Znovu jen bod. Střelecká převaha dorostu nestačila

17.12.2022 · Martina Sikorová
Dorostenci za sebou mají poslední utkání roku 2022. Na ledě Karlových Varů se sice mladým Ocelářům podařilo otočit skóre z 0:1 na 2:1, zápas ale nakonec rozhodovalo až prodloužení, ve kterém se radoval soupeř.
A8, sobota 17.12.2022
Karlovy Vary
3:2p
KV Arena
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:2 - 1:0  Branky a nahrávky: 3. Wardas (Poizl, Záhejský), 55. Wardas (Záhejský, Poizl), 62. Cipko (Galnor, Čihař) – 49. Rybnikár, 54. Hladonik (Solowski, Mrtka). Rozhodčí: Glanc - Baxa, Matys. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 20:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Hynek, O. Postl, Cipko, Mähler, Pelikán – Wardas, Pastor, Zeman, Galnor, Čihař, Záhejský, Poizl, Váňa, Michalov
HC Oceláři Třinec: Heczko – Mrtka, Ćmiel, Byrtus, Solowski, Marek, Holub, Blaha – Hebar, Granečný, Mikula, Hrček, Urbánek, Švančara, Weiss, Hladonik, Rybnikár, Barna

Vstup do zápasu vyšel lépe domácímu mužstvu, už v čase 02:15 otevřel skóre Viktor Wardas. Třinecká obrana se navíc musela mít na pozoru i dál, s brejkem Cipka i šancí Čihaře si ovšem poradila úspěšně. Oceláři pak přidali na střelecké aktivitě, z deseti ran se ale neujala ani jediná. Jednu z největších příležitostí měl deváťák Jan Hrček, proti jeho ráně z mezikruží ale včas zakročil karlovarský gólman.

Svěřenci trenéra Marka Malíka ve druhé části pokračovali v útočné hře, koncovka ovšem třinecké mladíky trápila dál. Gólem tak neskončil velký závar v brankovišti, přáno nebylo ani Michalu Rybnikárovi a brejk Jana Hladonika zastavili vracející se obránci. Činit se ale musel i Denis Heczko na druhé straně hřiště, který se prezentoval třeba úspěšným zákrokem proti unikajícímu Čihařovi.

Ve třetí třetině už se hráči s drakem na hrudi přece jen dočkali. V devětačtyřicáté minutě využil zmatku před brankou Michal Rybnikár a dopravil kotouč za záda karlovarského Ebenstreita. Chvíli nato už Oceláři vedli, z dorážky se v čase 53:06 prosadil Jan Hladonik.. Vedení si ale Třinec dlouho neužil, svým druhým gólem v zápase vzápětí srovnal Viktor Wardas.

Rozhodnout tak muselo až prodloužení, ve kterém se prosadil domácí Pavol Cipko. Oceláři tak brali jen bod, svou bodovou sérii ale natáhli na 10 utkání v řadě.