Kostka ve Werk Aréně umí i dvě cifry

17.11.2010 · Tomáš Vacho
Třinečtí hokejisté ve svátečním předvečeru deklasovali svého soupeře z Litvínova deseti brankami a připsali si tak další výhru. Díky tomu jsme zase jednou po dlouhé době zjistili, že kostka ve Werk Aréně dokáže zobrazit i dvouciferný příděl!
21.kolo, středa 17.11.2010
Litvínov
10:1
Třetiny: 3:1, 2:0, 5:0  Branky a nahrávky: 11. Hrńa (Adamský, Polanský), 12. Hrńa (Polanský), 17. Peterek (Polák, Květoň), 26. Růžička (Zíb, Kohn), 39. Varaďa (Lojek, Bonk), 47. Polanský (Bonk, Adamský), 48. Kohn (Orsava, Krajíček), 54. Richter (Peterek, Adamský), 54. Květoň, 56. Růžička - 12. Lukeš (Kubinčák). Rozhodčí: Pešina, Polák - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 6:5. Využití: 3:0. Střely: 41:24 . Diváci: 3604 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 10:1.
Hamerlík – Richter, Lojek, Zíb, Hudec, Seman, Krajíček, Hrabal - Růžička, Kohn, Orsava - Květoň, Peterek, Polák - Varaďa, Bonk, McGregor - Adamský, Polanský, Hrňa - Hampl.
Hübl - Černošek, Švarný, Kousalík, Kubát, Kroupa, Skuhrovec, Jareš, Gula - Vopat, Trávníček, Černý – Jenáček, Ručinský, Jánský - Lukeš, Hübl V., Kubinčák – Gerhát, Kracík, Majdan.

V samém začátku zápasu byla znát uplynulá reprezentační přestávka, která způsobila počáteční vlažnost obou celků. Netrvalo ale dlouho a mužstva se dostala do toho správného tempa, z cehož vyústila první šance domácích. V té se ale Kohn baseballovým způsobem neprosadil proti betonu Jaroslava Hübla.

Hrál se poměrně opatrný hokej, ale v desáté minutě přišel zvrat. Hübl nejprve vytáhnul skvělý zákrok na samostatně proniknivšího Zíba, ale o chvíli později již litvínovský gólman lovil puk ze své sítě. To se totiž do puku opřel Erik Hrňa a jeho nechytatelná rána zapadla pod břevno.

Inkasovaná branka na Severočechy zapůsobila jako budíček, protože dokázali rychle odpovědět. Konkrétně se o to zasloužil František Lukeš, který využil dezorientované obrany soupeře a prostřelil nicnevidícího Hamerlíka.

Ocelářům se však podařil husarský kousek a na srovnání skóre odpověděli hned dvěma zářezy. Nejprve ve dvanácté minutě přesnou střelou k tyči podruhé v utkání vyniknul Erik Hrňa, čímž následně spustil třineckou lavinu, která se na litvínovské valila tak dlouho, dokud Hübl nekapituloval potřetí.

Stalo se tak v sedmnácté minutě, kdy se švihem prosadil Jan Peterek. Třinec pak měl do konce první periody ještě několik vyložených šancí, ale žádná již změnu skóre nepřinesla. Diváci se tak alespoň mohli bavit skvělými osobními souboji, které hráči předváděli.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu, jako ta první. Litvínov musel odolávat návalům třinecké ofenzívy, což se mu chvíli dařilo. Hüblovi ve třiadvacáté minutě pomohla nepřesnost v v Bonkově zakončení, o minutu později proti Adamskému zakročil sám. V čase 25:21 ale ani on nedokázal zabránit čtvrté brance Ocelářů, o kterou se z bezprostřední blízkosti postaral Martin Růžička.

Litvínovským hokejistům se nedařila defenzivní, ale ani ofenzivní činnost, proto nebylo k vidění příliš jejich akcí. Jako světýlko na konci tunelu tak působil pokus Kubinčáka z osmadvacáté minuty, který, ač vypálený z dobré pozice, neměl valný úspěch. Jenže to bylo z akcí Benziny vše, na ledě dominoval až do konce druhé dvacetiminutovky pouze domácí tým.

Ve třicáté třetí minutě jsme sledovali další propad defenzívy Severočechů, když nechala ujet Varaďu s Polanským na jediného obránce. Tuto situaci ještě vyřešil Hübl, ale za několik minut pro hosty přišla další pohroma. Třinec totiž vyslyšel domácí publikum vyvolávající „bůra“ a prostřednictvím přesné teči Václava Varadi toto přání splnil.

Pro mužstvo musí byt velice těžké, když musí nastoupit k poslední třetině zápasu, který je již prakticky rozhodnut. Litvínov se tak alespoň mohl snažit o co nejméně odpudivý výsledek, to se mu ale nakonec nepodařilo – Třinec v poslední třetině vsítil dalších pět branek.

Vše začalo v sedmačtyřicáté minutě. To Jiří Polanský dorážkou zužitkoval přečíslení 3 na 1. Za další minutu se po ťukačce prosadil Ladislav Kohn. Třinecký brankostroj poté na chvíli utichnul, aby mohl znovu udeřit ve čtyřiapadesáté minutě, kdy přidal další tři „fíky“.

První zasadil Martin Richter z mezikruží, druhý z nařízeného trestného střílení David Květoň. A třetí, tedy poslední hřebík do rakve, si do vlastní branky po nahození zpoza brány Martina Růžičky zasadil sám hostující brankář Franěk, což nejpřesněji demonstrovalo dnešní výkon celého týmu Severočechů.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec):
My jsme rádi, že v mužstvu po reprezentační přestávce zůstala ta vítězná jiskra. Za výsledek jsme vyloženě rádi. Uklidnily nás góly, které jsme dali v úvodu. Mužstvu se dařilo střelecky. Navíc dnes byli výborní diváci. Všem se dařilo, všechny lajny dávaly góly. Výborné utkání.

Jiří Kučera (HC Benzina Litvínov):
Nedokážu si vysvětlit ten výkon, jaký jsme dnes podali, protože to byla katastrofa, předvedli jsme mnoho chyb. Těžko něco rozebírat, soupeř byl jednoznačně lepší ve všech směrech a zaslouženě vyhrál.