Derby pro Oceláře, Vítkovice dvěma góly potopil Irgl

28.10.2014 · Daniel Ježek
Sváteční podvečer přinesl v pořadí druhou konfrontaci ocelářských celků v této sezóně. Derby hrané v ČEZ aréně přineslo vyrovnaný duel, větší produktivitu měli Oceláři, kteří zvítězili 2:0. Obě branky Třince vsítil Zbyněk Irgl, Šimon Hrubec má pátou nulu v ročníku.
17.kolo, úterý 28.10.2014
0:2
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 9. Irgl (Polanský, Orsava), 32. Irgl (Galvas, Rákos). Rozhodčí: Homola, Pešina – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 9 136. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 0:2.
Dolejš – Zíb, Kovář, Čerešňák, Šenkeřík, Stehlík, Pastor, Štencel – Vandas, Roman, Svačina – Svoboda, Burger, Němec – Šedivý, Húževka, Szturc – Káňa, Kolouch, Zdráhal – Kucsera
Hrubec – Roth, Klesla, Galvas, Doudera, Nosek, Linhart, Trončinský – Kreps, Plíhal, Dravecký – Irgl, Polanský, Adamský – Rákos, Jašek, Orsava – Chmielewski, Kindl, Cienciala – M. Růžička

Trochu lepší vstup do zápasu měly domácí Vítkovice. K větší aktivitě na ledě jim dopomohla rychlá přesilovka, v ní se ale Ostravanům vůbec nevedlo. Oceláři se k první početní výhodě dostali na začátku osmé minuty a Třinečtí Vítkovicím ukázali, jak správně s přesilovkou naložit. Jiří Polanský z první poslal puk Zbyňku Irglovi, který střelou z ostrého úhlu poprvé propálil brankáře Dolejše – 0:1.

Oceláři se rázem chopili kormidla zápasu, jejich další aktivitu ale zbrzdilo vyloučení Galvase. Druhá přesilovka se domácím povedla o něco lépe, ani v této hře pěti proti čtyřem ale pozorného Hrubce překonat nedokázali. Trend střídajících se přesilovek pokračoval i nadále. Oceláři se svou druhou početní výhodou ale nenaložili tak dobře, jako v prvním případě, do kabin se proto šlo za jednobrankového vedení hostujícího týmu.

Také v úvodu druhé dvacetiminutovky se Vítkovičtí dostali do početní výhody, paradoxně ale blíže ke skórování byli Slezané. Velmi aktivní Irgl si sjel k Dolejšově brance, své tři pokusy ale poslal pouze do domácího brankáře. Hned vzápětí mohli Ostravané srovnat. Nosek při střele zlomil hůl a Szturc se Stehlíkem se drali do přečíslení dvou proti jednomu. V tu chvíli Oceláře podržel výborný Hrubec, který zneškodnil Stehlíkovu střelu z první.

Střelecká impotence domácích hráčů pokračovala i v následné přesilovce. Minutu poté, co se zápas přechýlil do své druhé poloviny, se hojný počet příznivců hostujícího celku radoval podruhé. Oceláři hráli v signalizované výhodě, Lukáš Galvas namazal na modrou Zbyňku Irglovi, jenž střelou zápěstím vsítil svou druhou branku v zápase – 0:2.

Za další tři minuty se Oceláři opět radovali, jejich radost ale byla předčasná. Dolejš neudržel kotouč v náruči, Krepsova dorážka ale přišla až po hvizdu hlavního sudího, který neviděl volný puk. Do konce druhé třetiny ještě Irgl mohl zkompletovat hattrick, jeho střela ale šla těsně vedle.

Úvod poslední periody se nesl ve znamení spálených tutovek. Hned v první minutě třetí třetiny Lukáš Zíb od modré napálil puk do tyče Hrubcovy branky, na druhé straně pak Zbyněk Irgl z kruhu pro vhazování pálil vedle. Vítkovičtí v dalším průběhu periody přidali na aktivitě, stále ale nemohli najít recept na překonání pozorného Hrubce. Na třineckém brankáři si postupně vylámali zuby Roman, Stehlík či opět Zíb.

Pět minut před koncem Ostravané hráli svou šestou přesilovku, ani v ní se ale domácím nepovedlo překonat pozornou třineckou defenzívu v čele s bezchybným Hrubcem. V samotném závěru ještě třineckého brankáře o pátou nulu v sezóně mohl připravit Kovář, ani s jeho pokusem ale Hrubec neměl sebemenší problémy. Vítkovice – Třinec 0:2.

Peter Oremus (HC Vítkovice Steel): „Viděli jsme dobrý hokej. Mrzí nás hlavně druhá třetina, kdy jsme z přesilovek nedali gól. Vytvořili jsme slabý tlak na bránu. Nemůžeme být spokojeni s tím, že jsme nedali gól, to na Třinec nestačí. Ale hráči jinak odvedli maximum.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „My jsme po těch porážkách chtěli zabrat. Tušili jsme těžké utkání, Vítkovice se zvedly. Utkání bylo ve skvělé atmosféře, připomínalo to zápas play off. Jsme rádi za šťastný konec pro nás. Po úvodní brance jsme byli lepším týmem. I přes snahu domácích jsme měli větší šance my. Těší nás, že se prosadil Zbyněk Irgl. Pro něj to bylo speciální utkání, nic lepšího si nemohl přát.“