Dvouciferná výhra, dorost rozdrtil Přerov 10:2!

01.10.2022 · Rostislav Niedoba
Mladí Oceláři v 6. kole dorostenecké extraligy nadělovali desítku, vysokým debaklem 10:2 vyprovodili z WERK ARENY Přerov.
6.kolo, sobota 1.10.2022
Přerov
10:2
Třetiny: 1:0, 6:2, 3:0  Branky a nahrávky: 2. Ćmiel (Hebar, Sajdok), 22. Sikora (Dravecký, Urbánek), 28. Pohludka (Zielinski, Mikula), 29. Blaha (Sikora, Granečný), 35. Sikora (Mrtka, Urbánek), 39. Granečný (Sikora, Urbánek), 40. Rybnikár (Pohludka, Mikula), 46. Blaha (Dravecký, Urbánek), 50. Blaha (Mikula, Zielinski), 54. Mikula (Zielinski) – 25. Kurial (Dobša, Šťastný), 38. Kurial (Dobša) . Rozhodčí: Šutara - Klimek, Bartoň. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 47:18. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 10:2.
HC Oceláři Třinec: Skácel – Mrtka, Ćmiel, Dravecký, Solowski, Zielinski, Holub, Blaha – Urbánek, Granečný, Rybnikár, Sikora, Hebar, Sajdok, Barna, Pohludka, Mikula
HC ZUBR Přerov: Šejba (35. Ryšavý) – Ševčík, Udovenko, Wasserbauer, Janek, Polame, Škňouřil – Dobša, Kurial, Koudelka, Červenka, Mráček, Laznhnevskiy, Netopil, Martiňák, Šťastný, Dobřecký, Macek

V rámci 6. kola se v třinecké WERK ARENĚ střetly dorostenecké týmy Třince a Přerova. Utkání však připomínalo spíše hru kočky s myší, neboť domácí hokejisté byli v sobotním odpoledni mimořádně hladoví po gólech.

Od úvodních minut utkání bylo patrné, kdo je na ledě WERK ARENY pánem. Třinečtí hokejisté začali velmi aktivně. Svou převahu korunovali už ve druhé minutě, kdy se prosadil Marek Ćmiel. Hráči Přerova se do útočného pásma dostávali především jen díky přesilovým hrám, které ale využít nedokázali. Po úvodní dvacetiminutovce tak šli domácí do kabiny s hubeným, ale zaslouženým vedením 1:0.

To druhá třetina už byla na branky daleko bohatější. Nejdříve se podobně jako na úvod té první radovali domácí po zásahu Petra Sikory. Následně dokázali hosté po trefě Petra Kuriala snížit, ale blíž už se přerovští na skóre nepřiblížili. Dvěma slepenými góly z holí Šimona Pohludky a Petra Sikory pak domácí navýšili skóre. Závěr druhé části třinečtí ovládli drtivým způsobem, když si doslova vystříleli náskok 7:2 po trefách Petra Sikory, Vojtěcha Granečného a Michala Rybnikára. Na změně nálady na kluzišti nezmohl nic ani druhý gól hostujícího Petra Kuriala.

Do třetí části se tak šlo na led už za rozhodnutého stavu. Přesto byli Oceláři stále při chuti. Dvě branky Davida Blahy, který zkompletoval hattrick a přesná střela Marcela Mikuly stanovily konečný výsledek 10:2. O zábavu tak bylo ve WERK ARENĚ postaráno.