Drama a dva hattricky. Dorost srazil Mountfield v prodloužení

08.01.2023 · Rostislav Niedoba
Třinečtí Oceláři nastoupili v rámci 10. kola druhé části sezony proti hradeckému Mountfieldu. Utkání dvou sousedů v tabulce ozdobily dva hattricky, úspěšná hra bez brankáře v podání Mountfieldu a v neposlední řadě vítězství Ocelářů v prodloužení.
A10, sobota 7.1.2023
Mountfield HK
4:3p
Třetiny: 2:1, 0:0, 1:2 - 1:0  Branky a nahrávky: 1. Kubiesa (Hrček, Holub), 15. Kubiesa (Byrtus, Mrtka), 54. Mrtka (Blaha, Kubiesa), 61. Kubiesa (Rybnikár) - 19. Jón (Novotný), 47. Jón (Voděracký), 60. Jón. Rozhodčí: Janda - Přecechtěl, Kaprál. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC Oceláři Třinec: Skácel – Byrtus, Mrtka, Dravecký, Solowski, Holub, Blaha – Urbánek, Barna, Hebar, Švančara, Mikula, Granečný, Sajdok, Rybnikár, Kubiesa, Kopačka, Hrček
Mountfield HK: Meišner (54. - 57. Petřík) – Samek, Studnický, Černý, Forejtek, Mráz, Pánek, Burda – Vítek, Hendrych, Voděracký, Jón, Frolík, Novotný, Vondruška, Páleník

Domácí nastartoval povedený úvod, kdy se už po třiadvaceti vteřinách prosadil Matěj Kubiesa. Rychlý gól hostující celek viditelně rozhodil. Navíc Matěj Kubiesa dokázal v patnácté minutě ještě navýšit skóre při hře ve čtyřech na obou stranách. Pohodovou třetinu Ocelářů narušil kapitán Mountfieldu Jakub Jón, jenž gólem do kabiny udržel pro svůj tým nadějný stav.

Druhá dvacetiminutovka nenabídla bůhví jakou podívanou. Největší šance přišly prakticky hned na jejím začátku. Viděli jsme v ní také po jedné přesilovce na obou stranách, avšak bez využití. Největší aplaus sklidilo fair play gesto hráče Mountfieldu, který odvolal trest pro svého soupeře. Skóre se ve druhé třetině neměnilo, zajímavých příležitostí bylo poskromnu.

Ač to tak v prvních minutách nevypadalo, nabídla nám třetí část jednoznačně nejzajímavější pasáž hry. V čase 46:11 nejdříve vyrovnal Jakub Jón, ale domácí se ve čtyřiapadesáté minutě zásluhou Radima Mrtky vrátili do vedení. To drželi Oceláři až do samotného závěru, kdy Jakub Jón hattrickem poslal 41 vteřin před koncem zápas do prodloužení.

Nakonec to však byli Oceláři, kteří se radovali z vítězství. Po krásné přihrávce z otočky vyslal Michal Rybnikár do úniku Matěje Kubiesu, který zkompletoval vítěznou brankou hattrick a rozhodl zápas.