Druhé semifinále pro Bruslaře

04.04.2021 · Daniel Ježek
Druhé semifinálové měření mezi Oceláři a Bruslaři nabídlo jiný obrázek, než první klání. Třinečtí se v deváté minutě po trefě Jacka Rodewalda sice dostali do vedení, Mladá Boleslav ale třemi góly otočila duel na svou stranu a v semifinále srovnala krok. Série pokračuje ve středu na ledě ŠKO-ENERGO arény.
SF2, neděle 4.4.2021
Ml. Boleslav
1:3
Třetiny: 1:1, 0:2, 0:0  Branky a nahrávky: 9. Rodewald (Jaroměřský, Špaček) – 15. J. Strnad (J. Stránský, Ševc), 31. Bičevskis (J. Strnad, J. Stránský), 33. Bernad (Jääskeläinen). Rozhodčí: Pešina, Kika - Lederer, Zíka. Vyloučení: 4:5, navíc D. Musil (TRI) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 30:22. Zblokované střely: 17:9. Hity: 17:12. Vhazování: 37:33. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – Gernát, M. Doudera, Jaroměřský, D. Musil, Kundrátek, Freibergs, M. Adámek – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Rodewald, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Ševc (C), Šidlík, Hrbas, Pláněk (A), Fillman, Bernad, Dlapa – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Kotala, A. Zbořil (A), Šťastný – Flynn, Najman, P. Kousal – Trávníček, Cienciala, Jääskeläinen.

Do druhého semifinálového klání vstoupili aktivněji hosté z Mladé Boleslavi, Bruslaři se již ve třetí minutě dostali do slibné šance, Ciencialovo zakončení ale v síti neskončilo. Třinečtí následně přidali na tempu, začali se dostávat do blízkosti Růžičkovy branky a vytvářet si střelecké příležitosti. Po dlouhém tlaku čtvrté formace na přelomu sedmé a osmé minuty skóre utkání otevřel Kanaďan Jack Rodewald, který zády k brance a s hokejkou mezi nohami poslal puk do sítě. Třinečtí následně mohli své vedení navýšit v přesilové hře, Slezanům se však v této příležitosti nevedlo.

Středočeši se následně dokázali oklepat a herně zvednout, ve dvou velkých šancích ve dvanácté minutě byli Kotala, Zbořil a Šťastný, ani jeden z hostujících hráčů ale na Kacetla nevyzrál. V čase 15:00 už Bruslaři zlomili Kacetlovo kouzlo a poprvé v semifinálové sérii skórovali. Mladoboleslavským se povedlo využít chybného střídání domácích, když v rychlém brejku doklepával Jakub Strnad vyraženou střelu Jana Stránského. Do kabin se tak poprvé šlo za nerozhodného stavu.

První desetiminutovka druhé třetiny nabídla spíše opatrnější hokej, šancí se rodilo pramálo. V jedné z největších byli domácí Oceláři v čtyřiadvacáté minutě, kdy Dravecký mohl nadvakrát dorazit vyražený pokus Stránského. Mladoboleslavský gólman Růžička ale kotouč za svá záda nepustil. Čtyřicet dva vteřin po přelomu utkání do jeho druhé poloviny se podruhé v zápase prosadili Bruslaři. Maris Bičevskis se za Kacetlovou brankou zbavil bránícího Kundrátka a nadvakrát protlačil kotouč za třineckého brankáře.

Hosté měli rázem více ze hry a častěji se tlačili do brankových příležitostí. Hned v další minutě mohli Středočeši přidat další trefu, v přečíslení tří proti jednomu ale Kousal pálil nad třineckou branku. Třiatřicátá minuta, další přečíslení Mladé Boleslavi a třetí trefa hostujícího celku. David Bernad si potáhl kotouč do prostoru mezi kruhy odkud nechytatelně poslal puk k pravé tyči Kacetlovy branky. Oceláři se tak poprvé v play off dostali do situace, kdy prohrávali o dvě branky, toto manko ale do konce druhé dvacetiminutovky snížit nedokázali.

Oceláři se v poslední třetině snažili s nepříznivým stavem něco udělat. Hráči s drakem na prsou se tlačili do střeleckých příležitostí, marně ale bušili na vrata se jménem Jan Růžička. Největší šance si domácí vypracovali před polovinou třetiny, kdy Slezané hráli dvě přesilovky za sebou. Skórovat mohl Martin Růžička, Matěj Stránský nebo Erik Hrňa, ani jeden z třineckých útočníků ale svou příležitost nezužitkoval. Především pokus Růžičky z bezprostřední blízkosti přitom volal po využití.

V padesáté třetí minutě fauloval Matěj Stránský, přesilovka ale Bruslařům vydržela jen tři čtvrtě minuty, kdy Douderu hákoval Šťastný. Zkrácená početní výhoda ale domácím nevyšla a žádné ohrožení Růžičkovy branky se nekonalo. Slezané se nemohli dostat do souvislejšího tlaku, tři minuty před koncem navíc byl za krosček vyloučen Špaček. V oslabení se do šance dral Růžička, ani další pokus ale třineckému snajprovi nevyšel. V předposlední minutě byl ještě navíc vyloučen David Musil a třinecké naděje na výhru vzaly za své. Druhé semifinálové klání tak urvala Mladá Boleslav, do středních Čech se tak série přesouvá s vyrovnaným stavem 1:1.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Vstup jsme neměli špatný, začátek utkání byl vyrovnaný. Nám se povedlo dát gól, což přisunulo průběh na naši stranu. Na konci třetiny jsme ale lacině inkasovali, podobné chyby se nám proti Mladé Boleslavi stávaly i v základní části. Od druhé třetiny to byl velký boj, druhý gól soupeři hodně pomohl. V poslední třetině hráli velmi obětavě a k vážnějším šancím nás nepouštěli. Hráči to měli těžké, nic ale nevypustili. Myslím, že cítí, že to nebyl tak dobrý zápas z naší strany. Zapracujeme na tom, aby to ve třetím utkání vypadalo jinak.“

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Do utkání jsme vstoupili úplně jinak než do prvního střetnutí. Bylo vidět, že kluci hráli s větší bojovností, s větším úsilím, byla tam lepší komunikace. Myslím, že jsme zaslouženě zvítězili. Z první porážky jsme nedělali větší závěry, stejně tak nepřeceňujeme toto vítězství. Je to první bod, série je vyrovnaná a přesouváme se do Mladé Boleslavi. S Michalem Trávníčkem jsme maximálně spokojení, stejně tak s výkonem dalších hráčů. Odvedl to, co jsme od něj potřebovali. Takhle má vypadat play off.“