase mohl vedení hostujícího celku pojistit Martin Růžička, nejproduktivnější hráč extraligy ale v úniku neuspěl, když svůj bekhendový blafák nedokázal dokončit. Růžička ale následně vybojoval přesilovku, která byla umocněna dalším faulem Vyrůbalíka. Třinečtí ale nevyužili ani svou druhou dvojnásobnou přesilovku. Dvě minuty před koncem navíc fauloval Marcinko, domácí na nic nečekali a zkusili hru bez brankáře. Oceláři ale vše přečkali a získali další tři body.

Jan Tomajko (HC Olomouc): "Podali jsme lepší výkon než v Pardubicích a do třetí třetiny jsme šli s vedením 2:1. Chtěli jsme ho udržet, ale bohužel se nám to nepovedlo. S bodovým neziskem nejsme spokojení, ale nemůžeme říct, že by náš výkon byl špatný. Bojovali jsme až do konce, šance tam byly, ale neproměnili jsme je."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Utkání se mi hodnotí dobře, protože konečně je skóre zápasu s Olomoucí pro náš tým příznivé. Průběh utkání byl vyrovnaný. Ceníme si zisku tří bodů z olomouckého stadionu, na kterém se nám v poslední době příliš nedaří. Hráče to stálo spoustu sil, ale my cítíme, že velkým nasazením jsme byli schopní zápas obrátit."