Raketový start zajistil tři body

24.01.2019 · Daniel Ježek
Oceláři v Chomutově předehrávali duel osmatřicátého kola, na cestu domů si Slezané přibalili tři body. Hráči s drakem na prsou již v po pěti minutách vedli o dvě branky, toto vedení ještě do konce utkání zdvojnásobili. Dvakrát se trefil Jiří Polanský, Šimon Hrubec vychytal čtvrté čisté konto v sezoně.
38.kolo, čtvrtek 24.1.2019
Chomutov
0:4
SD aréna
Třetiny: 0:2, 0:0, 0:2  Branky a nahrávky: 1. Dravecký (Martin Růžička, Marcinko), 6. Polanský (Cienciala), 47. Polanský (Dravecký), 59. Hrňa (M. Doudera, Marcinko). Rozhodčí: Horák, Hejduk - Hynek, Polák. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 722. Střely na branku: 31:33. Zblokované střely: 16:. Hity: 8:4. Vhazování: 36:31. Průběh utkání: 0:4.
Piráti Chomutov: Peters – Trefný, Knot, Dietz, Valach, Jank, Buchtela, Blaha – Marjamäki, V. Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Huml, J. Stránský – Chrpa, Vantuch, Duda – Koblasa, Raška, J. Havel.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, Matyáš, Galvinš – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Hrňa, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Adámek, Cienciala.

Do zápasu na ledě Chomutova vstoupili Oceláři ve velkém stylu. Již po dvaceti čtyřech vteřinách parádní pas Martina Růžičky z blízka zužitkoval Vladimír Dravecký. Hráči s drakem na prsou pokračovali ve velké aktivitě i v dalším průběhu úvodní pětiminutovky, Svačinu a Galvinše ale ve stoprocentních šancích vychytal brankář Peters. Chomutovský gólman ale přeci jen musel na začátku šesté minuty podruhé lovit puk ze své sítě, Jiří Polanský za záda domácího gólmana dorazil vyraženou střelu Ciencialy.

V minutě následující mohl manko domácích snížit Duda, jeho bekhendový pokus z brankové čáry ale za Hrubce nedoletěl. Na druhé straně pak Ondřej Kovařčík v mezikruží nevyužil bratrovu přihrávku, Oceláři pak nezužitkovali ani početní výhodu po Sklenářově faulu. Do konce první dvacetiminutovky ještě chomutovského brankáře nepříjemně ohrožovali Ondřej Kovařčík a Erik Hrňa, ani jeden se ale na listinu střelců nezapsal.

Druhá třetina byla podstatně vyrovnanější, než úvodní dějství. V dvaadvacáté minutě neuspěl Duda, Peterse následně nepřekonali Svačina s Galvinšem. Dobré šance nabídly také minuty s pořadovými čísly dvacet sedm a dvacet osm. Hrubec potřetí v utkání uspěl proti Dudovi, Peters pak potřetí vychytal Ondřeje Kovařčíka. V polovině duelu nejprve Jank v útočném výpadu Hrubce nepřekonal, Piráti následně nevyužili přesilovku.

V třicáté šesté minutě dobrou šanci pro domácího Rašku připravil Stránský, chomutovský útočník ale v dobré pozici jen nechal vyniknout přesunujícího se Hrubce. Těsně před druhou sirénou pak Buchtela orazítkoval tyč třinecké branky.

Oceláři tak do poslední periody šli s dvoubrankovým náskokem, hned po patnácti vteřinách ale přišli o svého kapitána. Lukáš Krajíček nepříjemně narazil do hrazení a z ledu nakonec musel na nosítkách. Slezané nicméně pokračovali v aktivní hře. V přesilovce Hrubec parádním pasem našel Marcinka, ten ale svůj nájezd úspěšně nedokončil. Hrubec následně vychytal Stránského a v přesilovce Chomutova také tři pokusy Knota a střelu Svobody z levého kruhu.

Oceláři následně rozehráli přesilovou hru, ve které se jim dlouho nedařilo dostat do útočného pásma. Na konci přesilovky ale dvojice Jiří Polanský - Vladimír Dravecký předvedla nádhernou kombinaci, na jejímž konci svou 212 branku vsítil třinecký rekordman. Oceláři následně přežili minutu dlouhé oslabení tří proti pěti. Přesilovku naopak využili Oceláři, Erik Hrňa v předposlední minutě za Peterse dorazil sraženou střelu Doudery. Oceláři tak na své konto zapsali další tři body.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): "Měli jsme hodně špatný vstup do utkání, jelikož jsme hned dostali gól. První třetina byla z naší strany odehraná hodně špatně, Peters chytil strašně moc šancí soupeře a držel nás ve hře o body. Ve druhé třetině se naše hra hodně zlepšila, ale byli jsme bohužel hluší v koncovce. Když padla třetí branka, Třinec si výsledek pohlídal."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Chtěl bych klukům nejdříve poděkovat, protože to byl od nás velmi dobrý zápas. V první třetině jsme si vytvořili spoustu příležitostí, ale neodskočili jsme soupeři o více branek. Hráli jsme velmi dobře o po těžkém zápase v Liberci, kde nám první třetina utekla. Ve druhé části se hra vyrovnala, domácí vytvořili velmi dobré šance, které nedali. Zvonila i tyčka, což jsme ustáli a nedovolili jsme domácím kontaktní branku. Ve třetí třetině jsme si utkání zkušeně hlídali i přes některé možnosti Chomutovských. Definitivně utkání zlomila třetí branka. Kluci se semkli a jsou to pro nás cenné body. Bude se nám dobře vracet domů."