Čtyřbranková salva z první třetiny zajistila Ocelářům tři body

04.10.2011 · Daniel Ježek
Oceláři se k dalšímu utkání museli vydat do 500 kilometrů vzdáleného Litvínova. Zápas rozhodli třinečtí již v první třetině, kdy nasázeli Vervě čtyři branky. Vítězství Třince navíc podtrhl Peter Hamerlík, který vychytal druhé čisté konto sezóny.
8.kolo, úterý 4.10.2011
Litvínov
0:4
Třetiny: 0:4, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 17. Hrabal, 18. Kohn (Peterek), 19. Hrňa, 20. Adamský . Rozhodčí: Jeřábek, Šindler- Dřínovský, Bejček . Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3254. Průběh utkání: 0:4.
Volke (21. Franěk) - Pojkar, Kubát, Stříteský, Jareš, Skuhrovec, Kousalík, Gula, Černošek - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Gerhát, Bojer.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Seman, Richter, Lojek, Davison, Cartelli, Hudec - Hrňa, D. Květoň, Marosz - Kohn, Peterek, Adamský - Havel, Polanský, Chovan - McGregor, Valčák, Orsava.

Oceláři zaskočili Litvínov aktivním napadáním. Severočeši měli velké problémy s bráněním třineckých hráčů, Oceláři však z úvodu naráželi na pozorného Volkeho. Domácí se postupem času dokázali přispůsobit hře Třince a pomalu si začali vytvářet i velké šance. Ta největší přišla v dvojnásobné přesilovce. Kubinčák pálil do odkryté branky. K nelibosti všech fanoušků Litvínova kotouč nejprve lízl tyč a poté jej neskutečným zásahem betonem vykopl Peter Hamerlík.

Ubráněná přesilovka nabudila třinecké k neuvěřitelnému finiši první třetiny. Probíhala sedmnáctá minuta kdy se Josef Hrabal odhodlal k sólu od hrazení. Třinecký bek si nejprve udělal ze čtyř obránců tréninkové figuríny a poté poslal puk pod padajícím Volkem do sítě. Oceláři pokračovali v tlaku a snažili se přidat další branku. To se nejprve nepovedlo Jakubu Orsavovi, kterému rozhodčí jeho gól neuznali pro postavení třineckého mladíka v brankovišti. Později se ale už Oceláři mohli radovat.

Jan Peterek opět potvrdil své hokejové umění, když nezjištnou přihrávkou zpoza branky našel volného Ladislava Kohna. Ten už jen propálil zmateného brankáře Vervy. Hlad třineckých po gólech pokračoval i nadále. Erik Hrňa si udělal dobrý den z trojice obránců a střelou do šibenice propálil Volkeho potřetí. Tečku za prvním dějstvím dodal Martin Adamský. Třinecký expres nejprve přebruslil bránícího hráče, aby poté překonal vyjetého brankáře Litvínova.

Tak jak Oceláři zakončili periodu první, tak se jim podařil vstup do druhé části. Na ledě byl opět vidět Jan Peterek, který tentokráte vytvořil šanci pro Martina Adamského. Ten ale nedokázal nadvakrát překonat brankáře Fraňka, který vystřídal svého kolegu v brance. Tempo hry pak trochu opadlo. Oba celky často chybovaly, příčinou hrubek mohla být nevalná kvalita ledu na stadionu Ivana Hlinky. Nicméně litvínovští se postupně dostávali do šancí. Všechny ale končily na perfektním Hamerlíkovi. Za zmínku stojí třeba Hamerlíkův zákrok proti šanci Jenáčka, který si nabruslil před branku.

V úvodu poslední části mohli opět zahrozit Oceláři. Ti se dostali do přečíslení tři na jednoho. Kotouč vedl Lukáš Havel, který se nakonec rozhodl pro individuální zakončení. Puk ale třineckému forwardovi nesedl ideálně a letěl nad branku. Pozdější průběh závěrečné periody poznamenaly časté prohřešky proti pravidlům na obou stranách. Nabídnuté přesilovky ale nenaskytly mnoho povedených akcí. Domácím se nedařila kombinace, Ocelářům pak ke spokojenosti stačilo kontrolovat puk. Třinečtí se v závěru utkání koncentrovali na čistém kontě brankáře Hamerlíka. To mu mohl překazit z ojedinělé akce Frolík, ten ale trefil jen rameno brankáře Třince. Litvínov – Třinec 0:4

Jiří Kučera (VERVA Litvínov): Rozhodla první třetina. Když jsme hráli přesilovku pět na tři, nesehráli jsme to dobře a od té doby byli hosté lepší. Soupeř hrál agresivněji, tlačil se více do branky a zaslouženě vyhrál.

Břetislav Kopřiva (Oceláři Třinec): Po prohraném utkání s Kladnem jsme měli s hráči důrazné pohovory a jak je vidět, pomohlo to. Hráči k utkání přistoupili úplně jinak, hráli velmi agresivně. Úvod patřil domácím, kdyby jsme dostali branku, zápas se mohl vyvíjet jinak. Pak jsme naštěstí branky dali my, dobře jsme bránili a soupeře nepouštěli do šancí. Určitě ale máme nedostatky, které musíme řešit.