Fantazie! Druhá dramatická bitva předkola pro Oceláře!

08.03.2016 · Martin Stebel
Ufff - to byly nervy! Oceláři zvládli druhé měření sil na ledě Zlína v rámci předkola play-off České pojišťovny. Dramatický duel nepoznal vítěze v základní hrací době ani ve dvacetiminutovém nastavení. Napínavou konfrontaci rozsekla až efektní bekhendová trefa VLADIMÍRA SVAČINY ve čtvrté sérii samostatných nájezdů!
PK2, úterý 8.3.2016
3:4sn
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 6. Vlach (Kotvan), 27. Holík (Bukarts, Říčka), 51. Čachotský – 13. Dravecký (Kopecký, Galvas), 36. Pechanec (Svačina, Kanko), 44. Kanko (Pechanec), rozh. nájezd Svačina Rozhodčí: Hodek, Polák – Gebauer, Lederer Vyloučení: 9:9 Využití: 0:2 Střely na branku: 44:45 Vhazování: 41:51 Zblokované střely: 11:19 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4 Diváci: 5475 Nejlepší hráči: Roberts Bukarts – Antonín Pechanec Stav série: 1:1
Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, O. Horák, Řezníček - Bukarts, P. Holík, Říčka - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech.
Hamerlík – Slovák, Galvas, Nosek, Jank, Hrabal, Stehlík, L. Doudera – Kopecký, Plíhal, Dravecký – Kanko, Pechanec, Svačina – Rákos, Polanský, Adamský – Matuš, M. Kovařčík, Rufer.

Také do druhého utkání předkola vstoupili Oceláři s několika změnami v sestavě. Oproti pondělnímu duelu na soupisce nefiguroval Milan Doudera či Kamil Kreps. Do hry naopak zasáhli Antonin Pechanec s Petrem Kankem, kteří hostují z prvoligového Havířova.

Třinečtí začali aktivně a v prvních minutách měl daleko více práce Libor Kašík, který postupně likvidoval pokusy Galvase, Slováka či Rufera. Tlak hostů otupilo až vyloučení Rákose. PSG si v početní výhodě vytvořilo solidní šance, tu největší měl Roberts Bukarts, ale poprvé se skóre měnilo pět vteřin po návratu třineckého útočníka na led. Před hostující klecí vznikl závar, ve kterém se nejlépe orientoval Kotvan, jenž viděl zcela neobsazeného Romana Vlacha, který bez větších problému umístil kotouč v brance - 1:0.

Oceláři ale nepolevili v aktivitě a byli po zásluze odměněni. Při vyloučení Jiřího Ondráčka prudce od modré čáry pálil Lukáš Galvas, puk zpracoval Kopecký a lehce jej posunul na lépe postaveného Vladimíra Draveckého. Slovenský kanonýr skóroval do poloodkryté branky - 1:1!

V závěrečných minutách první periody hráli zlínští téměř minutu dvojnásobnou přesilovku, ale stav se i díky spolehlivému Hamerlíkovi nezměnil.

Prostřední třetina nabídla v úvodu opatrnější hokej, tempo hry sice bylo poměrně vysoké, ale oba týmy myslely především na defenzivu. Střelecké pokusy Veselého či Rákose byly spíš jen symbolického charakteru. Zlín se radoval ve 27. minutě. První formace rotovala v útočném pásmu, Bukarts přes téměř celou šířku kluziště viděl volného Petra Holíka, jenž se nerozpakoval a polovysokou střelou k tyči překonal třineckého brankáře - 2:1.

I v dalších minutách měli více ze hry žlutomodří, ale tlak byl tentokrát spíš platonický. Oceláři po polovině základní hrací doby zařadili vyšší rychlostní stupeň a domácí celek si vypomáhal fauly. Logickým vyjádřením proto byla přesilovka, kterou Třinec dokázal gólově zhodnotit v čase 35:33. Kotouč putoval mezi hokejkami Kanka a Svačiny na Antonína Pechance, který na pravém kruhu měl poměrně snadný úkol a pohotově zavěsil - 2:2!

Váhavost Lukáše Galvase málem vytrestal začátkem třetí dvacetiminutovky Bukarts, kterému nahrával Říčka. Do vedení ovšem šli Slezané a znovu zafungovala havířovská spolupráce. Pechanec našel mezi kruhy Petra Kanka, který bleskovou stahovačkou oklamal domácího beka a bekhendem umístil puk u levé Kašíkovy tyče - 2:3!

Radost Ocelářů mohla být ještě výraznější, jenže Rákos v samostatném úniku Kašíka nepokořil. Znovu tedy zafungovalo okřídlené motto "nedáš-dostaneš". Hrabal chyboval při rozehrávce, puk získal Tomáš Čachotský a skrytou střelou zápěstím přes obránce překvapil třineckého gólmana - 3:3.

Velká dávka štěstí stála na straně třineckých necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby, kdy domácí Holík trefil spojnici tyče a břevna. Po šedesáti minutách jsme ale vítěze nepoznali.

V nastavení měl nejprve gól na hokejce David Nosek, jehož prudký projektil do šibenice Kašík efektně zlikvidoval. V dalších minutách se v přesilovce Ocelářům naskytlo několik šancí rozhodnout utkání, jenže výtečné střelecké možnosti Pechance či Kanka zlínský fantóm zpacifikoval.

V 70. minutě stojí za zmínku možnost Bukartse, kterou Hamerlík vytěsnil. Pět minut před koncem dvacetiminutového prodloužení byl blízko gólu ostřílený veterán Marušák, ani jeho razantní pokus však neskončil v síti. Vítěze tak určily teprve samostatné nájezdy.

V dovednostní soutěži to bylo rovněž dramatické, střelci na obou stranách se činili. Rozhodla teprve čtvrtá série, kdy se po nádherné bekhendové kličce už podruhé nemýlil Vladimír Svačina.

GIF rozhodujicího nájezdu Vladimíra Svačiny najdete ZDE

Oceláři triumfovali 4:3. Za stavu 1:1 na zápasy se série stěhuje do WERK ARENY!

Rostislav Vlach (PSG Zlín): "Rozhodly přesilovky. Za stavu 2:1 jsme měli tři oslabení za sebou, což nás stálo hodně sil, potom jsme dostali dva góly a tam se zápas trochu lámal. V prodloužení měli asi víc šancí hosté, i když my jsme taky trefili tyčku, ale aktivnější byli Třinečtí. Nájezdy už jsou loterie."

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Dneska jsme měli určitě lepší pohyb než včera. Byli jsme taky úspěšnější v osobních soubojích, a hlavně se nám dařily přesilovky, což pro nás bylo velké pozitivum. V prodloužení jsme byli aktivnější. Šli jsme si za tím a nájezdy pro nás byly tak trošku zadostiučiněním, právě za to prodloužení."