Postup pohlídán, Oceláře čeká semifinále

26.08.2020 · Daniel Ježek
V odvetném utkání čtvrtfinále Generali Česká Cupu Oceláři na svém ledě přivítali hradecký Mountfield. Slezané naskočili do zápasu s luxusním náskokem a omlazenou sestavou, ani prohra o jednu branku nezměnila nic na tom, že Třinecké čeká semifinále letního turnaje.
Generali Česká, ČF2, středa 26.8.2020
Mountfield HK
2:3
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1  Branky a nahrávky: 31. Chmielewski (Kurovský, M. Adámek), 41. A. Raška – 11. V. Růžička (Sklenář, Kelly Klíma), 34. F. Pavlík (Kevin Klíma, Perret), 56. Smoleňák (Zámorský, Chalupa). Rozhodčí: Kubičík, Obadal - Axman, Hranoš. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
HC Oceláři Třinec: Kořenář – M. Adámek, M. Doudera, D. Musil (A), Galvinš, Kundrátek, Zahradníček – Kurovský, Marcinko (A), Chmielewski – Dravecký (C), Miloš Roman, Hrehorčák – Jašek, M. Kovařčík, D. Kofroň – Šedivý, R. Veselý, A. Raška.
Mountfield HK: Mazanec – Zámorský, Nedomlel (A), Blain, Jank, F. Pavlík (A), Šalda, Čáp – Smoleňák (C), Cingeľ, Lev – Kelly Klíma, V. Růžička, Sklenář – Chalupa, Kevin Klíma, Perret – R. Pilař, Koukal, R. Pavlík.

Oceláři naskočili do odvetného utkání čtvrtfinále Generali Česká Cupu s šestibrankovým náskokem, trenéři Varaďa se Zadinou se rozhodli nechat odpočívat největší opory. Premiéru v dresu s drakem na prsou prožil brankář Josef Kořenář, který se dohodl na spolupráci s Oceláři těsně před začátkem duelu. Slezané byli v úvodu střetnutí o něco aktivnější, svou hrou si vybojovali početní výhodu, tu ale nezužitkovali. V šesté minutě byl v dobré šanci Jašek, Mazanec však byl připraven. Následně si přesilovku zahráli také hosté, ani Mountfield ale svou šanci nevyužil. V jedenácté minutě pak WERK ARENA viděla první branku. Vladimír Růžička dostal kotouč od Jakuba Sklenáře, hradecký forvard pak zblízka překonal Kořenáře.

Oceláři se po inkasované brance pokusili o aktivitu, dlouho se ale nemohli dostat do útočné třetiny. Hra se následně trochu uklidnila a do šancí se nedokázali dostat jak domácí, tak hosté. Větší rozruch nabídla osmnáctá minuta, kdy šli domácí do druhé výhody jednoho muže v poli. Třinečtí se snažili vymyslet kloudnou přesilovkovou kombinaci, v této výhodě jim ale nebylo přáno.

Trestné lavice se plnily také v úvodu prostřední dvacetiminutovky, a to na obou stranách. Jako první byl vyloučen Marcinko, po jehož faulu se do dobré šance v přesilovce dral Smoleňák. Hostující kapitán ale na Kořenáře nevyzrál. Mountfield si následně nepohlídal střídání a stav hráčů na ledě se tak srovnal. Při hře ve čtyřech se do šancí nedostal ani jeden ze soupeřů. V sedmadvacáté minutě pak Slezané hráli další přesilovou hru, ani tentokráte ale recept na překonání hostující defenzívy nenašli. Stalo se tak až v polovině zápasu. Aron Chmielewski ve středním pásmu převzal kotouč od Daniela Kurovského, polský útočník pak chladnokrevně zavěsil pod lapačkou brankáře Mazance.

Hosté následně dostali možnost vzít si vedení rychle zpět, přesilovku po faulu Šedivého ale nevyužili. V úvodu čtyřiatřicáté minuty se už Mountfield radoval. Nahození Kevina Klímy se od zadního hrazení odrazilo do předbrankového prostoru, kde se nejlépe orientoval Filip Pavlík. Třinečtí mohli na druhou branku hostí odpovědět v přesilovce po dalším prohřešku hradecké střídačky, Jašek ve velké šanci ale neuspěl. V sedmatřicáté minutě pak dobrou příležitost spálil Vladimír Růžička, do kabin se tak šlo s jednobrankovým vedením hostujícího celku.

To ale v poslední dvacetiminutovce trvalo jen osmatřicet vteřin. Mazanec špatně rozehrával středem, Adam Raška si ze vzduchu stáhl puk a pod vracejícím se brankářem hostí poslal kotouč do branky. Hra se po třineckém srovnání vyrovnala, oba soupeři se snažili zlomit nerozhodný stav. Ve velké šanci byl v osmačtyřicáté minutě Dravecký, třinecký kapitán ale přečíslení tři proti jednomu k dokonalosti nedotáhl. Na ledě se následně trochu přiostřilo, vřelo to především mezi Raškou s Kellym Klímou, hostujícího forvarda následně čistě k ledu poslal Zahradníček.

V dvaapadesáté minutě nejprve Michal Kovařčík sebral kotouč Koukalovi, kterého následně donutil k faulu. Oceláři v přesilovce sice drželi útočné pásmo, do největší šance se ale dostal hostující Cingel, který mohl využít Kovařčíkova zaváhání na modré. Cingel ale v nájezdu branku netrefil. Na druhé straně pak po Chmielewského nabídce neuspěl v brejku Kofroň. Hosté pak hráli přesilovku, kterou necelých pět minut před koncem úspěšnou tečí Zámorského střely využil Radek Smoleňák Vedení hostí následně mohl navýšit Chalupa, mířil však jen do tyče. Oceláři mohli srovnat tři minuty před koncem, kdy hráli v přesilovce, vedení hostujícího celku už však nesmazali. Třinečtí tak po vítězství v sérii v poměru 9:4 postoupili do semifinále turnaje Generali Česká Cup.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Neodehráli jsme moc dobré utkání, bylo to hodně rozházené, nedali jsme si přesně kotouč, chyběla větší agresivita. Musíme se z toho poučit a už myslíme na semifinále. Pepa Kořenář chytal dobře, byl to spolehlivý výkon. Chytal po dlouhé době zápas, trénoval jen týden. Myslím, že je tady reálný předpoklad, že se bude ještě zlepšovat."