Junioři skolili Litvínov, rozhodla třetí třetina

08.10.2022 · Martina Sikorová
Poslední zápas dlouhé venkovní série zvládli mladí Oceláři na výbornou. V Litvínově sice Třinec přišel o dvougólové vedení, ve třetí dvacetiminutovce ale dominoval a došel si pro vítězství 5:2.
12.kolo, sobota 8.10.2022
Litvínov
2:5
ZS Ivana Hlinky
Třetiny: 1:2, 1:0, 0:3  Branky a nahrávky: 12. Skuhrovec (Slavík), 24. Vopat (Svoboda) - 6. Holinka (Moškoř), 6. Šilar (Kozlík, Kremnický), 52. Spěváček (Volas, Šilar), 56. Cedzo (Moškoř, Buják), 60. Kozlík (Klimek). Rozhodčí: Zeliska, Květoň - Hradil, Šimánek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.
HC Litvínov: Čermák - Hora, Vyhlídal, Werner, Janda, Dudáček, Bystřický - Postl, Danielčák, Ekrt, Beran, Slavík, Vopat, Bednařík, Ščislák, Špaček, Skuhrovec, Svoboda
HC Oceláři Třinec: Klimek - Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek, Volas - Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Spěváček, Cedzo, Ullrych, Šotkovský, Hlávka, Šilar, Kozlík

Mladí Oceláři začali sobotní zápas hodně aktivně a během šesté minuty udeřili hned dvakrát. Jako první napálil puk do litvínovské sítě Miroslav Holinka, který tak skóroval ve třetím zápase v řadě. Na tuto trefu o 26 sekund později navázal Tomáš Šilar a Třinec rázem vedl 2:0. Tento náskok si ale svěřenci trenéra Reného Muchy dlouho neužili, v čase 11:46 snížil na rozdíl jediné branky David Skuhrovec. Jako by se pak na třinecké hokejky vplížila nervozita, z čehož vyplynuly tři fauly. Pozorná obrana v čele s Jakubem Klimkem ale drama nedovolila a do kabiny Oceláři odcházeli s vedením 2:1.

Zatímco v oslabení si Třinec počínal výborně, ve vlastní přesilovce připustil vyrovnání, o které se zasloužil Jan Vopat. Po druhé dvacetiminutovce tedy na světelné tabuli svítilo skóre 2:2 a bylo jasné, že rozhodne poslední část zápasu.

Třetí třetina už znovu patřila Ocelářům. Třinečtí hráči byli střelecky aktivnější a v čase 51:37 zvedali ruce nad hlavy potřetí díky trefě Vojtěcha Spěváčka. Branka sedmnáctiletého útočníka se stala vítěznou, o poslední gól ale nešlo. V šestapadesáté minutě své spoluhráče trefou z přesilovky uklidnil Adam Cedzo a gólem do prázdné klece pak třinecké vítězství pečetil Matěj Kozlík.