Bílí Tygři byli nad síly Ocelářů

23.09.2018 · Daniel Ježek
Oceláři v neděli absolvovali duel na ledě liberecké Home Credit Arény, proti Bílým Tygrům se ale svěřenci trenérů Varadi, Zadiny a Raszky nevedlo. Domácí zvítězili 4:1 a do tabulky zapsali tři body.
4.kolo, neděle 23.9.2018
Liberec
4:1
Home Credit Arena
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 13. Bulíř (L. Krenželok, Stříteský), 34. M. Kvapil (Derner, Lenc), 45. Ševc (M. Kvapil), 50. Redenbach (Valský, Ševc) – 19. Adamský (Roberts Bukarts, Krajíček). Rozhodčí: Hribik, Horák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 629. Střely na branku: 29:21. Zblokované střely: 11:9. Hity: 11:8. Vhazování: 34:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:.
Bílí Tygři Liberec: Will – Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd (A), Havlín, Ševc – L. Hudáček, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lenc, Bulíř (A), M. Kvapil – Valský, Redenbach, Ordoš – Teplý, Lakatoš, J. Vlach – M. Zachar.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček (C), Adámek, D. Musil, Haman, Gernát – Chmielewski, Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Cienciala, Adamský (A) – Hrňa, Viedenský, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hladonik – R. Vlach.

Utkání na severu Čech začalo pěkně rychle. Domácí se již ve čtvrté minutě dostali do velké šance, Hudáčkovo obkroužení Hrubcovy branky a následná dorážka Šmída ale v odkryté brance neskončila. Za další dvě minuty se mohli prosadit útočníci na obou stranách. Jan Hladonik ale těsně minul Willovu klec, na druhé straně pak Jan Ordoš v úniku poslal puk jen do Hrubcovy lapačky.

První změna stavu tak přišla až ve druhé polovině úvodní periody. Domácí nejprve nedokázali využít početní výhodu po Douderově faulu, ve třinácté minutě už ale musel Hrubec lovit kotouč ze své sítě. Lukáš Krenželok v protiakci posunul kotouč na rozjetého Michala Bulíře, ten po kličce poslal kotouč mezi betony třineckého brankáře.

Oceláři se svou odpovědí přispěchali v úvodu devatenácté minuty, a to v početní výhodě po faulu Ordoše. Roberts Bukarts v útočném pásmu chvíli držel kotouč, pak přesným pasem mezi kruhy ke střele vyzval Martina Adamského. Třinecký rychlík poslal kotouč do horní části Willovy branky.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hostující Oceláři, akce Marka Viedenského z třiadvacáté minuty ale úspěchem neskončila. Slezané se v dalším průběhu periody museli bránit v oslabení, Hrubec ale další kotouč za svá záda nepustil. Chvíli po ubráněné nevýhodě se ale Bílí Tygři prosadili podruhé. Marek Kvapil dostal kotouč od Dernera, Hrubec byť dělal, co mohl, tak nedokázal zastavit kotouč před brankovou čárou.

Hráči s drakem na hrudi mohli na libereckou trefu odpovědět v třicáté sedmé minutě, nepřesný pas Vlacha ale celou akci zmařil. Na druhé straně pak Valského skvěle vychytal Hrubec. Do poslední periody tak domácí šli s jednobrankovým vedením, to dokázali v páté minutě třetiny zdvojnásobit. Liberec hrál přesilovku po Gernátově prohřešku, dvakrát tečovaná rána Martina Ševce doskákala až do sítě.

O chvíli později mohl vedení domácích navýšit Redenbach, v rozhodujícím okamžiku mu ale kotouč sjel z čepele. Oceláři se mohli do hry vrátit v početní výhodě z sedmačtyřicáté minuty, Slezané ale kotouč za Willova záda nedostali. Liberečtí naopak svou další přesilovku využili, Tyler Redenbach využil křížné přihrávky Jakuba Valského a z ostrého úhlu propálil přesunujícího se Hrubce.

Za dvě minuty mohl Ocelářům vystřelit naději Hrňa, z mezikruží ale netrefil branku. Na druhé straně pak Lakatoš pořádně protáhl Hrubce. Při další přesilovce domácích mohli další branku vsítit Stříteský s Valským, první jmenovaný ale ztroskotal na Hrubcovi, Valský pak nedokázal dorazit vyražený puk do sítě. Hráči s drakem na hrudi již do konce šedesáté minuty nedokázali výsledek korigovat, ze severu Čech se tak vracejí s prázdnou.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Do utkání jsme vstoupili celkem slušně, první třetina byla naprosto vyrovnaná. Na začátku druhé třetiny Třinec tahal za delší konec, tam nás podržel vynikající Roman Will. Od půlky druhé třetiny jsme začali hru otáčet, náš výkon se stabilizoval. Přidali jsme branky a zaslouženě získali tři body.“

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Přijeli jsme sem uhrát lepší výsledek a získat body. Bylo to hodně těžké, Liberec se pomalu zvedá. První třetinu jsme neodehráli špatně, bylo to hodně vyrovnané. První branku jsme dostali po chybě u modré čáry, pak se nám povedlo vyrovnat v přesilovce. Vstup do druhé třetiny jsme měli velmi dobrý. Byl tam pohyb, drželi jsme se v útočném pásmu. Neproměnili jsme ale žádnou šanci a pak dostali gól na 2:1. Po další chybě padl další gól, pak se naše hra sesypala. Soupeř se dostal na koně, začal lépe bruslit a měl více ze hry. Výsledek je takový, jaký je. Chtěl bych vyzdvihnout našeho brankáře, který nás v těžkých chvílích podržel. Šimon Hrubec odchytal výborné utkání. Vstup do sezóny jsme si představovali jinak, ale je to tak, jak to je. Musíme se poučit z chyb a jít dál. Kluci pracují, samozřejmě máme nějaké připomínky, ty si ale necháme pro sebe.“