Oceláři padli v ČEZ Aréně v prodloužení

22.01.2010 · Růžena Raszková
V dnešním ocelářském derby byly Vítkovice šťastnějším týmem, když o výsledku 2:1 bylo rozhodnuto až v prodloužení. I když Třinec po vstřelené brance ve druhé třetině byl tím lepším mužstvem, domácím se podařilo vyrovnat a v prodloužení si dnešní vítězství. Získaný jediný bod však postačil Ocelářům k tomu, aby regionálního soka udrželi za sebou na pátém místě.
43.kolo, pátek 22.1.2010
Vítkovice
2:1p
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 38. Svačina (Burger, Stehlík), 64. Sičák (Ujčík, Hruška) - 25. Tomas (Ostřížek). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:5, navíc Kohn (Třinec) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 748. Střely na branku: 37:29 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.  5748
Štěpánek - Kuboš, Stehlík, Jurečka, Voráček, Sičák, Trnka - Kvapil, Štefanka, Krenželok - Klimek, Burger, Svačina - Szturc, Vrána, Treille - Ujčík, R. Hruška, Strapáč.
Duba - Zíb, Hrabal, Cartelli, Malec, Seman, Platil, Výtisk, Lojek - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Pospíšil - Polák, Bonk, Martynek - Kanko, Ostřížek, Tomas.

První třetina nám nabídla vyrovnaný, svižný a důrazný hokej. Dojem kazily jen nepříliš podařené přesilovky. Hned v úvodu to byla přesilovka Vítkovic, ve které se Třinec v pohodě ubránil. Nejnebezpečnější byla střela Sičáka od modré, která skončila na skupině těl před Dubovou brankou. O chvíli později měl Třinec dosud největší šanci zápasu. Růžička nahrál do středu Zíbovi, který jel sám na Štěpánka, ale jeho pokus o bekhendový blafák mu nevyšel. Oceláři se pustili do útočení a v ofenzivě je nebezpečnější než domácí. Seman z pravé strany křížně nahrával před branku Polákovi, ale ten nestačil puk tečovat až do branky. Domácí se dostali ke slovu až na přelomu třetiny, ale výsledek byl stejný a Duba předváděl kvalitní zákroky. Jelikož se skóre nezměnilo ani ve dvou přesilovkách Třince, odcházelo se do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

Druhá třetina nabídla opravdu špičkový hokej s mnoha střelami na obou stranách. V 25. minutě se Oceláři dostali do vedení , když po přihrávce Ostřížka vypálil Roman Tomas z pozice mezi kruhy a prostřelil Štěpánka – 1:0. Dlouho se hrálo bez šancí. V polovině utkání se však domácí dostali do zakončení a to hned dvakrát. Burger pálil z pravé strany, ale pozorného Dubu nepřekvapil. Následně z druhé strany střílel Ujčík po ledě, gólman vyrazil puk čepelí hole.

Hra se otevřela a hokej byl hned zajímavější. V 37. minutě měl Burger třetí šanci během dvou minut. Svačina mu poslal puk od zadního mantinelu před branku, domácí lídr však Dubu neprostřelil. O minutu později bylo vyrovnáno, když si vítkovičtí útočníci vyměnili puk, Burger nahrál z pravého kruhu Vladimíru Svačinovi, který zblízka poslal puk pod břevno 1:1. v závěru druhé dvacetiminutovky Třinečtí měli možnost zvýšit, tentokrát přesilovku sehráli dobře a soupeře sevřeli. Štěpánek si však poradil s pokusy Polanského i Hrabala.

Třetí třetina rozuzlení nepřinesla, byť bylo dostatek příležitostí na obou stranách. Bohužel to byly opět přesilovky, které domácí ani hosté nedokázali využít. V polovině závěrečné třetiny předvedli Oceláři pěknou kombinaci, ale sudí hru přerušil, když puk po střele Tomase trefil brankáře Štěpánka do masky. Ani Ujčík neměl štěstí, když nahrál mezi kruhy Szturcovi, ale jeho pohotovou střelu stačil Duba vyrazit. V závěru se Vítkovicím podařil rychlý nájezd. Svačina nahrával Burgrovi, ten ale trefil jen rameno rychlého Duby.

Hned v úvodu prodloužní si Sičák objel branku, puk klouzal před brankou k Ujčíkovi, ale Duba ho stačil přikrýt. V 62. minutě po vyloučení Bonka si kouč Vítkovic Hadamczik vzal oddechový čas a výsledek zápasu byl téměř zpečetěn. Co se Jurečkovi střelou od modré nepodařilo, dokončil v přesilové hře Vladimír Sičák, jehož atomová střela rozvlnila síť za Dubovými zády.

Alois Hadamczik (Vítkovice): Jsem přesvědčen, že to bylo velmi kvalitní derby s enormním nasazením hráčů. Měli velkou vůli hrát. Na naší straně bylo zbytečně hodně vyloučených, ale k tomu se více nebudu vyjadřovat. Jsem spokojený se ziskem dvou bodů.

Břetislav Kopřiva (Třinec): Jsme rádi, že si hráči uvědomili důležitost zápasu. Z hlediska taktiky k utkání přistoupili výborně, neudělali jsme moc chyb. Naopak jsme si vypracovali dost možností, abychom si utkání uhráli v šedesáti minutách, ale i za ten bod jsme rádi. V prodloužení jsme měli těžká oslabení a v přesilovce se štěstí obrátilo k Vítkovicím.