Ofenzivní soužení Ocelářů = porážka ve Varech

17.11.2013 · Martin Stebel
Ani druhé víkendové střetnutí nepřineslo Ocelářům bodový zisk. Na ledě karlovarské Energie, kde se Slezanům dlouhodobě daří, tentokrát podlehli poměrem 1:3. Jedinou trefu hostů a kosmetickou úpravu skóre dal v poslední minutě slovenský útočník Marek Zagrapan. Další utkání je na programu v úterý 19. listopadu, kdy Oceláři hostí Kladno.
21., neděle 17.11.2013
Karlovy Vary
3:1
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 7. Kytnár (Doležal, Drtina), 39. Gulaši (Rýgl), 58. Vlach (Hovorka) – 60. Zagrapan (Květoň) Vyloučení: 3:4 Využití: 1:0 Diváků: 2537 Střely na branku: 25:31 Rozhodčí: Hribik, Homola – Brejcha, Suchánek Průběh utkání: 3:0, 3:1
Závorka (Habal) – Rýgl, Bičánek, M. Rohan, Drtina, Dresler, Gulaši, Schusser – Pohl, R. Hruška, Zaťovič – Hovorka, Vlach, Koblasa – Zucker, Vachovec, Dlouhý – V. Tomeček, Kytnár, Doležal. Trenéři: Mlejnek, Kverka st.
Hrubec (Trenčan) – Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn – Martin Růžička, Zagrapan, Rákos – Orsava, Polanský, Adamský – Květoň, Peterek, Varaďa – Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous, Marek.

V rámci 21. kola se v karlovarské KV Areně utkaly dva od sebe nejvzdálenější týmy, domácí Energie přivítala Oceláře z Třince. Před utkáním byli většími favority Oceláři, jelikož jim náležela šestá příčka v tabulce, kdežto Karlovarským patřila až pozice třináctá. Důležitým faktorem, který mohl ovlivnit výkony obou celků, bylo poslední vítězství Karlových Varů, které se datovalo tři roky zpět, přesněji na 19. 11. 2010.

Do utkání lépe vstoupili hosté z Třince, když hned po osmnácti vteřinách ujížděli do přečíslení Růžička se Zagrapanem. Ten ale mířil nepřesně a ze slibné akce nic nebylo. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, ale první komu se podařilo skórovat, byla domácí Energie. Po rychlém přechodu přes střední pásmo se v přečíslení tří proti dvěma ocitla čtvrtá formace. Kotouč se dostal na osu hřiště k Milanu Kytnárovi a ten nekompromisně zakončil. Přibližně sedm minut před koncem prvního dějství dostali domácí možnost přesilové hry. Během dvou minut si vytvořili několik velmi slibných šancí, přes Šimona Hrubce ale žádný puk neprošel. Do konce třetiny už k žádné další vážné situaci nedošlo, a do šaten se tak šlo za skóre příznivějšího pro energetiky.

Druhá perioda začala tlakem domácích, který ale po pár minutách přerušilo první vyloučení Karlovarských. Většinu času však Oceláři strávili ve vlastním obranném pásmu. Nedisciplinovanost domácích narůstala a po krátké chvíli přišlo další vyloučení. Ani druhá přesilovka ale gólem Ocelářů neskončila, většinu akcí zlikvidoval prozatím skvělý Tomáš Závorka. Druhé dějství se neslo ve znamení vyloučení. Krátce po přesilovce Třineckých dostali možnost početní výhody opět energetici. Ani jim se branku vstřelit nepodařilo, všechny puky končily na hrudi Šimona Hrubce, nebo ve výstroji obětavých obránců. Situace se opět opakovala, tentokrát byl vyloučen lídr třineckých Ocelářů Jiří Polanský. Energetici si vytvořili souvislejší tlak a přesilovku zužitkovali. Michal Gulaši pálil od modré a vstřelil svůj první gól v karlovarském dresu za tři roky působení! Tímto skončila druhá třetina, a šťastnějším týmem tak prozatím byly Karlovy Vary.

Třetí dějství začalo rychlou hrou a šancemi na obou stranách. Poté ale přišlo opět další vyloučení domácích, a hosté tak měli šanci vstřelit kontaktní branku. Karlovarští oslabení přežili bez úhony a opět se hnali do útoku. Martin Zaťovič ujížděl sám na branku, obrat o puk ho ale stihl navrátivší Zagrapan. Hosté se snažili vsítit branku, ale nepřesná rozehrávka a obětavá obrana Energie nic vážnějšího nepovolila. Pár minut před koncem třetiny došlo ve středovém kruhu ke srážce Kytnára s Martinem Růžičkou, který zůstal ležet otřesený na zemi. Účty přijel srovnat Václav Varaďa, který vyfasoval dvě minuty za napadení. Následná přesilovka gól nepřinesla, ale další akce už ano. Hovorka s Romanem Vlachem ujížděli v přečíslení dvou na jednoho a druhý jmenovaný pohotově zakončil do odkryté klece. V poslední minutě se ještě hostům podařilo zkorigovat skóre zásluhou Marka Zagrapana, to už ale bylo ze zápasu vše. Energie tak po třech letech porazila Třinec a po dlouhé době si připisuje tři body.

Jaromír Kverka st. (HC Energie Karlovy Vary): Potřebovali jsme konečně zabrat a vyhrát za 3 body a jsme rádi, že se nám to povedlo proti tak silnému soupeři. Opět jsme hráli důsledně v obraně a Třinec jsme za celý zápas k ničemu nepustili, ubránili jsme i jejich přesilovky. Hráčům chci poděkovat za jejich dnešní výkon. Říkali jsme jim, že pokud budou pokračovat ve výkonech z posledních utkání, bodový efekt se dostaví.

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): Už v minulém kole jsme dostali studenou sprchu v Litvínově. Zřejmě jsme ale potřebovali sprchu ledovou, která přišla dnes. Doufám, že nás to probere a odrazíme se k lepším výkonům. Domácí byli lepší a zaslouženě vyhráli.