Davos ve fantastické bitvě udolal Norimberk

27.12.2018 · Daniel Ježek, FOTO: KEYSTONE-SDA/Gian Ehrenzeller
Večerní duel druhého hracího dne Spengler Cupu obstaral souboj ve skupině Cattini, kdy se proti sobě postavili hráči Norimberku a Davosu. Atraktivní duel s parádní diváckou kulisou nakonec rozhodla trefa Juliana Payra z dvaapadesáté minuty.
2. záp. sk. Cattini, čtvrtek 27.12.2018
Norimberk
Davos
2:3
Vaillant Arena
Třetiny: 0:2, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: .37. Buck (Bast, Aronson), 49. Pföderl – 6. Pestoni (Jung, Heldner), 7. Simion (Klasen, Ambühl), 52. Payr (Klasen, Ambühl) Rozhodčí: Hebeisen, Watson – Fuchs, Wüst. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 300 (vyprodáno). Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Thomas Sabo Ice Tigers: Treutle - Festerling, Aronson, Lalonde, Mebus, Gilbert, Weber, Jurcina, Bender – Reimer (C), Weiss, Pföderl – Buck, Bast, Bassen – Ch. Brown, Acton, Lerg – Segal (A), Fox, Dupuis (A).
HC Davos: Senn – Payr, Nygren (A), Du Bois(A), Stoop, Sanguinetti, Kparghai, Heldner, Jung – Ambühl (C), Simion, Klasen – Hischier, Bader, Frehner – Pestoni, Corvi, Meyer – Kessler, Aeschlimann, Egli.

Druhé utkání skupiny Cattini začalo pěkně zhurta. Již ve druhé minutě se mohl Norimberk radovat z úvodní branky, střelu Basta ale zastavila tyč. Davoští se postupem času dostávali stále více do střeleckých příležitostí, tu největší v šesté minutě zužitkoval Into Pestoni, který projel až před Treutleho a střelou pod rukou otevřel skóre. Pořadatelský celek za další minutu přidal druhou trefu, když Klasen zadovkou našel Dario Simiona, jenž se ve vyložené pozici nemýlil.

Také další průběh úvodní dvacetiminutovky byl v režii Davosu. Švýcarský tým ale nedokázal využít přesilovku z deváté minuty. Ve dvanácté minutě se do ojedinělé šance dostali také Norimberští, Pföderl ale Senna nepřekonal. Za další tři minuty se brankář Davosu opět vyznamenal, když zastavil pokusy Reimera a Actona. V sedmnácté a osmnácté minutě pak Norimberku dvakrát pomohla branková konstrukce, a to při střelách Meyera a Ambühla.

Vstup do druhé části byl diametrálně odlišný od dvacetiminutovky úvodní. Ice Tigers byli aktivnější, přesilovku z úvodu periody ale Brown nevyužil. V šestadvacáté minutě se znovu vyznamenal brankář Senn, když pokryl tutovky Bassena a Basta.

Hokejisté Davosu se do prvních větších šancí dostali až před polovinou periody, Frehner ale norimberského brankáře nepřekonal. Na druhé straně pak Senn vychytal Reimera. Davoští následně přitlačili v početní výhodě, Simion ale v dobré pozici přestřelil. Švýcaři nevyužili ani další přesilovku, byť si vytvořili obrovský tlak.

Zákonitě tak přišel trest. Norimberští se po chybě beka Kparghaie dostali do přečíslení dvou proti jednomu, které chladnokrevně využil Brandon Buck. Německý tým rázem ožil a v úvodu posledního dějství byl lepším celkem. Senna si musel dávat pozor proti akcím Bassena, Webera, a především proti sólu Segala. Brankář Davosu však vedení svého týmu udržel.

To již ale neplatilo v devětačtyřicáté minutě. Norimberk hrál přesilovku, Senn nejprve dokázal vytáhnout parádní zákrok lapačkou proti střele Lalondeho, proti na milimetry přesnému projektilu Leonharda Pföderla z pravého kruhu pro vhazování ale již byl krátký.

Ani vyrovnaný stav ale příliš dlouho nevydržel. Za další tři minuty Vaillant Arena opět explodovala, když Klasenovu pobídku dokonale využil Julian Payr. Vyrovnat mohl v šestapadesáté minutě Festerling, Senn ale byl připraven. Stejně tak si brankář Davous poradil s akcí Aronsona, i hrou Norimberku s prázdnou brankou. Proti střele Lalonda mu navíc pomohla tyč. Davos tak své druhé utkání zvládl a do tabulky zapsal tři body. O jeho konečném umístění rozhodne závěrečný duel mezi Kanadou a Norimberkem.