Junioři v letošní domácí premiéře neuspěli proti Hradci

26.09.2020 · Dominik Stošek
Teprve druhý zápas Juniorské ligy akademií odehráli třinečtí junioři v sobotu proti Mountfieldu Hradec Králové, který podobně jako Oceláři musel dohrávat utkání po dvoutýdenní karanténě. Oceláři v letošní domácí premiéře vstoupili do zápasu proti Hradci velice slušně, protože už v první minutě otevřeli skóre. O své vedení však vzápětí přišli a nepříznivé skóre se jim v průběhu zápasu i přes snížení nijak zkorigovat nepodařilo.
8.kolo, sobota 26.9.2020
Mountfield HK
2:5
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:3, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Matěj (Homola), 40. Geidl (Petrovský, Ćmiel) – 8. Pinkas (Jušta), 9. Pinkas (TS), 20. Váchal (Janoušek, Budina), 30. Beneš (Budina, Síla), 60. Síla.

Rozhodčí: Šutara - Tvrdý, Bartoň.

Vyloučení: 2:5, navíc za faul Hrůzka (TRI) nařízeno TS (proměněné). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Diváci: 64.

Střely na branku: 28:45. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.

Švančara – Cienciala, Kyselý, Kubíček, Hrůzek, Homola, Marcinko – Moškoř, Wardas, Petrovský, Pětník, Mikler, Geidl, Pindel, Przybyla, Ćmiel, Matěj, Kašpárek, Jobánek
Sajdl – Králík, Váchal, Naar, Janoušek, Perička – Lukačka, Giesl, Gaspar, Kašpar, Síla, Jušta, Beneš, Janda, Šedivý, Budina

Počátek první třetiny se domácím Ocelářům povedl na jedničku. Již v první minutě otevřel skóre zápasu Pavel Matěj, který po průniku podél pravého mantinelu zakončoval na bližší tyč Sajdlovy klece. V šesté minutě mohl po zmatcích Kyselého na modré čáře vyrovnat Beneš, ten však v samostatném úniku mířil trestuhodně mimo tři tyče. Hradec si z této skutečnosti však nemusel dělat těžkou hlavu, protože o necelou minutu později už Švančara musel lovit kotouč ze své sítě. Tadeáš Pinkas rozkmital své hbité nohy, přebruslil jednoho z obránců Třince a zakončil přesně k pravé tyči. Hradecký kapitán se v krátkém sledu ozval podruhé, a to v deváté minutě, kdy poslal svůj celek do dvoubrankového vedení, když po faulu Hrůzka v trestném střílení mířil přesně mezi Švančarovy betony. Už to vypadalo, že do šaten oba celky odejdou za stavu 1:2 pro Hradec. Opak byl ale pravdou, protože vteřinu před koncem třetiny Hradec využil svou početní převahu. Na pravém kruhu dostal od Tomáše Janouška nabito Jakub Váchal a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Druhá perioda přinesla znovu velice zajímavou podívanou, avšak s menším počtem vstřelených branek. Stav se totiž měnil až v polovině druhé dvacetiminutovky, kdy krátce po vypršení přesilové hry v čase 29:51 Michal Beneš obdržel kotouč po skvělé zadovce Matyáše Budiny, který operoval v rohu kluziště na úrovni brankové čáry, a z bezprostřední blízkosti nedal Švančarovi žádnou šanci. Oceláři snížili tříbrankové manko v početní převaze pěti proti třem necelou minutu před sirénou. Matouš Ćmiel na modré čáře předal kotouč na pravý kruh Serváci Petrovskému, který s ním popojel vstříc Sajdlovi a následně našel v předbrankovém prostoru Nica Geidla, jenž zametl kotouč za záda strážce hradecké svatyně.

Třetí třetina přinesla v návaznosti na třetinu druhou velice urputný boj. Oceláři v ní několikrát hledali cestu, jak překonat Sajdla, bohužel pro ně neúspěšně. Největší šanci měl Jobánek, který mohl potrestat špatnou rozehrávku hradeckého brankáře, jenž se kvůli snaze o rozehrávku dostal daleko od své branky. Třinecký útočník po zachycení kotouče střílel z první po zemi přímo do odkryté klece, Sajdl však zareagoval skvěle a svou chybu odčinil zákrokem holí, pomocí které kotouč vytěsnil do rohu. Hradec celou třetinu odehrál aktivně, bez nějakého zatáhnutí se do obranného bloku a bránění výsledku. Možná i za tuto aktivitu si sklidil odměnu v podobně páté branky, kterou pečetil výhru Východočechů střelou do prázdné branky Vojtěch Síla.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): „V tom utkání byla znát pauza, kterou jsme měli v karanténě. Bohužel soupeř byl silnější v osobních soubojích a napadal dobře v útočném pásmu, to nám dělalo velké problémy. Škoda, že jsme udělali tolik individuálních chyb, které soupeř okamžitě potrestal. Měli jsme sice šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Myslím si, že výsledek utkání vypadá sice jednoznačně, ale nám uteklo jen deset minut zápasu. Je to škoda. Uvidíme, jak se s tím popasujeme v pondělí a musíme zabrat. Ten tréninkový výpadek, který jsme měli, tam jde prostě vidět.“

Aleš Krátoška (Mountfield Hradec Králové): „V Třinci to je vždycky těžké, obzvláště tady v té menší aréně (Mini WERK ARENA). Podle mě bojovný zápas, který rozhodla možná větší touha po bodech po včerejším pro nás nešťastném zápase. V sestavě, kterou tady máme, bych chtěl klukům za dnešní výkon poděkovat, protože tam bylo vidět spoustu dobrého, zejména toho, co po nich chceme od začátku přípravy, takže klobouk dolů před nimi. Třinec se po vstřelené druhé brance na nás malinko dotáhl, začali jsme trošku zmatkovat, tam kdyby se mu podařilo vyrovnat, tak by to utkání dopadlo možná jinak. Nicméně konec zápasu si kluci pohlídali a gólem do prázdné brány definitivně rozhodli.“