Těsné vedení dorost neudržel, z Šumperka veze bod

06.10.2022 · Martina Sikorová
Na branku Šumperka vyslali svěřenci trenéra Marka Malíka 47 střel, ujala se ale jen jediná. V sedmadvacáté minutě poslal Oceláře do vedení Matěj Weiss, domácí ale bleskově srovnali na 1:1. Ve třetí třetině pak sice Třinec ubránil dvojnásobné oslabení, krátce po startu prodloužení ale v další početní výhodě Šumperka inkasoval a získal jen bod.
7.kolo, čtvrtek 6.10.2022
Šumperk
2:1p
ZS Šumperk
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 28. Pazourek (Hejátko, Jarmara), 61. Seidenglanz (Jarmara, Karas) - 27. Weiss (Sikora). Rozhodčí: Poláček - Sobáň, Přecechtěl. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. :V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 15:47. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček – Souček, Plhal, Jarmara, Březina, Prokop, Veselý – Karas, Pazourek, Verner, Seidenglanz, Pluskal, Pospíšil, Hejátko, Urban, Mácha, Maurer, Novotný
HC Oceláři Třinec: Milota – Dravecký, Solowski, Byrtus, Mrtka, Ćmiel, Holub, Blaha – Weiss, Hebar, Barna, Švančara, Rybnikár, Sajdok, Urbánek, Sikora, Granečný, Mikula

Třinečtí hráči byli v první třetině střelecky aktivnější a svého soupeře přestříleli 13:5. Cestu do branky Šumperka si ale žádná z ran nenašla. A protože se Ocelářům na druhé straně podařilo ubránit první oslabení zápasu, do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

V prostřední části už se skóre měnilo. V čase 26:53 zužitkoval přihrávku Petra Sikory Matěj Weiss a svým druhým gólem v sezoně poslal Třinec do vedení. To si ale svěřenci trenéra Marka Malíka užili jen chvíli. Za 25 sekund srovnal na 1:1 domácí Jakub Pazourek.

V závěrečné části Oceláři přežili horké chvilky při bránění dlouhého oslabení tři na pět, které i díky velké obětavosti zvládli. Jeden z dalších prohřešků proti pravidlům už se jim ale stal osudným. Pouhou sekundu před koncem základní hrací doby byla Třinci odpískána hra v šesti a prodloužení tak mladí Oceláři zahájili v početní nevýhodě, kterou se jim ubránit nepodařilo. Autorem vítězné branky se stal Kryštof Seidenglanz a Třinec se tak domů vrátil pouze s bodem.