CHL: Podruhé bez gólů = podruhé bez bodů...

01.09.2019 · Martin Stebel
Ani druhé vystoupení Ocelářů v letošní Lize mistrů nepřineslo zástupcům české extraligy radost z výhry. Na ledě běloruského šampiona z Minsku se třineckým hokejistům nepovedlo ani jednou skórovat a po dvouzápasovém tripu se do WERK ARENY vracejí bez bodového zisku. Odvety proti Lahti a Minsku budou na programu během příštího pátku a neděle.
CHL2, neděle 1.9.2019
Junosť
2:0
Čyžojka-Arena
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 24. Mitskevič (Kolgotin, Cyganov), 41. Gerašenko (Lopačuk). Vyloučení: 3:12. Využití: 1:0. Diváci: 3477. Střely na branku: 29:28. Vhazování: 31:37. Rozhodčí: Dehaen, Amosov – Krytski, Slezov.
Junosť Minsk: I. Brikun (Šelepňjov) – Antonov, Nogačjov, Mitskevič, Tarleckyj, Kazakevič, Gerašenko, Mažuga, Lesnikov – Parfejevec, Želnerovsi, Gajnetdinov – Kaškar, Macsev, Kolgotin – Lopačuk, Drozd, Cyganov – Černikov, K. Brikun, Vološin.
HC Oceláři Třinec: Kváča (Bartošák) – Doudera, Kundrátek, Musil, Galvinš, Gernát, Haman, Hrachovský – Stránský, Marcinko, Hrňa – Chmielewski, Kovařčík, Kovařčík – Hrehorčák, Novotný, Kofroň – Adamský, Polanský, Kvasnica – Hladoník

Ve druhém utkání letošní Ligy mistrů Oceláři nemohli využít služeb distancovaného Draveckého, druhou zásadní změnou na soupisce byl Petr Kváča v brankovišti. Začátek byl z obou stran opatrný, zajímavé okamžiky prakticky nebyly k vidění. Za zmínku stojí snad jen nadějný pokus Erika Hrni z křídla, se kterým si ale běloruský gólman Brikun věděl rady.

To třinecký gólman měl trochu víc práce. Nejdříve likvidoval střelu neobsazeného Kolgotina z mezikruží, krátce poté výborně vyřešil i skrumáž, ve které mohl skórovat Drozd. Velkou šanci měl v patnácté minutě Polanský, kterému puk ideálně předložil po objetí celého pásma Stránský. Třinecký útočník byl před svatyni Minsku zcela sám, jenže nezachoval potřebný klid a z bekhendu nezametl puk do patřičných míst.

Skóre doznalo korekce v čase 23:30, kdy na obou stranách bylo na ledě po čtyřech hráčích. Příliš prostoru dostal na pravém kruhu obránce Nikita Mitskevič a přesnou ránou pod lapačku dal svému týmu jednobrankový náskok. Oceláři dopláceli na horší disciplínu a častokrát sledovali dění na ledě z trestné lavice.

Přesto však měli třinečtí několik možností, jak náskok soupeře dorovnat. Tu největší měl na své holi při brejkové situaci Polanský, jenže svoje sólo nedotáhl do zdárného konce. České mistry ve druhé části neskutečným způsobem držel Petr Kváča. Nejdříve zlikvidoval stoprocentní možnost Nogačjova, při přesilovce domácích pěti proti třem ukázal mimořádnou pružnost proti zakončení Cyganova. Běloruský útočník byl před třineckou brankou zcela volný, ovšem ve vyložené šanci poslal puk pouze do lapačky už ležícího Kváči.

Junosť se tak mohla znovu zaradovat teprve začátkem třetího dějství, kdy za katr usedl Aron Chmielewski. Prudkým příklepem od modré se z osy hřiště dokázal prosadit obránce Andrej Gerašenko. Oceláři rozhodně nesložili zbraně a inkasovaná branka je konečně více probudila a nakopla. Jasnou tutovku zazdil po Hrňově nabídce Martin Gernát, který měl před Brikunem dostatek místa i času, jenže hůl neměl v optimálním postavení a puk netrefil.

Když už se hosté dostávali do aktivity, brzdily je zbytečné fauly a následně se slezský tým nedokázal vrátit do správného provozního rytmu. Kontaktní branku přesto měl na své hokejce šest minut před poslední sirénou Ondřej Kovařčík, který při vlastním oslabení ujel domácí obraně, ale svou dlouhou bekhendovou kličku nedotáhl do úspěšné pointy.

V závěrečných minutách ještě hostující družina zkusila hru bez gólmana, zatlačila svého rivala, utahovala šrouby, pálila ze všech pozic, ale stav už zůstal na hodnotě dva nula. Oceláři ani ve druhém střetnutí letošní Champions Hockey League nepoznali radost z výhry a musí pořádně zabrat v domácích odvetách, které ve WERK ARENĚ budou na programu během nejbližšího pátku (Lahti) a neděle (Minsk).