Proti Kometě opět bez bodu

10.01.2016 · Daniel Ježek
V pětatřicátém kole do třinecké WERK ARENY zavítala brněnská Kometa. Oceláři se dokázali prosadit jako první zásluhou Tomáše Kopeckého, Kometa ale v rozmezí dvou minut druhé třetina otočila skóre na svou stranu a odvezla si všechny tři body.
35.kolo, neděle 10.1.2016
1:2
Třetiny: 1:0, 0:2, 0:0  Branky a nahrávky: 16. Kopecký (M. Doudera) – 36. Vondráček (Ostřížek), 37. Špirko (Němec, Káňa). Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 027. Střely na branku: 22:23. Zblokované střely: 19:14. Hity: 10:8. Vhazování: 36:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Hrubec – Linhart, Nosek, Klesla (C), Roth, M. Doudera, Slovák, Galvas (A) – Dravecký, Žejdl, Irgl – Sýkora, Kopecký, Tybor – Adamský, Plíhal, Svačina – Christov, Rufer, Matuš.
Čiliak – Kaberle (A), Kuboš, Malec, Kováčik, Trška, Štindl, Šnajnar – Ostřížek, Hruška (A), Ton – Káňa, Němec, Špirko – Mrázek, Čermák (C), H. Zohorna – Burian, Koreis, Vondráček.

Aktivněji do zápasu vstoupila hostující Kometa. Hned po dvou minutách mohl hosty do vedení poslat Vilém Burian, z bezprostřední blízkosti si ale na Hrubce nepřišel. Do další šance se o pár chvil později dral Špirko, přes bránícího Linharta ale zakončit nedokázal.

Oceláři postupně navyšovali své tempo, Čiliak se musel mít na pozoru. Brankář Komety ale příliš práce neměl, pokusy Adamského, Svačiny či Sýkory bránu netrefily. V desáté minutě už hostující brankář musel vytáhnout těžký zákrok proti zakončení Tomáše Kopeckého. Třinecký útočník se dostal k odraženému kotouči, z bezprostřední blízkosti ale trefil jen přesunujícího se gólmana Komety.

Oceláři pokračovali v aktivní hře, odměnou jim za to byla početní výhoda ze čtrnácté minuty. Tu sice hráči s dráčkem na hrudi využít nedokázali, pět vteřin po jejím konci už WERK ARENA slavila úvodní branku zápasu. Tomáš Kopecký dostal druhou šanci k překonání Čiliaka, tentokrát se nemýlil.

Hosté mohli kontrovat v početní výhodě v úvodu prostřední dvacetiminutovky, Hrubec ale příliš práce neměl. Třinecký brankář se musel vypořádat pouze s Kubošovým pokusem. Další průběh druhé periody nabídl spíše přetahovanou o kotouč, vše podstatné se odehrálo v závěrečných pěti minutách druhé třetiny.

Dvě šance nejprve nedokázal zužitkovat Petr Ton, další akce Brňanů už byla gólová. David Ostřížek posunul kotouč Tomáši Vondráčkovi, který střelou mezi nohami bránícího Klesly poslal kotouč do pravého horního rohu Hrubcovy svatyně.

Vyrovnaný stav na kostce svítil jen devětasedmdesát vteřin. Kometa předvedla učebnicovou kombinaci po ose Jan Káňa – Vojtěch Němec - Rastislav Špirko. Poslední jmenovaný zakončoval do odkryté části třinecké klece – 1:2.

Slezané tak do poslední dvacetiminutovky vstupovali s jednobrankovým mankem. To mohla smazat pětačtyřicátá minuta, tečovaná střela Vladimíra Draveckého ale odskákala pár decimetrů vedle Čiliakovy branky. Za další tři minuty mohl brněnské vedení navýšit Petr Ton, v úniku si ale na Hrubce nepřišel.

Další šanci ke srovnání dostali Oceláři v padesáté druhé minutě, když pronikajícího Sýkoru fauloval Kováčik. Početní výhodu ale Slezané využít nedokázali, Čiliak musel řešit jen Rothovo nastřelení od modré čáry.

Třineckou snahu o srovnání pak přibrzdil Rothův faul, po kterém Slezané museli bránic brněnskou přesilovku. V největší šanci se ale paradoxně ocitli domácí, Žejdl před brankou ale nedokázal usměrnit Slovákovu pobídku.

Necelé dvě minuty před koncem domácí trenéři sáhli ke hře bez brankáře, ani v šesti hráčích v poli ale Oceláři srovnat nedokázali. Chyba ve střídání, kdy Slezané hráli chvíli v sedmi, definitivně zhatila veškeré naděje na bodový zisk. Třinec - Brno 1:2.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Nepředvedli jsme výkon, který bychom chtěli. Začátek zápasu z naší strany nebyl ideální, dali jsme ale první branku a závěr úvodní třetiny vypadal mnohem lépe. Bohužel jsme na to ve druhé třetině nenavázali, zbytečnými ztrátami kotouče a nedobruslováním hráčů jsme hostům nabídli několik přečíslení. Kometa dala dvě rychlé branky a než jsme se z toho dostali, tak byl konec třetiny. Ve třetí třetině nám chyběl tah do brány. Nějaké šance tam sice byly, nebyly to ale žádné tutovky. Hosté hráli z poctivé obrany a čekali na brejky, těch taky pár bylo, nedali ale gól. Výsledek nás vůbec netěší, v naší situaci to není ideální."

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): "Za výhru a tři body jsme nesmírně rádi. Měli jsme dobrý vstup do duelu, byl tam šance, do vedení ale šel Třinec ke konci přesilové hry, kdy se Kopecký dostal k volně ležícímu kotouči před bránou. Myslím si, že jsme hráli dobře, náš výkon byl konstantní. Klíčový obrat nastal ve třicáté sedmé minutě, kdy jsme během minuty dali dva góly. To ovlivnilo také další pokračování zápasu. My hráli dobře v obraně, měli i šance na zvýšení. To jsme sice nedali, závěr jsme si ale dokázali pohlídat. Celé mužstvo za dnešní výkon zaslouží pochvalu."