Oceláři opět vítězí! Bern porazili i na jeho ledě!

04.09.2014 · Daniel Ježek
Hokejová Liga mistrů dnes pokračovala prvními odvetnými zápasy. Oceláři se představili na ledě švýcarského Bernu, který v prvním souboji odjížděl z Třince se sedmibrankovým přídělem. Slezané i tentokráte dokázali porazit Švýcary, tentokráte v poměru 4:0. Po dvě branky v zápase zaznamenali Jakub Orsava a Lukáš Žejdl, čistým kontem se prezentoval Peter Hamerlík.
3. CHL, čtvrtek 4.9.2014
Bern
0:4
Třetiny: 0:3, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 5. Orsava (Jašek), 7. Žejdl (Polanský, Nosek), 20. Žejdl (Nosek, Trončinský), 33. Orsava (Matuš). Rozhodčí: Gordon Schukies (GER), Marc Wiegand (SUI) – Andreas Kohler (SUI), Michael Rohrer (SUI). Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4677. Střely na branku: 28:20. Průběh utkání: 0:4.
Bührer – Furrer, Krueger, Blum, Gerber, Gragnani, Jobin, Kreis, Kinrade – Rüfenacht, Ritchie (A), Holloway – Reichert, Plüss (C), P. Berger – Scherwey, Gardner (A), Bertschy – A. Berger, Randegger, Loichat.
Hamerlík – Roth, Klesla (C), Linhart, Nosek, Trončinský, M. Doudera, Galvas – Dravecký, Plíhal, Kreps – Rufer, Polanský (A), Irgl – Orsava, Žejdl, Jašek – Kindl, Matuš, Růžička – Cienciala.

Po úvodních dvou zápasech v Lize mistrů vycestovali Oceláři do Švýcarska, kde se podruhé střetli s týmem SC Bern. Domácí chtěli odčinit úvodní porážku 0:7 z třineckého ledu, Oceláři chtěli navázat na předchozí duel s Bernem. Slezané nakonec slaví druhou výhru nad třináctinásobným švýcarským mistrem, tentokráte v poměru 4:0.

Svěřenci trenérů Kalouse a Varadi započali cestu k vytouženému cíli hned v úvodu střetnutí. Ze zápasu se neodehrálo ani pět minut a Oceláři vedli. Irgl sice nejprve pálil vedle, následná individuální akce Jakuba Orsavy už rozradostnila hlouček třineckých příznivců. Forward třetí třinecké formace se prodral skrz trojici hráčů a bekhendem poslal kotouč pod horní tyč.

Hráči s dráčkem na prsou hned vzápětí hráli první přesilovku utkání a tu dokázali zužitkovat. Jiří Polanský střílel z mezikruží, jeho střelu ještě tečoval před brankou stojící Lukáš Žejdl. Domácí brankář Bührer byl i tentokrát bez šance – 0:2. Bern se do hry dostal v minutě osmé, nabídnutou přesilovku mohl využít Scherwey, z bezprostřední blízkosti ale minul.

Další pasáž úvodní periody přinesla více nepřesností ve hře, než povedeným akcí. Na další podívanou tak diváci v Post-Finance Aréně museli čekat na konec první dvacetiminutovky, opět se radovali fanoušci hostujícího celku. Třinec hrál druhou přesilovku, také tu dokázal využít. Scénář byl na chlup stejný jako u první přesilovkové branky, i tentokrát byl v roli zakončujícího hráče Lukáš Žejdl. Třinecký forward šikovně tečoval Noskovo nahození, Bührer byl opět bezmocný.

Bern se na začátku druhé části hry pokusil o korekci stavu, blízko tomu Kinrade, později i Gardner a Plüss. První dva jmenovaní nedokázali trefit branku, Plüss si pak vylámal zuby na bezchybném Hamerlíkovi.

Po nezdarech domácího týmu se tak opět radovali Oceláři. Třicátá třetí minuta – ubráněné oslabení a další pohledná akce Jakuba Orsavy. Rychlonohý útočník opět prchl obraně Bernu, Bührerovi pak procedil puk mezi betony - 0:4.

V tuto chvíli bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Oceláři nadále pokračovali ve vysokém tempu, Bern se jen sporadicky dostával k ohrožení třinecké branky. Naopak v šestatřicáté minutě mohli Oceláři opět skórovat, jejich šance ale skončila na oblouku branky.

Poslední třetina začala v trochu nervózní náladě, její úvodní minuta byla v duchu vyloučených hráčů. Domácí hokejisté chtěli potěšit své příznivce alespoň čestným gólem, přáno jim ale nebylo. Rüfenachta vychytal Hamerlík, střelu Kreise pak Klesla tečoval jen do chráničů třineckého brankáře.

Oceláři chtěli své vedení ještě navýšit, pokus Žejdla o hattrick ale úspěch nepřinesl. Když pak v padesáté šesté minutě Scherwey zazdil tutovku a z bezprostřední blízkosti trefil jen Hamerlíka, bylo o celkovém skóre rozhodnuto.

Třinec si v poklidu dokráčel k dalšímu skalpu Bernu a zajistil si první místo v tabulce skupiny E. Další zápas Slezané sehrají v sobotu, představí se na ledě norského Stavangeru.

Jiří Kalous (Oceláři Třinec): Proti Bernu jsme dnes odehráli opět dobré utkání. Po taktické stránce kluci dodrželi, co jsme si řekli. Svědčí o tom udržená nula na našem kontě. Výborný výkon předvedl Peter Hamerlík, který nás podržel zejména ve druhé třetině, kdy jsme se občas dostali pod tlak domácích. Důležité bylo, že jsme šli krok za krokem za vítězstvím a porazili jsme podruhé Bern, čehož si nesmírně cením. Toto švýcarské mužstvo je velmi kvalitní, a byť se proti nám neprosadilo střelecky, tak to utkání nebylo vůbec jednoduché. Pro nás má toto vítězství velkou cenu z hlediska psychiky a sebedůvěry hráčů.