Pět minut stačilo Ocelářům na obrat, tři body zůstaly ve WERK ARENĚ!

07.12.2014 · Daniel Ježek
Osmadvacáté kolo přineslo třetí měření sil mezi Ocelář a Olomoucí. Jako první se sice na střeleckou listinu zapsali Hanáci, Slezané ale během pěti minut druhé třetiny dokázali otočit vývoj ve svůj prospěch. Svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi si dokráčel k výhře 5:1!
28.kolo, neděle 7.12.2014
5:1
Třetiny: 0:1, 3:0, 2:0  Branky a nahrávky: 21. Orsava, 24. Hrňa (Adamský, Klepiš), 26. Adamský (Hrňa, Polanský), 42. Adamský (Polanský, Roth), 57. Rákos (Linhart, Klepiš) – 12. Matai. Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:6, navíc Majeský (OLO) 10 min OT. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Střely na branku: 29:19. Zblokované střely: 4:11. Hity: 17:11. Vhazování: 35:27. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Hrubec – Klesla (C), Roth, Linhart, Trončinský, Doudera M., Galvas, Matyáš – Orsava, Matuš, Hrňa – Adamský, Polanský (A), Dravecký – Rákos, Růžička, Klepiš – Rufer, Žejdl, Chmielewski
Trvaj (26. Vošvrda) – Vyrůbalík (A), Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek (A), Škůrek, Rašner – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Matai – Laš, Herman, Zuzin – Rachůnek T., Kucharczyk, Pekr.

Utkání, které sledovala vyprodaná WERK ARENA, začali aktivněji domácí Oceláři. Ti se hned v úvodu dostali do početní výhody, tu ale zužitkovat nedokázali. V osmé minutě byl blízko ke vstřelení branky Rákos, jeho střela ale Trvaje nepřekvapila.

Hosté se do šancí dostávali ojediněle, v první třetině na domácí branku poslali šest střeleckých pokusů. Šance Jakuba Mataie skončila v síti třinecké branky. Hostující forward dokázal využít zaváhání Rákose a střelou na lapačku překonat strážce třinecké svatyně.

Oceláři se s nepříznivým stavem nehodlali smířit. O vyrovnání se ve čtrnácté minutě pokusil Růžička, střela z ostrého úhlu ale šla vedle. Za další minutu se hosté dostali do své první početní výhody. Tu mohl zužitkovat Houdek, jeho ránu z první ale zlikvidoval přesunující se Hrubec. V samotném závěru první periody se v oslabení mohl prosadit Adamský, svou kličku ale poslal jen do boční sítě.

To, co se Adamskému nepovedlo v závěru první třetiny, povedlo se Jakubu Orsavovi na začátku té druhé. Třinecký forward se v oslabení dostal do úniku, ten zakončil přesnou střelou nad Trvajovu lapačku. Za další tři minuty už vedli domácí. Oceláři hráli přesilovku, tu využil Erik Hrňa. Hrňa těžil ze spolupráce Klepiše s Adamským, z první nedal Trvajovi šanci.

Hostující trenér Fiala na tragický úvod prostřední části reagoval oddechovým časem, ani to ale hostům nepomohlo. Úvod šestadvacáté minuty, další branka Ocelářů. Slezané opět udeřili v přesilové hře, na listinu střelců se zapsal Martin Adamský. To Trvajovi stačilo a své místo přenechal Tomáši Vošvrdovi.

Olomoučtí se v dalším průběhu třetiny trochu zvedli, na překonání třinecké defenzívy to ale nestačilo. Těsně vedle pálil Skrbek, Pavla Pateru pak v závěru periody vychytal Šimon Hrubec. A tak se radovali opět domácí Oceláři. Zápas se přehoupl do své třetí třetiny, domácí hráli další přesilovku. Ránu Jiřího Polanského ještě Vošvrda dokázal vyrazit, na dorážku Martina Adamského už ale byl krátký – 4:1.

Hráčům s dráčkem na prsou to ale pořád nestačilo a i nadále pokračovali v aktivní hře. Hodně vidět byli Chmielewski s Ruferem, jejich šance ale úspěch nepřinesla. Hosté se po uplynutí padesáté minuty pokusili o korekci stavu, proti ale opět byl Hrubec. Třinecký brankář zastavil pokus Skrbka, nepřesně pálil Škůrek.

Konečnou podobu skóre pak v sedmapadesáté minutě stanovil Daniel Rákos, který na brankovišti dorazil střelu Tomáše Linharta. Jeho trefu ještě musel posvětit videorozhodčí. Oceláři tak celkem jednoznačně zvládli duel s Olomoucí a upevnili si postavení na čele tabulky.

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): První třetina byla naprosto vyrovnaná. Zápas se lámal v našich přesilových hrách ve druhé třetině. Povedlo se nám skórovat, od té doby jsme byli více na puku a vytvářeli si víc šancí. Pak jsme zaslouženě dokráčeli k výhře. I přes výsledek si myslím, že Olomouc je strašně nepříjemný tým. Dohrává souboje, hraje urputný hokej. Nebyl to pro nás jednoduchý zápas.

Petr Fiala (HC Olomouc): Ve dvou třetinách jsme domácím povolili hrát hezký hokej, vůbec jsme nekousali. Odehráli jsme to jako nováček soutěže. A to se vším všudy. Ať už to byly přesilovky nebo oslabení. Čtyři branky Třinec dal buď v oslabení, nebo v přesilovce. Bereme to, že jsme prohráli s prvním, s naším výkonem ale vůbec nejsme spokojeni. Věřím tomu, že to byla jen taková kaňka v našich posledních výkonech. Věřím, že to v dalším týdnu bude lepší.