Pátá výhra v řadě: Oceláři vezou body z Liberce!

26.12.2014 · Martin Stebel
Vítězné tažení třineckých Ocelářů nekončí ani během vánočních svátků! Slezané nastoupili na kluzišti libereckých Bílých Tygrů, kde sice prohrávali už 1:3, ale díky srdnatému výkonu v závěrečné třetině a zásluhou úspěšných nájezdů triumfovali 4:3! Oceláři mají po dnešním kole na čele extraligové tabulky už devítibodový náskok!
31.kolo, pátek 26.12.2014
Liberec
3:4sn
Třetiny: 2:0, 1:1, 0:2 - 0:1  Branky a nahrávky: 13. Filippi (Radivojevič, Lašák), 16. Krenželok (Bulík, Bartek), 36. Filippi (Vampola) – 29. Hrňa (Kreps), 52. Adamský (Polanský), 54. Orsava (Kreps, Hrňa), rozh. nájezd Orsava. Rozhodčí: Hribik, Polák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0, navíc Vampola (Liberec) 10 min. OT. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4. Nejlepší hráči: Tomáš Filippi - Daniel Rákos. Diváci: 5964.
Lašák – Výtisk, Šimek, Voráček, Vitásek, Derner, Gřegořek, Kajínek – Radivojevič, Filippi, Balaštík – Bulík, Vampola, Jass – Krenželok, Jelínek, Bartek – Vlach, Urban, Bulíř – Kica
Hamerlík – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Hrabal, Doudera, Foltýn, Nosek – Orsava, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Rákos, Matuš, Klepiš – Rufer, Žejdl, Cienciala

Sváteční duel mezi Bílými Tygry a třineckými Oceláři se z hokejového pohledu rozjížděl pozvolna a v jeho úvodu se diváci nemohli nějak zvlášť kochat pohledem na led. Přesto přišel první vzruch už ve druhé minutě, kdy ale Jelínek na Vampolův pas, který se jej snažil vyslat do úniku, nedosáhl.

První situace, která změnila chod pátečního utkání přišla o deset minut později. Lášák v přesilovce dlouhou přihrávkou našel Radivojeviče a ten sklepl kotouč na osu kluziště. Tam ho sebral Tomáš Filippi, vyhl se obránci a z mezikruží zacílil přesně do horního růžku branky.

Zásah libereckého reprezentanta prolomil ledy a ještě v první třetině šli domácí do dvoubrankového vedení. Lukáš Krenželok si taktéž počíhal mezi kruhy v útočné třetině a odražený kotouč nechytatelně poslal pod horní tyč. Svůj 500. start v české nejvyšší soutěži tak oslavil stylově.

Krátce před koncem třetiny se ještě radovali hosté z Třince, ovšem Matušovu trefu sudí neuznali – puk poslal za čáru rukavicí.

Druhá třetina nabídla už ve svém začátku několik ošemetných situací, avšak skóre se posouvalo až v její polovině. Tentokrát se už Oceláři dočkali. Erik Hrňa si najel na Krepsův pas a nadvakrát protlačil kotouč za Lašáka.

Hosté se ale na dostřel jediné branky neudrželi příliš dlouho. V oslabení vyrazil za vyhozeným kotoučem Vampola, nic neuspěchal a narýsoval přihrávku mezi dva bránící hráče. Na jejím konci stál skvěle hrající Tomáš Filippi, jenž střelou na levou tyč znovu vrátil svým barvám dvoubrankové vedení.

Ani Severočeši se však nemohli přehnaně radovat, závěrečných dvacet minut základní hrací doby totiž patřilo hostujícímu celku. Ve dvaapadesáté minutě se do úniku dostal Martin Adamský a kličkou po ruce pokořil Lašáka.

O dvě minuty a jednu vteřinu později už bylo třinecké dílo dokonáno. Jakub Orsava si našel kotouč krátce po vhazování a jak jinak než z prostoru mezi kruhy zamířil pod horní tyč. Od 54. minuty tak byl stav znovu nerozhodný a utkání šlo do prodloužení. Ani nastavená pětiminutovka však se skóre nezahýbala a na řadu přišly samostatné nájezdy.

Těm dlouho kralovali maskovaní muži, až v šesté sérii rozsekl osud zápasu Jakub Orsava a k vyrovnávací brance přidal i tu rozhodující!

Milan Černý (Bílí Tygři Liberec): "Utkání bylo zřejmě pohledné pro oko fanouška, nicméně nás mrzí, že jsme kvůli dvěma individuálním chybám přišli o dvoubrankové vedení. Ale jinak si myslím, že mužstvo podalo výborný výkon."

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): "Na to, že to bylo první utkání po reprezentační pauze, tak to mělo výborné tempo. Hrálo se nahoru dolů. Domácí hráli opravdu výborně, dostali se vždy do dvoubrankového vedení. Musím ocenit náš tým v tom, že jsme hráli až do konce, opravdu jsme chtěli srovnat a povedlo se nám to. V nájezdech to bylo dlouhé a výborně nás podržel Peter Hamerlík. Vzhledem k tomu, jaké mělo utkání vývoj, tak jsme za tyhle body rádi."