Znovu jen bod. Dorost prohrál i v Porubě

08.10.2022 · Martina Sikorová
Dobrý začátek, špatný konec. Svěřenci trenéra Marka Malíka sice v Ostravě otevřeli gólový účet sobotního zápasu, po čtyřiceti minutách to byli ale oni, kdo musel dotahovat jednobrankové manko. To se ještě mladým Ocelářům podařilo, v následném prodloužení ale slavil soupeř.
8.kolo, sobota 8.10.2022
Poruba
3:2p
RT TORAX ARENA
Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 31. Pavlíček (Hansel, Sobol), 34. Koida (Bodnar, Indrst), 61. Koida - 17. Zielinski (Švančara, Sikora), 46. Rybnikár (Mikula, Solowski). Rozhodčí: Janda - Přecechtěl, Frais. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 26:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba: Sobol - Stasjuk, Jeřábek, F. Veselý, Gebauer, Bortoli, Bodnar, Pavlíček - Zachariasz, Sobol, Yevtiekhov, Indrst, Koida, Hansel, M. Veselý, Vehovský, Skorokhod, Hlaváč
HC Oceláři Třinec: Skácel - Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Solowski, Ćmiel, Zielinski, Blaha - Sajdok, Sikora, Weiss, Rybnikár, Hebar, Urbánek, Barna, Švančara, Mikula

V sobotním zápase skóroval jako první Třinec. Oceláři ve druhé polovině třetiny dostali k dispozici početní výhodu, kterou se jim sice využít nepodařilo, pouhé dvě sekundy po návratu vyloučeného hráče už ale udeřili. A to zásluhou Aleše Zielinského, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

Na startu druhé části Oceláři přežili horké chvilky ve třech, nakonec ale přece jen inkasovali a to po nahození Šimona Pavlíčka, které smolně prošlo až do Skácelovy sítě. Následně si navíc Oceláři nepohlídali návrat vyloučeného hráče a po brejku Rodiona Koidy museli dotahovat. Vyrovnat mohl obránce Mrtka, který ale v přesilovce podle soudu rozhodčího trefil jen tyč.

Ve třetí části už ale srovnáno bylo. A to po gólu Michala Rybnikára, který využil nepozornosti porubské obrany. Vzápětí ale Oceláři nevyužili početní výhodu pět na tři a protože Mrtka podruhé v zápase trefil jen brankovou konstrukci, musel zápas do prodloužení.

V nastaveném čase byli úspěšnější domácí hráči, kteří po individuální akci Rodiona Koidy získali druhý bod.