Další porážka - Oceláři padli v Litvínově

28.12.2013 · Martin Stebel
Ani tentokrát to nevyšlo. Hokejisté Třince znovu nevsítili žádný gól a podlehli Litvínovu 0:1. Brankový půst Ocelářů na ledech soupeřů už trvá jen těžko uvěřitelných 286 minut. Poslední vystoupení v kalendářním roce 2013 se koná v pondělí 30. prosince, kdy od 17:00 Třinec hostí ve Werk aréně karlovarské Energetiky.
33., sobota 28.12.2013
Litvínov
1:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 38. Pavlík (Hübl, Ručinský) Vyloučení: 10:8, navíc Trávníček (Lit) 10 min. OT, Majdan (Lit) 5 min. plus DKÚ. Využití: 0:0 Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda – Podrazil, Zavřel Střely na branku: 30:34 Diváci: 5825
Francouz – Zeman, Posmyk – Chaloupka, Pavlík – Kousalík, Pavelka – Martynek, Hübl, Ručinský – J. Černý, Gerhát, Trávníček – Majdan, Skuhravý, Pšurný – Písařík, Jurčík, Zavřel
Hrubec – Roth, Galvas – Hrabal, Linhart – Krejčí, Roupec – Foltýn, Lojek – Martin Růžička, Polanský, Rákos – D. Květoň, Bonk, Varaďa – Rufer, Peterek, Orsava – Marosz, Matuš, Marek Růžička

Duel na zimním stadionu Ivana Hlinky byl derniérou Ocelářů na kluzištích soupeřů v aktuálním roce. V brance Třince se po jednozápasové pauze znovu objevil Šimon Hrubec. V úvodu se hosté museli bránit během početní nevýhody, kdy za hrubost pykal Linhart, oslabení však přežili bez úhony. Naprosto identicky ale dopadla také třinecká přesilovka krátce poté. Začátkem šesté minuty se v nadějné pozici ocitl Daniel Rákos, ale jeho křižná rána přes domácího beka nenašla správný cíl. Neúspěchem skončil na druhé straně hřiště také pokus extřineckého zadáka Filipa Pavlíka.

Ve druhé polovině první dvacetimintovky měli Slezané několik tutovek, žádná však neskočila ve Francouzově sítí. Za zmínku rozhodně stojí prudký projektil Martina Růžičky, který zkoušel štěstí během přesilovky. K dorážce se probil Varaďa, ale Francouz doslova čaroval. Ocelář s číslem 27 se neprosadil ani krátce poté, kdy v ideální pozici trefil jen lapačku litvínovského hrdiny. V závěru přesilovky znovu selhal Václav Varaďa. Proti mateřskému oddílu se snažil prosadit agilní Pavlík, jenže v poslední minutě ani on neotevřel gólový účet zápasu, kdy jej z bezprostřední blízkosti vychytal spolehlivý Hrubec.

Druhou část střetnutí otevřela možnost Květoně, který napřáhl mezi kruhy, jenže přestřelil litvínovskou klec. Ve 23. minutě nadělali hostům problémy Skuhravý s Majdanem, avšak druhý jmenovaný prováhal vhodný okamžik k zakončení. Václav Skuhravý hýřil aktivitou i nadále, ale jeho solidní pokus z mezikruží byl znovu značně nepřesný. Domácímu publiku se představil také Jakub Černý, jenž si vybruslil před Hrubce, jenže hostující obrana jej dokázala včas zpacifikovat. Blízko vedoucí brance byl v minutě číslo 29 Adam Rufer. Člen třetí formace už zvedal ruce nad hlavu, ale Francouz jeho ostrou pumelici na poslední chvíli zastavil před brankovou čárou.

V polovině základní hrací doby se z pravého kruhu neprosadil ani Martin Růžička. Ve 33. minutě se Ocelářům naskytla ideální příležitost ke skórování, jelikož měli k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Famózní Pavel Francouz však veškeré šance hostů likvidoval s klidem Angličana. Herní křeč a psychická frustrace v těchto chvílích bohužel gradovala. Nedáš - dostaneš. Otřepané klišé znovu zafungovalo dvě a půl minuty před koncem třetiny, kdy se vůbec poprvé v letošní sezoně prosadil Filip Pavlík. Třinecký rodák sebral kotouč na pravém kruhu, pohotovou kličkou se vyhnul obránci a z úhlu Hrubce překvapil 1:0!

Vstup do posledního dějství se nesl ve znamení špatné disciplíny Třince. Krušnohorci však během tří početních výhod nic kloudného nevymysleli. Šimona Hrubce testovali jen sporadickými pokusy z uctivé vzdálenosti. Verva mohla navýšit vedení ve 47. minutě, kdy Marek Posmyk vyslal dělovku, která jen těsně minula brankovou konstrukci. Ocelářům se naskytla nadějná možnost během přesilovky, ale nacvičený signál nepřinesl pozitivní efekt.

Severočeši mohli odskočit na rozdíl dvou tref v 52. minutě, ale Jakub Černý mířil několik centimetrů vedle. Závěr duelu nabídl dramatické momenty. Po ošklivém faulu kolenem na Jakuba Orsavu byl do konce utkání vyloučen slovenský útočník Juraj Majdan. Oceláři si dokonce podruhé v utkání zahráli dvojnásobnou přesilovku, ale vše marné - Pavel Francouz potvrdil skvělou fazónu a nekapituloval. Litvínov - Třinec 1:0.

Radim Rulík (Litvínov): "Bylo to bojovné utkání. Musím poděkovat brankáři Francouzovi, podal skvělý výkon. Byl to z naší strany kvalitní zápas."

Jiří Kalous (Třinec): "Paradoxně musím hráčům poděkovat, utkání bylo bojovné s nasazením, ale opět jsme selhali v zakončení. Když už máme šance, nejsme schopni je proměnit. Nevyužili jsme dvě přesilové hry pěti proti třem, to byl rozhodující element."