Druhý duel? Opět jednoznačně pro Oceláře!

21.03.2021 · Daniel Ježek
Čtvrtfinále mezi Oceláři a Kometou pokračovalo druhým dějstvím. Oproti prvnímu měření sil se jako první prosadili hosté, Třinečtí pak ale pěti trefami otočili duel na svou stranu a nakonec zvítězili 7:2. Do Brna se tak série přesouvá s vedením 2:0 pro Oceláře.
ČF2, neděle 21.3.2021
7:2
Třetiny: 2:1, 3:0, 2:1  Branky a nahrávky: 12. Kurovský (Hrňa), 20. M. Stránský (P. Vrána, Hrňa), 27. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský), 30. M. Kovařčík (Špaček, Gernát), 40. Freibergs (Hrňa, P. Vrána), 59. M. Kovařčík, 60. Marcinko (Rodewald, Gernát) – 3. Zámorský (F. Král, P. Holík), 47. P. Holík (F. Král, Mueller). Rozhodčí: Hodek, Obadal - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 31:32. Zblokované střely: 9:15. Hity: 10:11. Vhazování: 39:25. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – Gernát, M. Doudera, Jaroměřský, D. Musil, Kundrátek, Freibergs – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Rodewald, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – Chmielewski.
HC Kometa Brno: Klimeš – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Bartejs, Gulaši, Svozil, Barinka – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, Rákos, Vincour – Bondra, Klepiš (A), Schneider – Plášek ml., Střondala, Mrázek.

Úvodní minuty druhého čtvrtfinálového střetnutí nabídly odlišný obrázek, než klání úvodní. Oceláři se sice v první minutě dostali do tlaku zásluhou Vránovy formace, kormidla se pak ale chopili hosté, kteří se navíc jako první zapsali na střeleckou listinu. Ve třetí minutě Kacetl nedokázal zareagovat na střelu Petra Zámorského od modré, Kometa se tak ve čtvrtfinále poprvé prosadila. Také v dalších minutách byli hosté aktivnější, třinecký gólman měl více práce, než jeho protějšek Klimeš.

Postupem času se domácí dostávali ke své aktivní hře, což dokumentuje akce druhé útočné řady z úvodu deváté minuty, Marcinko ale tečoval Jaroměřského nahození nad brněnskou branku. V jedenácté minutě zase zahrozili hosté, když Klepišovu přihrávku mohl z bezprostřední blízkosti za Kacetla usměrnit Schneider, kotouč ale skončil nad brankou. Hned v další minutě pak udeřili Slezané. Hrňovo nahození od modré před Klimešem ztlumil Daniel Kurovský, který si následně posunul kotouč do strany a bekhendem vyrovnal.

Vyrovnaná bitva pokračovala i v dalších minutách. V patnácté minutě se neprosadili Mueller se Zaťovičem, Kometa následně nevyužila přesilovku po faulu Draveckého. V závěrečné minutě se do početní výhody dostali také domácí Oceláři, z tohoto mráčku již zapršelo. Petr Vrána dostal kotouč do mezikruží, třinecký kapitán si potáhl puk až k brankovišti, kde vyzval nehlídaného Matěje Stránského. Pro nejlepšího střelce základní části se jednalo o jednoduchou záležitost.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky si hosté vyzkoušeli podruhé hru v pěti proti čtyřem, ani tuto výhodu ale Kometa nedokázala využít. Ke slovu se od dvacáté páté minuty začali opět dostávat domácí Oceláři. Třinečtí navýšili své tempo, častěji se drželi v útočném pásmu a dokázali odskočit do většího náskoku. V sedmadvacáté minutě nejprve Petr Vrána skvěle připravil střeleckou pozici pro Martina Růžičku, elitní střelec se nemýlil. Třinečtí si následně zahráli přesilovou hru po faulu Klepiše, tuto výhodu netradičním způsobem využil Michal Kovařčík. Forvard domácích se dostal do sólového úniku, tuto situaci Kovařčík vyřešil blafákem mezi Klimešovy betony.

S pohodlným tříbrankovým náskokem se Ocelářům hrálo hned lépe, Kometa se ale za žádnou cenu nechtěla vzdát. V pětatřicáté minutě se hosté dostali do velmi dobré šance, ke snížení to ale nevedlo. Bondra dostal kotouč před zcela odkrytou branku, hostující útočník ale poslal puk jen do Kacetlova betonu, nepřehlednou situaci před brankou pak skvěle vyřešil Gernát. V závěrečných minutách třetiny pak ještě své štěstí zkoušeli Rákos a Mrázek, Kacetl ale všechny pokusy Komety zastavil.

Půl minuty před druhou sirénou na vhazování dvakrát chyboval Rákos, Oceláři dokázali využít i svou třetí přesilovku v utkání. Kombinace mezi Vránou, Hrňou a Stránským ještě k brance nevedla, následná střela Ralfse Freibergse od modré již do sítě zapadla. Pátou branku vsítili Oceláři v dvě vteřiny před koncem prostředního dějství.

Do poslední třetiny vstoupili lépe hráči Komety, kteří si hned ve čtyřicáté druhé minutě vybojovali přesilovku. V ní mohli hosté srovnat při pokusu Zaťoviče, hostujícího kapitána ale skvělým zákrokem zastavil Kacetl. Po následném faulu Rákose se chvíli hrálo ve čtyřech, načež domácí měli k dispozici zkrácenou výhodu, tuto ale zužitkovat nedokázali. V šestačtyřicáté minutě byl vyloučen Stránský, Kometa další přesilovku již dokázala využít, když Kacetla z první prostřelil Petr Holík.

Brňané i nadále pokračovali v aktivní hře, šance Bondry ani Klepiše ale vyslyšeny nebyly. V přesilovce se následně nevedlo domácím, když největší šanci Hrni zlikvidoval Klimeš. Pět minut před třetí sirénou byl potřetí v zápase vyloučen Rákos, Oceláři byli blízko k šesté brance při kombinaci Růžičky s Hrňou, na brankovišti stojící Stránský ale finální pas nečekal. V oslabení pak mohl zahrozit Mrázek, skvělý Kacetl ale opět zakročil. Dvě minuty před koncem ještě mohl skóre upravit Špaček, který mohl dorazit tečovanou střelu Musila. Klimeš ale šestý puk za svá záda nepropustil.

To ale neplatilo třiašedesát vteřin před koncem, kdy Oceláři dosáhli šesté trefy. Špačkova formace zůstala na ledě po icingu Komety, Michael Špaček od zadního mantinelu namazal před brankou stojícímu Michalu Kovařčíkovi, který vsítil svou druhou branku v utkání. V závěrečné minutě pak ještě jednu přesilovku využil Tomáš Marcinko. Oceláři tak i ve druhém zápase čtvrtfinále zvítězili jednoznačným poměrem 7:2 a do Brna se přesunou s vedením 2:0 na zápasy.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Velmi si vážím dnešního zápasu a vítězství. Myslím, že i přes inkasovanou branku v první třetině, jsme skvěle utkání otočili ještě do první přestávky. Ve druhé třetině jsme měli docela dost příležitostí, kluci to znovu zvládli. Povedlo se nám odskočit, to nám dodali klid. Poslední třetina byla rozkouskovaná vyloučeními. Kluky musím za dnešní výkon pochválit, série ale nekončí. Jedeme do Brna, tam musíme zabrat a potvrdit dvě domácí výhry. Ve spoustě situacích nás podržel Ondra Kacetl, nám se také dařilo nedělat zbytečné fauly. Kometě příležitosti nechceme dávat, ještě na tom zapracujeme, aby to bylo lepší.“

Jiří Horáček (HC Kometa Brno): „Druhý zápas neúspěšný, je to 0:2, přesouváme se do Brna. Nic se ale neděje, neskládáme zbraně. Podobné situace už jsme zažili, teď se poctivě připravíme na dva domácí zápasy. Vstup do zápasu nebyl špatný, měli jsme i další šance, ty jsme ale neproměnili. Pak se to po našich zbytečných chybách začalo lámat a zápas jsme ztratili. Nedá se nic dělat, takový je hokej. Rhett Holland má nějaké problémy v horní části těla, po návratu do Brna půjde na další vyšetření. Uvidíme, jak to s ním bude dál.“