Junioři srazili Přerov, rozhodla poslední pětiminutovka!

26.10.2018 · Martina Sikorová
Vyrovnaný zápas za stavu 3:3 zlomil ve prospěch Ocelářů útočník Nico Geidl, který v čase 56:05 proměnil přesilovou hru ve čtvrtý gól. Zubři to v závěru zkoušeli v šesti, prázdnou branku ale trefil obránce Jakub Michálek a o majiteli tří bodů bylo jasno. Nadstavba o bonusový bod nabídla pětiminutové prodloužení a nájezdový maraton, který až v patnácté sérii ukončil domácí obránce Jakub Adámek.
13.kolo, pátek 26.10.2018
Přerov
5:3
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:1, 1:1, 3:1 - N 0:0 - 1:0)  Branky a nahrávky: 5. Matěj (Geidl, Macháček), 37. Homola (Matěj, Macháček), 43. Pastor (J. Adámek), 57. Geidl (Krzak), 60. Michálek (Rufer), rozh. náj. J. Adámek – 15. Pěcha (Zmeškal), 30. Mašín (Pěcha, Zmeškal), 52. Zmeškal (Pěcha, Ryšavý). Rozhodčí: Hykel - Lederer, Carbol. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.
Švehlák – Radzienciak, Krzak, Rufer, J. Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Tomanek, Indrst, Pastor, Wardas, Mikler, Geidl, Urban, Čmiel, Matěj, Macháček
Šimonů – Kopeček, Tischer, Takáč, Bieniek, Gréč, Moučka – Ryšavý, Hradil, Borot, Indrák, Chytil, Dvořáček, Zmeškal, Šimanský, Tarnoczy, Mašín, Pěcha

Úvodní gól zápasu padl už v čase 04:55. V mezikruží se s pukem ocitl Pavel Matěj a blafákem zaskočil brankáře soupeře. Přerov mohl kontrovat z přečíslení dva na jednoho, hosté ale prostor mezi třemi tyčemi vůbec netrefili. Vzápětí už se ale Zubři dočkali, když do sítě Švehláka prošla nenápadná střela Martina Pěchy. O chvíli později mohli jít hosté i do vedení, Indrák ale tváří v tvář gólmanovi Třince selhal.

V polovině prostřední části už Přerov druhý gól slavil. Po přihrávce Pěchy se na levém kruhu opřel do puku Patrik Mašín a ranou nad vyrážečku překonal Švehláka. Následně ale domácí brankář vytáhl povedený zákrok a zneškodnil ránu Hradila z mezikruží. Když pak za napadení pykal Bieniek, přišlo třinecké vyrovnání. Rychlou kombinaci po ose Macháček - Matěj zakončil do prázdné klece David Homola a stanovil skóre po čtyřiceti minutách na 2:2.

Na začátku třetí části šel do vedení Třinec, když se z dorážky prosadil David Pastor. O chvíli později mohlo být na domácí střídačce ještě veseleji, Homola ale dělovkou od modré čáry těsně minul. A radovat se nemohl ani Michálek, který z mezikruží trefil bekhendem pouze lapačku Šimonů. Nedáš? Dostaneš. Po nahození Pěchy se k několika dorážkám dostal Lukáš Zmeškal a dopravil kotouč do sítě.

Vyrovnaný stav ale ani tentokrát dlouho nevydržel. V čase 56:05 se v početní výhodě dostal k teči Krzakovy střely Nico Geidl a vsítil velmi důležitý gól. Pár minut před koncem utkání to ještě hosté zkusili v powerplay, risk bez brankáře ale potrestal Jakub Michálek a střelou do nechráněné klece definitivně stvrdil vítězství Ocelářů.

Nadstavba o bonusový bod přinesla hned několik šancí. Zmeškal ovšem sám před Švehlákem neuspěl, ke gólu nevedl ani závar před přerovskou brankou a když pak následně v brejku ztroskotal i Radzienciak, bylo jasno o tom, že duel bude pokračovat samostatnými nájezdy. A dovednostní loterie trvala pěkně dlouho. Po pěti sériích totiž platilo vyrovnané skóre 2:2 a hráči se poté rozjížděli k jednomu nájezdu za druhým. Nájezdový maraton nakonec ukončil až třicátý pokus a sváteční střelec Jakub Adámek.