Oceláři v přípravě podlehli Zlínu

09.03.2010 · Michal Samiec
Třinečtí Oceláři dnes ve Zlíně absolvovali odvetu za přípravný zápas z reprezentační přestávky. V kombinované sestavě s řadou hráčů širšího kádru nestačili na Zlín a podlehli brankou ze samotného závěru 4:5.
přát., úterý 9.3.2010
5:4
Třetiny: 1:1, 2:2, 2:1  Branky a nahrávky: 20. Holík (Rachůnek), 34. Köhler (Leška), 39. Kristek, 53. Kubiš (Míka, Balán), 58. Köhler z tr. stříl. - 12. Polanský (Pospíšil, Lojek), 34. Tomas (Vosátko, Pospíšil), 39. Tomas (Polanský, Andersons), 41. Tomas (Kanko, Andersons). Rozhodčí: Šiška - Goňa, Topič. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 200.
Štůrala - Hamrlík, Linhart, Řezníček, Švrček, Míka, Bořuta, Kučný, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - F. Čech, Kristek, Záhorovský - Sivák, Balán, Kubiš - J. Ondráček, Holík, Rachůnek.
Duba - Cartelli, Andersons, Platil, Lojek, Vosátko, Kania - Tomas, Polanský, Pospíšil - Kanko, Hampl, Marosz - Orsava, Ostřížek, Mičulka - M. Podešva, Burian.

Za Třinec se dnes trefovali pouze hráči první Polanského lajny, která měla na křídlech Tomase s Pospíšilem a v obraně Cartelliho a Andersonse. Centr této formace otevřel ve 12. minutě skóre zápasu, další tři třinecké trefy zařídil Roman Tomas.

V brance dostal po reprezentační přestávce poprvé prostor Tomáš Duba, v obraně se představila například dvojice Vosátko - Kania a v útoku si kromě třineckých juniorů zahrál i hráč prvoligové Třebíče Burian.

Z výhry v poměru 5:4 se nakonec radovali domácí Ševci, kteří měli v sestavě více hráčů základního kádru než Oceláři. Devítigólový účet střetnutí uzavřel dvě minuty před koncem z penalty Köhler. Týmy si ještě po zápase cvičně střihly tři série samostatných nájezdů, ve kterých byli Oceláři stoprocentní - Tomáš Duba vychytal Holíka, Köhlera i Kristka, naopak třinečtí Polanský, Tomas a Marosz pokořili Štůralu.

Oceláře čeká v tomto týdnu ještě jeden přípravný test, když ve čtvrtek zajíždějí do ostravské ČEZ Arény, kde se od 16 hodin střetnou s Vítkovicemi.