Po tuhém boji jeden bod

15.11.2009 · Adam Sušovský
Atraktivní a útočný zápas v Litvínově po svých šedesáti minutách základní hrací doby vítěze nepřinesl. O výsledku proto rozhodly až nájezdy, ve kterých stálo štěstí na straně domácích.
24.kolo, neděle 15.11.2009
Litvínov
3:2sn
Zimní stadion Litvínov
Třetiny: 0:0, 1:2, 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 27. Gureň (Trávníček, Vopat), 56. Jánský (Švarný, Kroupa), sn. Jenáček - 23. Růžička (Kohn, Polanský), 32. Polanský (Hrabal, Růžička). Rozhodčí: Hodek, Šír - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:10, navíc Reichel (Litvínov) DKU. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 44:32. Diváci: 4325. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2 - 3:2. 4325
J.Hübl - Punčochář, Pilař, Stříteský, Švarný, Gureň, Kubát, Kroupa, Skuhrovec, Trávníček, Vopat, Lukeš, Gerhát, Černý, Reichel, V.Hübl, Jenáček, Kubinčák, Heinisch, Bojer, Jánský, Majdan.
Hamerlík - Zíb, Hrabal, Malec, Seman, Cartelli, Výtisk, Anderson, Lojek, Růžička, Polanský, Kohn, Květoň, Peterek, Martynek, Balej, Polák, Bonk, Tomas, Kanko, Pospíšil.

V první třetině sledovali diváci velmi pohledný boj. Do první velké šance se dostal Roman Tomas. Slovenský útočník si najel po levém křídle za obranu, střelou zápěstím ale bránu netrefil. Z totožné pozice neuspěl ani Polanský, který trefil pouze hruď Hübla.

Velké příležitosti si v první třetině vypracoval také domácí Litvínov. Tu první spálil ve čtrnácté minutě Reichel, který z otočky mezi kruhy zamířil těsně vedle. Atraktivní první dějství pak uzavřela obrovská šance Lukeše. Ten ovšem osamocen před Hamerlíkem vůbec netrefil bránu.

Druhá třetina navázala na tempo hry z první části a diváci konečně viděli i branky. O tu první se postaral třinecký Martin Růžička, který ve třiadvacáté minutě nenápadnou střelou od levého mantinelu překvapil všechny přítomné 0:1.

Hosté vyrovnali o čtyři minuty později. Střelu Vopata od modré vydoloval z výstroje Hamerlíka důrazný Trávníček a poskakující puk doklepl do prázdné brány Miloslav Gureň - 1:1.

Radost Benzině ale nevydržela dlouho. O pět minut později našel Růžička mezi kruhy najetého Hrabala, který si krásnou kličkou poradil s obráncem a předložil před prázdnou bránu gólovou přihrávku pro Jiřího Polanského - 1:2.

Na konci prostřední části byli sice domácí aktivnější, dorážky Stříteského a Trávníčka ovšem vyrovnání nepřinesly. Před druhou pauzou tak byl Třinec o krok napřed.

V úvodu třetí části zbrzdily Oceláře dvě vyloučení. Rozhozené obrany mohl na konci šestačtyřicáté minuty využít František Lukeš. Proti jeho sólovému úprku byl ovšem znovu výborný chránič Hamerlíka.

Na druhé straně mohl uklidnit svůj tým Hrabal. Třinecký obránce si sjel až na brankoviště, kde tečoval Kohnovu ránu do tyče. Nastřelenou konstrukci brány posléze potvrdil také videorozhodčí.

Do sítě Hamerlíka se povedlo domácím protlačit puk v pětapadesáté minutě. Dorážku Vopata ale rozhodčí pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal. I přesto se ovšem Litvínovu podařilo srovnat krok. O minutu později přebral mezi obránci přihrávku Peter Jánský, zamíchal před Hamerlíkem s pukem a poslal jej mezi jeho betony - 2:2.

V prodloužení hrály oba týmy na jistotu. Na výsledku nic nezměnila ani souhra Kohna s Cartellim a následná rána druhého jmenovaného. Majitele druhého bodu proto určily až samostatné nájezdy, ve kterých byl šťastnejším týmem zásluhou vítězné branky Jenáčka domácí Litvínov.

Jiří Kučera (Litvínov):
První třetina z naší strany moc dobrá nebyla. Bylo však dobré, že i když nás Třinec dostal pod tlak, tak skončila 0:0. Od druhé třetiny se kluci zlepšili a náš výkon gradoval ve třetí části, kdy jsme častokrát ztroskotávali na Hamerlíkovi, který chytal výborně.

Břetislav Kopřiva (Třinec):
Utkání jsme si dobře rozehráli a hráli o hodně lépe, než v minulém utkání, kdy jsme hráli velmi špatně, ale nakonec vyhráli. Po dvou třetinách to vypadalo, že to zvládneme, ale musím uznat, že ve třetí třetině soupeř hodně přitlačil. Přišla řada přesilovek a ten tlak se stupňoval. Závěr třetiny a to vyrovnání jsme neustáli. Je to pro nás škoda. V nájezdech to je potom o štěstí.