Pátý duel v režii Zlína, Ocelářům končí sezóna

06.03.2012 · Daniel Ježek
Pro poslední klání se série stěhovala opět do Zlína. Na ledě stadiónu Luďka Čajky se strhla bitva o osmé, poslední postupové místo do čtvrtfinále. Od úvodu zápasu byli o krok lepší domácí Berani, kteří nakonec, po vítězství 4:2, postoupili do dalších bojů. Naopak Oceláři se rozloučili se sezónou 2011/2012.
PK5, úterý 6.3.2012
4:2
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:1  Branky a nahrávky: 10. Veselý (Melenovský), 22. Melenovský (Galvas, Veselý), 34. Melenovský (Čajánek), 42. Veselý - 37. Orsava (pen.), 58. Hampl (Zíb). Rozhodčí: Jeřábek, Fraňo – Gebauer, Lederer.. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6322. Střely na branku: –:--. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Finsterle, Čajánek, Veselý - Kubiš, Melenovský, Ondráček.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Novotný - Kůrka, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, M. Hořava - Orsava, Ostřížek, Hampl.

Závěrečný duel předkola hostil zlínský stadion Luďka Čajky. K radosti domácích fanoušků se úvod klání povedl lépe domácím Ševcům. Ti v prvních pěti minutách několikrát zaměstnali Hamerlíka, zvýšit tlak jim navíc pomohla rychlá přesilovka. V té se zkoušeli prosadit Veselý, nebo z úhlu stříjelící Köhler. První jmenovaný nedotáhl k dokonalosti svou kličku, Köhler zas trefil jen brusli bránícího Novotného. Oceláři se do zápasu dostali na pomezí šesté a sedmé minuty, když si svou aktivitou vybojovali šedesát vteřin trvající přesilovku pět proti třem.

Početní výhoda se ale svěřencům trenérského dua Tlačil – Janků vůbec nepovedla, Třinečtí za celou dobu neohrozili brankáře Sedláčka. Kormidla se tak opět ujali domácí Ševci, kteří ve své třetí přesilovce dokonce otevřeli skóre. Kotouč se dostal před branku k Marku Melenovskému, ten se neukvapil a poslal přesný pas na volného Ondřeje Veselého, jenž poslal kotouč do odkryté části Hamerlíkovy svatyně. Hra se poté vyrovnala, na tempu ale neubrala. Oceláři si do první přestávky ještě vytvořili pár šancí, ani Adamský, ani Hořava ale nedokázali propálit brankáře Sedláčka. A když zlínský Holík nedokázal proměnit přečíslední dvou na jednoho, šlo se do kabin za jednobrankového vedení domácích.

Také úvod druhé dvacetiminutovky byl v režii domácích hokejistů, ti se navíc dokázali dostat do dvoubrankového vedení. Zlínští hráli přesilovku, když od modré pálil Galvas. Kotouč se po zmatcích na hraně Hamerlíkova brankoviště vykutálel před Marka Melenovského, který poslal kotouč do odkryté branky Třince. Týmem diktujícím tempo hry poté i nadále byli domácí Ševci, Oceláři si větší příležitost vyprodukovali až v polovině periody. A hned to byla šance z kategorie největších. Na ledě byla čtvrtá formace Slezanů, na branku pálil Zbyněk Hampl. Kotouč mířil do horního rohu, nakonec ale orazítkoval dvě tyče a vyletěl ven.

Z druhé strany proto přišel těžký direkt. Zlínští hráli přesilovku, když si nahození Marka Melenovského srazil do vlastní sítě Lukáš Zíb. Se třineckými akciemi to v tu dobu vypadalo všelijak, nakopnout ospalý tým se proto rozhodl třinecký mladík, Jakub Orsava. Ten dostal přesný pas do sólového úniku, přesně zakončit mu znemožnil faul Zámorského. Jakub Orsava tedy dostal možnost opravy, samostatný nájezd, který s trochou štěstí proměnil v korigující branku. Do poslední třetiny tak Oceláři šli s dvoubrankovým mankem.

Ztráta Slezanů mohla narůst již po třiadvaceti vteřinách poslední dvacetiminutovky. Köhler vybojoval puk pro Holíka, ten propálil bezmocného Hamerlíka. Radost domácího publika ale překazil hlavní sudí, který neuznal branku a navíc poslal Berany do čtyř, když viděl faul Köhlera. Oceláři tedy dostali příležitost ke korekci stavu, místo snížení ale přišla čtvrtá, rozhodující branku Ševců. Po chybě třinecké obrany se domácí dostali do úniku dvou proti brankáři Hamerlíkovi. V hlavní roli byl Ondřej Veselý, který nakonec střelou mezi betony počtvrté překonal Hamerlíka.

Domácí poté vsadili na precizní defenzívu, Třinečtí se nemohli vytvářet střelecké šance. Malá naděje pro Slezany ještě zahořela osm minut před vypršením šedesáté minuty. Oceláři dostali další možnost dvojnásobné přesilovky, v té ale zaznamenali jen tvrdou ránu z hole Lukáše Zíba. V samotném závěru ještě hráči zpod Javorového, zásluhou přesné střely Zbyňka Hampla, korigovali na 4:2, to ale z jejich strany bylo vše.

Dál tedy jdou hráči týmu PSG Zlín, kteří ve čtvrtfinále narazí na indiány z Plzně. Oceláři zakončili sezónu na desáté příčce.

Josef Turek (PSG Zlín): Byl to náš nejlepší zápas v předkole play-off. Do utkání jsme šli s tím, že jsme bojovali o všechno. Věděli jsme, jakou má Třinec sílu, což potvrzovala celá série, která byla enormně vyrovnaná. Měli jsme víc ze hry, hráli jsme dobře a zaslouženě jsme postoupili do čtvrtfinále. Před zápasem onemocněl Filip Čech, a tak jsme stáhli hru na tři pětky. Nejvíc bodů v sezoně jsme získali, právě když jsme nechali hrát nejlepší hráče a to se nám vyplatilo. Plzeň nás porazila čtyřikrát po sobě, z toho dvakrát po samostatných nájezdech. Na sérii s ní se proto těšíme, neboť jí máme co vracet.

Jan Tlačil (Oceláři Třinec): Udělali jsme několik hrubých chyb, které soupeř nekompromisně potrestal. Zlínu se dařilo v přesilovkách a vyhrál zaslouženě. Třinecký tým nezačal sezonu dobře. Snažili jsme se mužstvo oživit a to přineslo postup do předkola play-off. V něm jsme se Zlínem odehráli v pěti zápasech vyrovnanou sérii a v dané situaci to bylo maximum.