Kolaps ve třetí třetině připravil juniory o šanci na body z Plzně

29.10.2022 · Martina Sikorová
Dobrý začátek, špatný konec. Proti Plzni junioři vedli 2:0 a 3:1, nepovedená třetí třetina a velká nedisciplinovanost ale rozhodly o tom, že na další body si budou muset mladí Oceláři počkat.
18.kolo, sobota 29.10.2022
Plzeň
6:3
LOGSPEED CZ Aréna
Třetiny: 0:2, 2:1, 4:0  Branky a nahrávky: 24. M. Soukup (Jiříček), 34. Matuška (Jiříček), 42. Matuška (Houdek, Soukup), 45. Jiříček (Kubíček, M. Soukup), 48. Kučera (Korčák), 52. Jiříček (Borák) – 12. Gerych (Šilar, Hrůzek), 14. Moškoř (Cedzo, Hrůzek), 28. Spěváček (Šilar). Rozhodčí: Sýkora, Micka – Malý, Klouček. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 102. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:6.
HC Škoda Plzeň: Vondraš – Houdek, Skok, Jiříček, Buzek, Kubíček, Eichler, Hodinář – Mazanec, Kaiser, Borák, D. Soukup, Korčák, Pešek, M. Soukup, Kučera, Hořejší, Matuška, Kreuzman, Dáňa.
HC Oceláři Třinec: Král – Volas, Kremnický, Andrle, Hrůzek, Kareš, Pospíšil, Buják – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Spěváček, Cedzo, Tomiczek, Ullrych, Šotkovský, Hlávka, Šilar

V sobotním zápase zahrozila jako první Plzeň, brankář Jakub Král měl ale u sebe betony proti střele Jiříčka včas. Oceláři si pak zahráli v početní výhodě, která sice ke gólu nevedla, následné oslabení už ale ano. Výbornou práci odvedl napadající Tomáš Šilar, který obral o kotouč plzeňského brankáře, naservíroval ho před branku a tam už měl Robin Gerych jednoduchou práci. Svěřenci trenéra Reného Muchy si pak navíc zahráli v další početní výhodě a v té svůj náskok navýšili, když se ranou z první prosadil Jan Moškoř. Pozor ovšem musel dávat i brankář Král, který ramenem vytěsnil pokus Korčáka.

Po startu druhé třetiny bylo sníženo, když se v přesilovce po sólové akci prosadil Marek Soukup. Na první trefu Plzně ale našel rychle odpověď důrazný Vojtěch Spěváček, který dotlačil kotouč až za čáru a vrátil svému týmu dvougólový náskok. V čase 33:13 se ale k dorážce dostal Jan Matuška a znovu to bylo jen o gól. Uklidnit svůj tým mohl z přečíslení dva na jednoho Ullrych, ten ovšem na domácího brankáře nevyzrál.

Třetí třetina se pro Oceláře změnila v noční můru. Hned po návratu z kabin srovnal Jan Matuška a následně třinečtí hráči doplatili na velkou nedisciplinovanost. Z přesilovky pět na tři poslal Plzeň poprvé do vedení Adam Jiříček, na kterého pak gólově navázal Jan Kučera a vzápětí se mezi střelce podruhé zapsal i Adam Jiříček. Přesilovku pět na tři pak dostali k dispozici i Oceláři, proměnit ji ale nedokázali.