Kolaps v závěru zápasu stál Oceláře vítězství

12.08.2010 · Tomáš Vacho
T r e n č í n - Do tradičního Rona Cupu vstoupili Oceláři zápasem s domácí Duklou Trenčín. Když Lojek dal ve 47. minutě při dvojnásobné přesilovce dvojnásobně tečovanou střelou na 2:3, byli Třinečtí na dobré cestě k dalšímu vítězství v přípravném období. Vedli ještě pět minut před koncem, pak ale domácí třikrát udeřili a i díky hattricku domácího Kollára zvítězili 5:3. V příštích dvou dnech si mohou Oceláři vylepšit reputaci v zápasech s Nitrou a Skalicou.
turnaj, čtvrtek 12.8.2010
Trenčín
5:3
Třetiny: 1:0, 1:2, 3:1  Branky a nahrávky: 2. Turoň (Kopecký, Gašparovič), 37. Kollár (Dubec, Pardavý), 56. Kollár (Sekeráš, Jánoš), 57. Klíma (Turoň), 58. Kollár (Filo) – 24. McGregor (Podešva, Lefebvre), 27. Orsava (Mičulka, Ostřížek), 47. Lojek (Vágner, Lefebvre). Vyloučení:11:11. Využití: 2:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3.
Murín - Bednár, Jarábek, Chovan, Fatyka, Hlavačka, Turoň, Trefený, Sekeráš – Klíma L., Gašparovič, Dubec, Pardavý, Tybor, Ružička, Jánoš, Koložváry, Klíma T., Filo, Kollár, Kopecký.
Vojtek – Dacosta, Lojek, Vágner, Vitásek, Dóczy, Rangl, Horák, Kania – Škumát, Nelikainen, Ostřížek, McGregor, Czuy, Podešva, Orsava, Fišer, Mičulka, Marosz, Lefebvre, Sakrajda.

Mohlo by se zdát, že Třinec po předchozích úspěších na Slovensko dorazil v roli velkého favorita. Trenérské duo Marek – Kopřiva však již dopředu avizovali, že Rona cup bude z jejich strany výhradně o zkoušení hráčů širšího kádru. Svá slova trenéři dodrželi do puntíku a do prvního utkání na trenčínském zimním stadióně nenasadili ani jednoho hráče z předpokládané základní sestavy áčka.

Našim borcům se snaha upřít nedala, nicméně již od prvních okamžiků zápasu tahali za kratší nitky. Během úvodní pětiminutovky se Oceláři prezentovali velmi nedisciplinovanou hrou, kvůli čemuž se dostali pod velký tlak. Ve druhé minutě v oslabení navíc inkasovali, přesilu zužitkoval přesnou přízemní ranou od modré čáry David Turoň. Ani obdržená branka třinecké neponaučila a rozhodčí trestal i nadále. V čase 6:40 domácí opět útočili v početní výhodě, téměř jistým gólům ale dokázal zabránít skvostnými zákroky Martin Vojtek, který zkrotil jak bombu Sekeráše, tak i pokus Branislava Jánoše. Trenčín dominoval až do desáté minuty, kdy dostali naši hokejisté možnost první početní výhody. Skvěle bruslící domácí celek ale nedovolil Třinci prakticky vystřelit na bránu. V sedmnácté minutě se Pardavý vytvořil dvě dobré šance, v prvním případě ale trefil pouze ležícího obránce, ve druhém jeho pokus letěl nad branku. Jedinou dobrou příležitost v prvním dějství, co se červenobílého mužstva týče, měl Petr Sakrajda, ten ale puk ani nadvakrát za Murínova záda nedopravil.

Ihned po přestávce sice mohli Oceláři znovu inkasovat, kdyby Vojtek nezlikvidoval téměř gólovou příležitost Hlavačky, jejich herní projev byl ale diametrálně odlišný od toho v první třetině. Oceláři srovnali krok a brzy přišla i sladká odměna v podobě vyrovnání – Bryan McGregor přijel v mezikruží Podešvovo přiťuknutí a zamířil přesně do odkrytého kouta brány. Do sedmadvacáté minuty ještě domácí stihli dvakrát prověřit třineckého strážce, který si dnes počínal velmi jistě, poté již však začali úřadovat naši. Jakub Orsava s Lukášem Mičulkou se totiž dostali do úniku 2 na 1, čehož dokonale využil prvně jmenovaný. Třinec byl na koni a v bezprostředně následující přesilovce svého soupeře hodně potrápil. V pětatřicáté minutě se mohl blýsknout Rostislav Marosz, jeho efektní otočka kolem Murína ale bohužel nebyla dotažena do zdárného konce. Přestože se Oceláři dostali do tempa, závěr druhé třetiny patřil Trenčínu. V šestatřicáté minutě se Koložváry ocitnul po šťastném odrazu kotouče před poloprázdnou bránou, Martin Vojtek ale svůj tým opět zachránil. Zhruba o minutu později ale ani on nedokázal zabránit puku v rozvlnění brankové sítě. Jedovky Pardavého a Trefného ještě za čáru nepřošly, bomba Andreje Kollára však už ano. Několik sekund před druhou sirénou se před Murínem strhla poměrně tvrdá bitka, ve které hlavní roli sehrál Gui Lefebvre.

Třetí perioda pro třinecké vypadala zprvu nadějně, záhy však soupeř zabral a Oceláři nedokázali nadějný výsledek udržet. Nejprve Martin Lojek prudkým projektilem v sedmačtyřicáté minutě málem protrhl síť Murínovy klece a třinečtí šli podruhé v utkání do vedení. To bylo ale od hráčů v červenobílém pro dnešek vše. Oteže utkání vzali do svých rukou domácí borci a rozjeli trenčínský kolotoč. Dvojitá „one man show“ Jakuba Gašparoviče z devětačtyřicáté minuty ještě v obou případech dopadla pro naše hráče dobře. Dvouminutová lekce z produktivity, která započala v čase 55:30 však již znamenala ztrátu jakékoliv naděje na bodový zisk. V rozmezí 123 sekund se trefil dvakrát Andrej Kollár, který tak završil hattrick, jednu branku přidal i Lukáš Klíma. Na stavu 5:3 pro domácí celek nic nezměnil ani Lefebvreho samostatný únik, který bohužel nedopadl.

Nebýt nepovedeného závěru, bylo by dnešní utkání pro hráče širšího kádru velmi dobrou vizitkou. Chuť si spravili alespoň v pozápasových penaltách, kde zvítězili zásluhou rozhodující trefy Kellyho Czuye.

Břetislav Kopřiva (HCO Třinec):
Kluci do toho vložili hodně sil, od druhé třetiny jsme byli lepším týmem. Je to škoda – před koncem jsme vedli , soupeř vyrovnal v přesilovce a my jsme zbytečně odpadli. Myslím si, že se dala uhrát alespoň remíza. Dali jsme šanci všem, které chceme vyzkoušet a kluci se o to rvali opravdu důsledně.

Dušan Gregor (HC Dukla Trenčín):
Třinec určitě nenastoupil v plné sestavě, ale to samé platí i o nás, protože máme obrovské problémy se sestavou. Je teprve začátek sezóny a nám chybí šest hráčů – takže si toho vítězství vážím. V závěru jsme měli štěstí, ale přesto si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.