Demolici Kalpy řídil třígólový Hrňa, Oceláři jsou v play-off!

05.09.2015 · Daniel Ježek
V závěrečném zápase Skupiny L Oceláři na svém ledě přivítali Kalpu Kuopio. Zápas se proměnil v exhibici třineckého týmu, který svého soka přestřílel 6:0! Hattrickem se prezentoval Erik Hrňa, Peter Hamerlík má čisté konto.
4. CHL, sobota 5.9.2015
Kuopio
6:0
Třetiny: 1:0, 4:0, 1:0  Branky a nahrávky: 16. Nosek, 25. Irgl (Dravecký, Klepiš), 27. Hrňa (M. Doudera, Kreps), 29. Orsava (Linart, Hrňa), 40. Hrňa (Irgl, Klepiš), 48. Hrňa (Hrabal). Rozhodčí: Hradil, Konc – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8, navíc Foltýn (TRI) 5 min + DKÚ – Nikko 10 min OT, Bengtsson (oba KAL) 5 min + DKÚ. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 092. Střely na branku: 30:24. Průběh utkání: 6:0.
Hamerlík (Hrubec) – Nosek, Klesla ©, M. Doudera, Hrabal, Linhart, Foltýn, L. Doudera – Kreps, Orsava, Hrňa – Klepiš, Polanský (A), Dravecký – Irgl, Matuš, Rákos – Jašek, Plíhal, Chmielewski – Cienciala.
Kilpelainen (Perhonen) – Riikola, Lyytinen, Mikkola, Timonen (C), Lukka, Halonen – Nikko, Sebok, Davis – Ruohomaa, Mankinen, Keranen (A) – Bengtsson, Harjama, Pitkanen – Piipponen, Kinnunen, Katosalmi – Hamalainen

Úvodní třetina posledního duelu skupiny L byla velmi vyrovnaná. Oba soupeři si zahráli po jedné početní výhodě, žádná ale využitá nebyla. Dvě tisícovky diváků ve WERK ARENĚ tak na první branku čekaly až do druhé poloviny první periody. Irgl sice ještě na Kilpelainena vyzrát nedokázal, David Nosek už slavil trefu.

Třinecký bek nahodil kotouč z vlastní třetiny, za hostující obranu se dostával Jakub Klepiš. Brankář Kalpy chtěl rychle rozehrát, kotouč se mu ale nepovedlo trefit. Ten pak doskákal do branky.

Oceláři se v první dvacetiminutovce zastřelovali, v prostřední periodě zapnuli svůj brankostroj na plné obrátky. Slezanům hodně pomohla dlouhá přesilovka po vyloučení Bengtssona do konce zápasu, k tomu se ještě přidal trest Timonena. V dvojnásobné početní výhodě se po krásné souhře trefil Zbyněk Irgl.

Přesilovka domácích pokračovala za další dvě minuty se poprvé v duelu prosadil Erik Hrňa. Třinecký snajpr započal cestu za hattrickem ránou z vrcholu kruhu pro vhazování. Minutu před uplynutím poloviny zápasu se před Kilpelainenem ocitl Jakub Orsava, který nadvakrát dostal kotouč za záda hostujícího brankáře - 4:0.

Kuopio mohlo odpovědět v závěru druhé třetiny, rána Riikoly ale trefila jen tyč Hamerlíkovy klece. Byli to tedy opět Oceláři, kdo se radoval ze vstřelené branky. Kotouč zamířil po ose Klepiš - Irgl k Eriku Hrňovi, který se z podobného místa, jako u první trefy, opět nemýlil.

Hráči s dráčkem na hrudi navýšili pohodlné pětibrankové vedení v osmé minutě poslední části. Byl to opět Erik Hrňa, který tentokráte zakončil přečíslení tří proti jednomu.

Závěrečné minuty duelu se nesly v poněkud nervózním duchu. K vidění bylo hodně potyček, rozhodčí rozdali množství trestů. Na skóre se to ale již nijak nepodepsalo, Oceláři tak po výhře 6:0 mohou slavit postup do další fáze Champions Hockey League!

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): „Odehráli jsme výborné utkání. Vyšly nám přesilové hry, v klíčových momentech nás podržel Peter Hamerlík. Jsme velmi spokojeni, těšíme se na další zápasy. Stále ale máme co zlepšovat. Jsem rád, že jsme zápas zvládli tak, jak jsme si představovali. Podali jsme koncentrovaný výkon, soupeř příliš šancí neměl. Je pro nás dobře, že jsme poslední zápas před extraligou vyhráli, klukům to hodně pomůže.“