Další jasná výhra, Oceláři jdou dál!

25.03.2021 · Daniel Ježek
Podruhé v klubové historii se Ocelářům povedlo ukončit sérii play off v nejkratším možném čase. Hráči s drakem na prsou ve čtyřech zápasech ukončili sezónu brněnské Kometě a po jasných výsledcích postoupili do semifinále!
ČF4, čtvrtek 25.3.2021
Kometa Brno
1:4
DRFG arena
Třetiny: 1:1, 0:2, 0:1  Branky a nahrávky: 13. Klepiš (V. Němec, Gulaši) – 16. Rodewald (Špaček, Gernát), 22. M. Stránský (M. Kovařčík, Martin Růžička), 26. Hrehorčák (Rodewald, Dravecký), 51. Hrehorčák (Dravecký). Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:5, navíc Barinka 10 min. OT + DKÚ, Kučeřík (oba KOM) DKÚ. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 31:23. Zblokované střely: 15:14. Hity: 15:5. Vhazování: 31:26. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
HC Kometa Brno: Vejmelka – F. Král, Bartejs, Kučeřík, Zámorský, Gulaši, Svozil, Barinka – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Plášek ml., Klepiš (A), V. Němec – Valský, Rákos, Schneider – Bondra, Střondala, Šoustal.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Jaroměřský, Freibergs, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Hrňa – M. Kovařčík, Špaček, Rodewald – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A) – O. Kovařčík.

Do čtvrtého čtvrtfinálového utkání vstoupili aktivněji hosté z Třince, Oceláři se mohli dostat do vedení již zkraje druhé minuty. Přečíslení dvou proti jednomu po Marcinkově pasu zakončoval Hrňa, jeho projektil se ale odrazil od horní tyče Vejmelkovy branky. Hra se následně vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách, oba gólmani ale spíše řešili jednoduché pokusy soupeřových střelců. Vše podstatné z první periody, která se odehrála bez jediného vyloučení, nabídla až její druhá desetiminutovka.

V třinácté minutě se Kometa dostala do vedení, když se po individuální akci od středu kluziště prosadil Jakub Klepiš. Útočník domácích barev využil Kundrátkova pokusu o blok a kolem jeho nohou poslal kotouč mimo Kacetlův dosah. Oceláři se svou odpovědí přispěchali na konci šestnácté minuty. Kuriózní střela Gernáta od modré, při které urostlý bek zlomil svou hůl, doputovala ke Špačkovi, který z hrany brankoviště posunul kotouč na volného Jacka Rodewalda, kanadský forvard pak doklepl puk do sítě. Závěr třetiny nabídl ještě několik akcí, všechny ale končily spolehlivými zákroky gólmanů a vzájemnými strkanicemi na brankovišti.

Také úvod prostředního dějství patřil hostujícímu Třinci. Hráči s drakem na prsou již po šestadvaceti vteřinách druhé třetiny dostali možnost první přesilové hry utkání, kdy byl po faulu vysokou holí na čtyři minuty vyloučen Holík. Třinečtí dokázali tento prohřešek potrestat, když ve výhodě jednoho muže v poli skóroval Matěj Stránský. Za další tři minuty se skóre opět měnilo, znovu se prosadili hosté. Čtvrtá formace v útočném pásmu vybojovala kotouč, Patrik Hrehorčák pak nadvakrát dokázal prostřelit brankáře Vejmelku.

Oceláři se po zisku dvoubrankového vedení trochu stáhli a soustředili se na poctivou defenzívu. Kometě se dlouho nedařilo dostat do útočného pásma, zlomit to mohla početní výhoda z pětatřicáté minuty, kdy Třinečtí hráli v šesti. Domácím se ale ani v této situaci nevedlo, jedinou střelu na Kacetla vyslal Schneider v samotném závěru přesilovky. V závěru třetiny pak Kacetl předvedl další vynikající zákrok, když zastavil z první pálícího Muellera.

Hned zkraje třetí periody mohl vedení Ocelářů navýšit Dravecký, jehož po Vejmelkově chybě před prázdnou brankou hledal Hrehorčák. Slovenský harcovník ale prudký pas netrefil. Ve čtyřicáté čtvrté minutě se do slibné akce dostala dvojice Mueller – Holík, druhý jmenovaný ale dostal kotouč na paty a Kacetl nemusel zasahovat. V sedmačtyřicáté minutě pak třinecký gólman zlikvidoval další pokus Petera Muellera. V polovině třetiny hráli Oceláři přesilovku po faulu Barinky, který nakonec od sudích inkasoval i trest do konce utkání, početní výhodu ale Slezané nevyužili.

Chvíli po jejím konci se ve středním pásmu k puku dostal Patrik Hrehorčák. Slovenský forvard si nabruslil do útočného pásma a z vrcholu kruhu pro vhazování vymetl pavučinky v horním růžku Vejmelkovy branky. Čtvrtá trefa definitivně zlomila odpor Komety, Oceláři s dalších minutách kontrolovali průběh utkání, pátou trefu ale nepřidal ani Rodewald, ani Roman. Necelých šest minut před koncem měl dvě velké šance Kurovský, v obou případech ale byl úspěšnější Vejmelka.

Čtyři minuty před koncem byli po vzájemných potyčkách vyloučení Svozil s Hrehorčákem a o chvíli později Kurovský se Zámorským, na osudu utkání i celé čtvrtfinálové série se ale již nic nezměnilo, a to ani při power-play domácích. Oceláři postoupili do semifinále nejkratší možnou cestou a to po velmi jednoznačných výsledcích.

Jiří Horáček (HC Kometa Brno): „Nepovedlo se nám získat ani čtvrtý zápas, prohráli jsme 0:4, série a sezóna pro nás končí. Je to těžké na hodnocení, nepovedlo se nám získat ani jeden zápas. Nevynutili jsme si fauly, soupeř hrál velmi zodpovědně. My tak nebyli schopni využít naší zbraň, kterou jsou přesilovky. V každém utkání jsme tahali za kratší konec, nezbývá než pogratulovat soupeři a popřát mu hodně štěstí v další cestě play off.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Chtěl bych klukům poděkovat a poblahopřát jim k postupu, tohle vnímáme velmi pozitivně. V duchu jsme si přáli rychlou sérii, je to velká vzpruha do další práce. I přes první branku, kterou jsme obdrželi, na nás byla vidět chuť sérii ukončit. Hráči neustále pracovali, blokovali střely, na utkání byli správně nastavení. Na semifinále se těšíme, ať už to bude proti komukoliv. Hráli jsme velmi dobře v útočném pásmu, vytvářeli si spoustu šancí, měli jsme dobrý pohyb. Ondřej byl velmi dobrý v bráně v každém utkání, dokázal zlikvidovat šance Komety. Hráči plnili náš nastavený plán na Kometu, upravili jsme také oslabení, kdy jsme vnímali sílu jejich prvního útoku.“