Parádní obrat dorostenců v Chomutově!

01.02.2020 · Šárka Kolková
ELIOD extraliga dorostu měla na programu čtrnácté kolo ve skupině O pořadí v play-off. Třinečtí Oceláři po pátečním nezdaru na ledě Mladé Boleslavi složili úspěšný reparát v Chomutově. S místními Piráty sice svěřenci Reného Muchy po úvodní třetině prohrávali, jenže díky výborně zvládnuté druhé části vývoj překlopili na svou stranu a vezou domů cenné tři body.
OPP14, sobota 1.2.2020
Chomutov
4:6
Rocknet Aréna
Třetiny: 2:0, 0:4, 2:2  Branky a nahrávky: 7. Čech (Šilar, Spudich), 10. Poch, 58. Novotný, 59. F. Döring (Vostiňák) – 22. Ročák (Przybyla, Wawrzkiewicz), 23. Kašpárek (Jobánek, D. Buják), 25. Kašpárek (Ramik, D. Buják), 38. Ramik (Hrůzek, Žabka), 43. Jobánek (Kašpárek, Ramik), 50. Procházka (Pánek). Rozhodčí: Knapík – Goltsch, Bublová. Vyloučení: 4:2, navíc Pavlák (CHM) osobní trest na 10 minut za naražení zezadu. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:41. Diváci: 54. Průběh utkání: 2:0, 2:6, 4:6
Ciple – Poch, Frollo, Perný, Kovár, Rykl, Döring, Hynek – Spudich, Šugár, Šilar, Svoboda, Vostiňák, Čech, Novotný, Pavlák, Rindoš
Klimek – Andrle, Ročák, Žabka, D. Buják, Hrůzek – Pánek, Šotkovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Ramik, Kašpárek, Jobánek, Procházka

Úvodní pasáž hry začala lépe pro domácí celek Pirátů, kteří se v sedmé minutě poprvé přihlásili o slovo. Skóre utkání otevřel Ondřej Čech, který ze spojnic vrcholů kruhů vystřelil a rána se dostala za Klimkova záda. Na další branku se nečekalo dlouho a v desáté minutě Josef Poch poslal rychlou střelu od modré na bránu a hostující Klimek nestačil včas zareagovat. Oceláři si v posledních minutách první periody vytvořili hned dvě velké šance, ale ani jedna z nich nebyla proměněna.

Druhé dějství bylo ve znamení velkého obratu. Dvě minuty po začátku druhé třetiny snížil na rozdíl jedné branky Marek Ročák, který byl velmi aktivní před branou Pirátů a nakonec aktivitu zúročil v třinecký prospěch. O minutu později padla vyrovnávací branka, o kterou se postaral Alexandr Kašpárek, jenž dorazil kotouč do Cipleho brány. Alexandr Kašpárek nedopřál chomutovskému gólmanovi žádný klid a krátce poté se znovu trefil mezi dvě tyče. V osmatřicáté minutě zazněla znovu stadiónem siréna, kterou spustili Oceláři díky Michalovi Ramikovi, který navýšil třinecký náskok o dvě trefy.

Závěrečná část hry začala skvěle pro třinecké hráče, kteří ve třiačtyřicáté minutě znovu úřadovali a to díky Jonáši Jobánkovi, který bez větších obtíží překonal chomutovského brankáře. Šestou branku Ocelářů pak zaznamenal deset minut před závěrečnou sirénou Adam Procházka, který si najel před bránu, vystřelil, Ciple kotouč pouze vyrazil před sebe, ale mladý Ocelář černou pryž vrátil za jeho záda a hosté rázem vedli už 6:2. Piráti se snažili situaci ještě zdramatizovat a hosty aktivně napadali. Toho využil Lukáš Novotný, který ve zmatku rychle vypálil puk na bránu a snížil. Minutu před koncem dokázal Klimka překonat ještě Filip Döring, ale další branky už diváci na severu Čech neviděli a třinečtí dorostenci se tak mohou radovat z cenné výhry.