Sedmý triumf v řadě: Oceláři přetlačili Boleslav 5:2!

30.12.2014 · Martin Stebel
Třinecká nadvláda v extralize pokračuje - sedmý duel v prosinci znamená sedmé vítězství! Na ledě extraligového novice z Mladé Boleslavi letos uspěli podruhé, tentokrát se zrodil výsledek 5:2! Na přelomu kalendářního roku tak převaha Ocelářů na čele tabulky narostla už na úctyhodných třináct bodů!
33.kolo, úterý 30.12.2014
Ml. Boleslav
2:5
Třetiny: 1:3, 1:0, 0:2  Branky a nahrávky: 14. Pabiška (Výborný, Mikulík), 31. Kubica (Kašpařík, Trška) – 2. Matuš (Doudera), 10. Klesla (Nosek), 13. Klepiš (Orsava, Nosek), 52. Klesla (Hrňa), 57. Polanský (Roth, Dravecký) Rozhodčí: Šindler, Úlehla – Frodl, Charvát Vyloučení: 4:4 Využití: 0:0 Zblokované střely: 6:3. Hity: 8:12. Vhazování: 32:34. Střely na branku: 38:32 Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5. Diváci: 2970.
Růžička M. (10. Rittich) – Trončinský, Ovčačík, Stříteský, Kočí, Žabka, Trška, Čermák – Mikulík, Výborný, Pabiška – Látal, Broš, Klimenta – Bárta, Kašpařík, Kubica – Pacovský, Musil, Lenc
Hamerlík (Šimboch) – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Hrabal, Doudera, Nosek – Orsava, Klepiš, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Rufer, Matuš, Žejdl – Franek, Kindl, Christov

Třinec vstoupil do utkání podle očekávání. Když se ze slušné šance neprosadil boleslavský Látal, stačilo Radimu Matušovi, aby si najel do levého kruhu před brankou Martina Růžičky. Střela třineckého útočníka skončila až za zády mladoboleslavského brankáře. K odraženému puku se pak na druhé straně dostal David Výborný, domácí kapitán však neměl přesnou mušku. Obrovskou šanci si v přesilové hře vypracovat hostující Erik Hrňa, který trestuhodně minul prázdnou branku Středočechů.

Čekání na další gól nebylo příliš dlouhé. Rostislavu Kleslovi stačilo ke vstřelení branky, aby si najel na modrou, odtamtud vystřelil. Kotouč pak skončil až za zády Martina Růžičky, jenž se následně poroučel z branky. Přenechal místo Davidu Rittichovi, který se tak opět po několika zápasech objevil v brankovišti Bruslařského klubu. Další zásah přidali Oceláři záhy. Hosté si vytvořili tlak v brankovišti a z dorážky uklidil puk za Rittichova záda Jakub Klepiš. Bruslaři ale na třetí gól Třince dokázali odpovědět. David Výborný přenechal kotouč Lukáši Pabiškovi, jenž uspěl tváří v tvář Hamerlíkovi svým povedeným blafákem. První třetinu tedy jasně ovládli Oceláři.

Na začátku druhé periody se podařilo Boleslavským ustát dvouminutové oslabení, přičemž následně působili o něco aktivnějším dojmem. Snížit mohl novic v dresu Středočechů Václav Kočí, jenže se mu nepodařilo trefit skulinku v brance Petera Hamerlíka. Následně se zkoušel prosadit dravý Pavel Musil, ale třinecký brankář nedopustil další snížení. Druhý gól se pokusil přidat Lukáš Pabiška, ale nepodařilo se mu zpracovat kotouč podle svých představ.

Mladá Boleslav měla k dispozici početní výhodu, ve které se jí ale nepodařilo skórovat. Na Hamerlíka se následně řítil rychlonohý Pavel Kašpařík, jemuž se nepodařilo usměrnit puk do třinecké svatyně. Když už to vypadalo, že se to domácím nepodaří, opak se stal pravdou. Kotouč se dostal k nepokrytému Zdeňku Kubicovi, proti kterému neměl brankář Ocelářů šanci, jelikož se nestihl přesunout. Boleslavští byli v souboji s lídrem tabulky ale i nadále lepší. V předbrankovém prostoru nechybělo k moc k vyrovnání Brošovi, který však nedokázal včas usměrnit puk do hostující klece. Druhou třetinu ovládli tedy domácí, kteří ji vyhráli 1:0.

Ani do posledního dějství nevstoupili Oceláři nejlépe. Srovnat mohl dobře hrající Richard Jarůšek, jehož střelu z mezikruží však dokázal Hamerlík vytěsnit. I v přesilové hře Bruslaři několikrát zahrozili. Ovčačíkovi nechybělo příliš, aby se trefil mezi tři tyče. Poté zahrozili po delší době také Třinečtí. Nejdříve natrefil břevno Rostislav Klesla a následně vychytal Radima Matuše skvělým zákrokem mladoboleslavský brankář Rittich.

Domácí živili dlouho naděje na vyrovnání, osm minut před koncem však přišla mrazivá sprcha. Oceláři vstřelili důležitý gól zásluhou Rostislava Klesly, jenž si připsal již svůj druhý gól v tomto utkání. Stačilo mu k tomu, aby vypálil od modré. Do konce utkání se hosté prosadili ještě jednou. Třinečtí si s Bruslaři doslova pohráli v obranném pásmu Mladé Boleslavi a Jiří Polanský nedal bekhendovým blafákem Rittichovi šanci. V závěru už se nic dramatického nestalo, a tak si Oceláři odvážejí do Slezska tři body za výhru v posledním zápase roku, Boleslavští se naopak propadli na příčku zaručující na konci sezony účast v baráži o 1. ligu.

Na závěr nechyběla tradiční děkovačka Ocelářů se svými fanoušky. foto: Eva Dvorská

Marian Jelínek (trenér Mladé Boleslavi): Vůbec se nám nepovedl úvod utkání. V něm jsme inkasovali a soupeř nám dokázal odskočit na rozdíl tří branek. Klobouk dolů před hráči, že jsme se vzchopili ve druhé třetině. Řekli jsme si, že jdeme dál. Dokázali jsme, že se Třinec dá za určitých předpokladů načapat a bohužel se nám nepodařil vstřelit třetí gól. Vidím velký rozdíl v proměňování šancí, které pokud soupeř má, je nekompromisní. Když nám Třinec odskočil opět o dva góly na 4:2, už to byl trochu vabank a nepodařilo se nám snížit, naopak jsme inkasovali. Výsledek je možná krutý, ale my potřebujeme body a ne prohrát "jen" 2:3. Ne že by to bylo jedno, ale bolí to stejně.

Jiří Kalous (trenér Třince): Utkání bylo velmi urputné. Výborně se nám povedl vstup do zápasu, když jsme se dostali do tříbrankového vedení, ačkoli jsme soupeři dovolili jednou skórovat. Ten náskok byl dostatečně velký, ale trochu nás ukolébal. Tak jako byla velmi dobrá první třetina z naší strany, druhá byla čistě v režii domácího celku, který nás zatlačil. Jen díky vynikajícímu výkonu Petera Hamerlíka jsme se udrželi ve hře. Se štěstím jsme ustáli jednobrankový náskok. Ve třetí třetině jsme začali hrát více na puku a uklidnila nás čtvrtá branka. Ze strany domácích to byl bojovný zápas. Hráli výborně a výsledek je pro ně možná dost krutý.