Oceláři rozstříleli Kometu, čtyřmi body zazářil Stránský

19.11.2019 · Daniel Ježek
Oceláři v dohrávce patnáctého kola na svém ledě přemohli brněnskou Kometu v poměru 6:3. Slezané se již v první třetině prezentovali třemi góly, nakonec dokráčeli k vysokému vítězství. Čtyřmi body se blýskl Matěj Stránský.
15.kolo, úterý 19.11.2019
6:3
Třetiny: 3:1, 2:1, 1:1  Branky a nahrávky: 6. O. Kovařčík (Hrehorčák, Zahradníček), 7. M. Stránský (Kundrátek, Gernát), 14. Chmielewski, 28. Gernát (O. Kovařčík, Hrehorčák), 36. M. Stránský (P. Vrána, Gernát), 48. M. Kovařčík (P. Vrána, M. Stránský) – 20. Kucsera (Hruška, Plekanec), 34. Zaťovič (O. Němec, P. Holík), 49. Plášek ml. Rozhodčí: Pražák, Obadal – Bryška, Rampír. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 802. Střely na branku: 27:25. Zblokované střely: 10:7. Hity: 8:8. Vhazování: 47:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3.
HC Oceláři Třinec: Kváča – Kundrátek, Gernát, M. Doudera, Zahradníček, D. Musil, Galvinš – Chmielewski, P. Vrána (A), M. Stránský – Hrňa, Novotný, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kofroň, Polanský, Adamský (C) – Hladonik.
HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – O. Němec (A), Baranka, Pyrochta, Gulaši, Bartejs, Štencel, Malec – Svačina, P. Holík, Zaťovič (C) – L. Horký, Plekanec (A), Jenyš – Orsava, Hruška, Plášek ml. – Kucsera, Lev, Dočekal.

Do dohrávky patnáctého kola měli lepší vstup domácí Oceláři. Hráči s drakem na prsou se od úvodního vhazování tlačili do střeleckých příležitostí, netrvalo dlouho a Slezané slavili první branku. V šesté minutě propadlo Vejmelkovi odražené nahození Hrehorčáka, Ondřej Kovařčík pak v jednoduché pozici doklepl kotouč do odkryté branky Komety. Za další minutu se Slezané radovali podruhé, Matěj Stránský předvedl skvělý tah na branku a po krásné akci překonal hostujícího brankáře.

Své vedení mohli domácí navýšit v početní výhodě z konce deváté minuty, velké šance Draveckého, Chmielewského, ani Michala Kovařčíka ale vyslyšeny nebyly. Trefu třetího jmenovaného totiž neuznali sudí pro vysokou hůl, a to ani po konzultaci s videorozhodčím. WERK ARENA ale nemusela smutnit, ve čtrnácté minutě se totiž síť brněnské branky napnula potřetí. Aron Chmielewski šťastně doklepl kotouč do sítě po akci Stránského. Hosté se do větších šancí dostali až v samotném závěru třetiny, kdy si po faulu Doudery zahráli přesilovku. Oceláři nejprve nevyužili přečíslení v oslabení, Lukáš Kucsera pak po přesné Hruškově nahrávce upravil stav na 3:1.

Úvod prostřední dvacetiminutovky nabídl odlišný obraz hry, než část předcházející. Kometa se od prvního vhazování dostávala do tlaku, všechny její pokusy ale končily na skvěle chytajícím Kváčovi. Udeřili tak opět Oceláři. Adamský nejprve nevyužil dobrou příležitost po průniku do předbrankového prostoru, střela Martina Gernáta z osmadvacáté minuty již mířila přesně a brněnský brankář byl bez šance. Po chvíli mohli odpovědět Bartejs s Dočekalem, ani jeden ale na Kváču nevyzrál.

Kometa se tak opět prosadila až při své druhé přesilové hře. Střela Ondřeje Němce od modré se od Draveckého odrazila do kolena Martina Zaťoviče, Kváča byl proti této střele bezmocný. Brněnské snížení se ale neobešlo bez odpovědi. Úřadující mistři si v šestatřicáté minutě zahráli početní výhodu, ta trvala pouhých devět vteřin. Petr Vrána milimetrovým pasem od hrazení našel zcela nehlídaného Matěje Stránského, ten se z mezikruží nemýlil. Oceláři mohli následně ještě své vedení navýšit, po velkém tlaku v závěru periody ale skórovat nedokázali. Draveckého, Kundrátka a Gernáta zastavil pozorný Vejmelka.

V úvodní minutě posledního dějství mohl manko hostí zkorigovat Kucsera, střelec úvodní branky Komety ale tentokráte branku netrefil. Slezané byli ke skórování ještě blíže, v přesilovce ale z první pálícího Vránu zastavila tyč brněnské svatyně. Další přesilovka Třineckých již byla úspěšná. Petr Vrána se drze prodral do předbrankového prostoru, volný kotouč pak za Vejmelkova záda poslal Michal Kovařčík. Matěj Stránský si připsal druhou asistenci a celkově čtvrtý bod v zápase. Hosté však na šestou trefu domácích reagovali bleskurychle. Kváčovi propadla střela Jana Štencla, Karel Plášek pak z bezprostřední blízkosti dorazil kotouč do sítě.

Zbývající minuty třetí třetiny se nesly v duchu pevné třinecké obrany a marné snahy Komety s výsledkem ještě něco udělat. Oceláři nepouštěli hosté do větších příležitostí, hra se velice často kouskovala zakázanými uvolněními. Necelé čtyři minuty před koncem dostali hosté možnost přesilové hry, hosté téměř celé dvě minuty drželi kotouč v útočném pásmu, na branku ale ani jednou nevystřelili. Oceláři tak oslavili tři body po výhře 6:3.

Marek Zadina ( HC Oceláři Třinec): "První třetinu jsme odehráli výborně. Vyšel nám začátek utkání, vedli jsme 3:0. Hráli jsme dobře, aktivně a proměnili jsme to v góly, což tým uklidnilo. Ve druhé třetině soupeř přidal, začal forčekovat, chodil po nás. Do sedmé minuty si vytvořil více šancí a měl více ze hry, ale my jsme dali gól na 4:1. To nás zase uklidnilo. Třetí třetina byla odmakaná, kluci podali poctivý výkon, pomohli jsme si přesilovkou. Celkově jsme odehráli slušný zápas a jsme rádi, že jsme ho zvládli."

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): "Samozřejmě jsme chtěli v úvodu utkání otupit tlak domácích, který jsme předpokládali. To se nám nepovedlo, a to byl zásadní moment pro výsledek utkání. Stav 3:0 po čtrnácti minutách nebyl příznivý. Ve druhé třetině jsme se zvedli, nějaké góly jsme dali a náš herní projev se zlepšil, ale soupeř na to dokázal vždy odpovědět. Ve třetí třetině, kdy jsme se chtěli ještě nějakým způsobem vrátit do zápasu. Do sedmé minuty jsme ale měli dvě vyloučení a to se nedá otáčet zápas. Nakonec jsme z druhé přesilovky inkasovali a definitivně jsme zápas ztratili."