Konečně za tři body: Energie versus Oceláři 0:2!

21.09.2018 · Martin Stebel
Dobrá věc se podařila! Premiérová výhra Ocelářů v letošní sezoně Tipsport extraligy se zrodila v oblíbených Karlových Varech. Zásluhou disciplinovaného výkonu dokázali třinečtí zdolat nováčka z lázeňské destinace dvoubrankovým rozdílem. První trefu zaznamenal ve druhé třetině Aron Chmielewski, razítko na tříbodový triumf přidal v závěrečné části Ondřej Kovařčík.
3.kolo, pátek 21.9.2018
Karlovy Vary
0:2
KV Arena
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 29. Chmielewski (Roberts Bukarts, Krajíček), 42. O. Kovařčík (Krajíček, Hladonik). Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Malý, Pešek. Vyloučení: 5:4, navíc Skuhravý (Kva) 10 minut OT. V oslabení: 0:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 16:41. Střely mimo: 14:10. Zblokované střely: 8:10. Hity: 6:4. Vhazování: 33:29. Radegast index: 11:17 Diváci: 3365. Nejlepší hráči: Filip Novotný - Aron Chmielewski.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Krejčí, Šafář, M. Rohan, L. Vágner, Šenkeřík – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Lapšanský, Skuhravý (C), Gorčík – T. Mikúš, Kverka, Stloukal – T. Havránek.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Adámek, Gernát, Haman – Roberts Bukarts, Marcinko, Chmielewski – Adamský (A), Cienciala, Svačina – Dravecký (A), Hrňa, Hladonik – M. Kovařčík, O. Kovařčík, Viedenský – R. Vlach.

Po jednozápasové přestávce se mezi tři třinecké tyče pro duel v Karlových Varech znovu vrátil Šimon Hrubec. V úvodních minutách měli trochu více ze hry domácí hokejisté. Po pravém křídle ujížděl Kohout, ale v dobré pozici nezvolil správné řešení. Energetici poté hráli dvojnásobnou přesilovku, ale s touto výhodou nenaložili podle svých ideálních představ. Naopak nečekaně zahrozil Musil, který vyskočil z trestné a upaloval na Novotného, jeho zakončení však postrádalo přesnost i razanci.

Také Oceláři si v rámci první třetiny vyzkoušeli, jaké to je hrát v pěti proti třem. Dlouhou převahu ale nedokázali gólově zhodnotit, i když několik nadějných šancí k vidění v KV Aréně bylo. Postupně se ale neujaly možnosti Marcinka, Svačiny či Bukartse. Druhou část zahájili aktivně třinečtí. Nejprve se v dobrém světle ukázal Michal Kovařčík, jehož ránu z osy hřiště domácí brankář zlikvidoval. Krátce poté stála za pozornost dorážka Draveckého, který dostal prostor před brankou, ale chybělo pár decimetrů. Skóre se tak měnilo až v minutě s číslem 29.

Oceláři hráli přesilovku a puky na Novotného branku létaly ze všech stran. Aktivitou hýřil především Roberts Bukarts, jehož prudké nahození karlovarský brankář jen vyrazil do strany a pohotová dorážka Arona Chmielewského si našla cestu do sítě domácího celku. Hosté i nadále diktovali tempo hry a snažili se skromný náskok navýšit. Nadějně vypadala například slovenská spolupráce Viedenský-Dravecký. Prvně jmenovaný zkoušel na svého kolegu vyslat puk do jízdy, ale na poslední okamžik zasáhl domácí zadák Sičák.

Vstup do závěrečné periody vyšel Slezanům znamenitě. Psala se 42. minuta, kdy v útočné zóně si hráči v červených dresech vytvořili velký tlak, z čehož rezultovalo nahození kapitána Krajíčka, které ještě Novotný vyrazil. Puk se ale šťastně odrazil k Ondřeji Kovařčíkovi a mladý útočník střelou zápěstím z levého kruhu překonal domácího brankáře podruhé.

Energie za nepříznivého stavu určitě nesložila zbraně a byla velice nebezpečná. Kontaktní branku měl na hokejce Dávid Gríger, jenž šikovně tečoval bombu od modré v podání Sičáka. V dobré šanci se poté zjevil zkušený Stanislav Balán, ale proti jeho dorážce se třinecký brankář vyznamenal. V závěrečných minutách ještě Karlovy Vary vyvinuly obrovskou snahu, ale kompaktní obrana Ocelářů na čele s výtečným Hrubcem už žádné drama nepřipustila. Sečteno podtrženo: Energie nula, Oceláři dva.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): "My se rozhodně nemáme za co stydět, podali jsme velmi dobrý týmový bojovný výkon. Připravovali jsme se na těžkého soupeře a ani jsme před zápasem nepředpokládali, že bychom si v první polovině utkání mohli vytvořit tolik vyložených gólových příležitostí a zatlačit soupeře. Myslím si, že do prvního gólu jsme byli aktivnější, měli jsme víc šancí, ale bohužel jsme s nimi nenaložili tak, jak jsme měli. Nepomohli jsme si ani přesilovými hrami. Od druhé branky si to samozřejmě tak zkušené mužstvo, jako je Třinec, pohlídalo, ale do druhého vstřeleného gólu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Rozhodně jsme dnes předvedli dobrý výkon a spoustu věcí, na kterých můžeme stavět v dalších utkáních a těžit z nich v průběhu sezony."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Chtěl bych pochválit kluky za vybojované tři body, toto vítězství se samozřejmě nerodilo lehce. V první třetině jsme klíčově přestáli přesilové hry domácích, v nichž to zavánělo brankou. Jsme velmi spokojení se druhou a třetí třetinou, kde jsme si dokázali vytvořit mnoho šancí v útočném pásmu, a také jsme si pomohli přesilovou hrou, kterou jsme proměnili. Tým zaslouží velký kredit, vše bylo navíc podpořeno skvělým výkonem Šimona Hrubce. Pro nás to jsou důležité body po těžkém startu sezony, kdy jsme byli na nule po dvou utkáních."