Junioři zakončili venkovní sérii výhrou proti Olomouci

04.11.2022 · Petr Martínek, Martina Sikorová
Zápas proti poslednímu týmu tabulky rozhodla víceméně hned první třetina. Mladí Oceláři si i díky dvěma gólům ve vlastním oslabení rychle vytvořili pohodlný náskok a nakonec si dokráčeli pro vítězství 8:2.
20.kolo, pátek 4.11.2022
2:8
ZS Olomouc
Třetiny: 2:5, 0:2, 0:1  Branky a nahrávky: 14. Belan (Kočí, Sedláček), 20. Kučera - 2. Moškoř (Kozlík, Šilar), 8. Pánek (Pospíšil), 13. Pánek (Kremnický, Pospíšil), 19. Cedzo, 19. Kozlík (Šilar, Spěváček), 23. Holinka (Andrle, Moškoř), 37. Volas (Gerych, Šutý), 54. Šutý (Pánek, Cedzo). Rozhodčí: Blaha, Šudoma - Kučera, Bezděk. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 51. Střely na branku: 22:49. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:8.
HC Olomouc: Frgál – Tomiga, Sedláček, Compel, Panáček, Kalman, Kočí, Drábek – Fasner, Pigl, Matašovský, Belan, Kuchta, Tomeček, Lichner, Kusak, Kučera, Ruda
HC Oceláři Třinec: Klimek – Andrle, Buják, Kremnický, Kareš, Hrůzek, Pospíšil, Volas - Spěváček, Hlávka, Kozlík, Pánek, Gerych, Cedzo, Holinka, Šilar, Moškoř, Jobánek, Šutý, Ullrych

Na první gól se dlouho nečekalo. Už po 74 vteřinách vypálil z pravé strany Jan Moškoř a puk z hole třineckého útočníka prošel až do sítě. Oceláři se pak sice dostali do oslabení, z něj ale vytěžili druhý gól. Samostatný únik zakončil přesně Martin Pánek. Jako by se ale olomoucká pětice vůbec nepoučila. V další početní nevýhodě Třince totiž udeřil podruhé Martin Pánek a poslal svůj tým už do tříbrankového vedení.

Následně už ovšem Olomouc svou přesilovku přece jen využila, puk do sítě Klimka usměrnil Jakub Belan. Ze snížení se ale kohouti radovali jen chvíli. V osmnácté minutě se v rozmezí pouhých 15 vteřin prosadili Adam Cedzo s Matějem Kozlíkem a Třinec rázem vedl 5:1. Ani Oceláři si ale poté v početní výhodě dobře nepohlídali záda a Jan Kučera snížil.

Dvě minuty po startu druhé třetiny vstřelili Oceláři již šestou branku. Jejím autorem byl Miroslav Holinka, který vymetl levý roh Frgálovy klece. Když se pak navíc v čase 36:38 po skvělé spolupráci prosadil i Patrik Volas, vedli Oceláři už 7:2 a tři body měli na dosah.

V útočných choutkách Třinec nepovolil ani v poslední části hry a většinu času strávil v obranném pásmu Mory. Svěřenci trenéra Reného Muchy si vytvořili spoustu dobrých šancí, ujala se ale pouze jediná. Na konečných 8:2 z třineckého pohledu upravil skóre Patrik Šutý, který po akci Pánka trefil odkrytou část branky.