Junioři otočili zápas proti Litvínovu

14.01.2023 · Martina Sikorová
Třinečtí mladíci za sebou mají úspěšný trip. Po skalpu lídra z Varů uspěli svěřenci trenéra Reného Muchy také v Litvínově, kde ve druhé části během pěti minut otočili z 0:1 na 2:1.
40.kolo, sobota 14.1.2023
Litvínov
1:2
ZS Ivana Hlinky
Třetiny: 1:0, 0:2, 0:0  Branky a nahrávky: 19. Dej (Danielčák) - 24. Bartoš (Volas, Šilar), 29. Sikora (Moškoř, Šilar). Rozhodčí: Valda, Domský - Štěpánek, Thuma. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 41:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC Verva Litvínov: Klika - Hora, Vyhlídal, Werner, Janda, Bystřický - Postl, Danielčák, Ekrt, Beran, Slavík, Maštalířský, Čech, Dej, Bednařík, Špaček, Svoboda
HC Oceláři Třinec: Král - Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek - Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Spěváček, Bartoš, Pohludka, Sikora, Cedzo, Šilar, Jobánek

Na ledě Litvínova si mladí Oceláři rychle vybojovali přesilovou hru, tu ale neproměnili. V polovině úvodní dvacetiminutovky pak sice Třinec ubránil dvojnásobné oslabení, inkasoval ale gól do šatny. O ten se v čase 18:46 postaral Daniel Dej.

Ve druhé části nastoupili Oceláři se snahou o rychlé vyrovnání a to se jim také povedlo. Autorem gólu na 1:1 se na začátku čtyřiadvacáté minuty stal Jan Bartoš. O chvíli později už svěřenci trenéra Reného Muchy vedli. V čase 28:53 totiž přesilovku už po 20 sekundách zužitkoval dorostenec Petr Sikora.

V závěrečné části čelila třinecká obrana střelecké převaze soupeře, Jakub Král ale za svá záda nepustil ani jednu ze 16 střel Litvínova a tři body tak putovaly pod Javorový.