Do Švédska s remízou, historicky první zápas v PLAY-OFF CHL skončil 2:2

22.09.2015 · Tomáš Vacho
Třinecká Werk Aréna dnes zažila historicky první vyřazovací zápas hokejové Ligy mistrů. Oceláři v souboji o osmifinále hostili švédský HV71. Domácím se podařil vstup do zápasu díky trefě Matuše, ale hosté brzy vývoj otočili. Utkání nakonec skončilo remízovým stavem 2:2, Oceláři tak v odvětě musí zvítězit.
1/16F, úterý 22.9.2015
HV71
2:2
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 9. Matuš, 38. Hrňa (Kreps) – 15. Laine (Hansson), 32. Sundh (Sandberg, Andersson). Rozhodčí: Ansons (LAT), Šír (CZE) – Frodl, Ondráček (oba CZE). Vyloučení: 3:5, navíc Polanský 5 + do konce + trest ve hře. Využití: 0:1. Diváci: 2112. Střely na branku:21:26 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.
Hamerlík – Nosek, Klesla, Linhart, Galvas, M. Doudera, Hrabal, L. Doudera, Adámek – Kreps, Orsava, Hrňa – Dravecký, Polanský, Irgl – Klepiš, Plíhal, Rákos – Rufer, Matuš, Cienciala
Ersberg (Pettersson-Wentzel) – Berglund, Hansson, Almquist, O´Byrne, Cederholm, Eidstedt, Moverare – Melin, Thörnberg, Önerud – Tedenby, Abbott, Laine – Sundh, Sandberg, Andersson – Jonsson, Lešťan, Ahl

Domácí tým byl na začátku aktivnější, hned z první akce se kapitánovi Kleslovi podařila náramná akce, jejímž vyústěním ale byla pouze horní tyčka Esrsbergovy brány. To Třinec zdravě nabudilo do dalších ofenzivních výpadů, což brzy přineslo své ovoce v podobě první branky.

Krásnou individuální akcí se blýsknul Radim Matuš, který po náramné kličkované nekompromisně zamířil do Ersbergovy brány.

Jenže hosté se z počátečního tlaku brzy dostali a v patnácté minutě odpověděli stejnou mincí. V přesilové hře se do Hanssonovy příhry opřel Teemu Laine, jehož pohotová rána skončila za Hamerlíkem.

Vedení mohl domácím po chvíli vrátit Rákos, ale Irglovu dobrou myšlenku nedokázal protlačit k zakončení. Těsně před první sirénou se před brankou hostů zjevil Dravecký, který ale s dobrou šancí nenaložil dle představ.

Začátek druhé třetiny byl vyrovnaný, hrál se bojovný hokej převážně ve středním pásmu. Přítrž tomu dal v polovině zápasu Oscar Sundh, který zužitkoval šikovný pas Sandberga a zařídil vedení svého týmu.

V šestatřicáté minutě mohli Oceláři děkovat svému gólmanovi za udržení nejtěsnějšího rozdílu, když ten zlikvidoval Sandbergovu tutovku.

Domácím se nakonec podařilo srovnat v závěru druhé periody. Kreps vymyslel přesnou kolmici na Erika Hrňu, který z dobré pozice zamířil přesně. Zbytek druhé třetiny pak přinesl dramatické momenty, kdy se Polanský dostal do potyčky s Abbottem. Šarvátku rozhodčí ocenili tresty 5 + do konce utkání, domácí forward navíc obdržel trest ve hře za bodnutí špičkou hole. Hosté pak hráli pětiminutovou přesilovku, ale prakticky Hamerlíka neohrozili.

Poslední třetina se dlouho nesla ve znamení defenzívy, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Přesto bylo k vidění několik přesilových her na obou stranách, ale žádnou vyloženou šanci polozaplněná Werk Aréna neviděla, hostujícímu celku remízový stav navíc očividně vyhovoval.

Do Švédska tedy Třinec pojede za stavu 2:2, což znamená, že pro další postup v soutěži musí zvítězit.

Jiří Kalous (trenér Třince): „Herně jsem spokojený, chyběl však jeden gól. Dnes už jsem poznával náš tým. Byla tam agresivita, vytvářeli jsme si šance. Asi nám chyběl důraz před brankou, nebo trochu štěstí, abychom dali víc branek. Co mě mrzí, tak to je ta poslední přesilovka. Byla delší, my ji ale sehráli špatně. Moc se mi to nelíbilo. Jinak jsem s výkonem týmu spokojen. HV71 je typický severský tým, ostrý jak břitva. Těší mě, že jsme byli rovnocenným soupeřem. Bohužel to koření v podobě gólů ještě nepřišlo v té chvíli, kdy bychom si to přáli.“

Johan Lindbom (trenér HV71): „Myslím, že to z naší strany byl dobrý zápas. V první třetině jsme sice byli horším týmem, od druhé jsme se ale zvedli a byli lepší. Vytvořili jsme si několik dobrých šancí, dali dvě branky. Poslední třetina byla plná vyloučení, měli jsme několik přesilovek, využít jsme je ale nedokázali. Ale jinak jsem s dnešním výkonem spokojený. Myslím, že do odvety jdeme v dobré pozici. Naše šance na postup jsou vysoké.“