Poslední venkovní duel skupiny dorostencům výsledkově nevyšel

21.11.2019 · Jakub Kotajny
V dalším kole dorostenecké extraligy se třinečtí Oceláři představili na ledě přerovských Zubrů. S favorizovaným rivalem drželi svěřenci Reného Muchy dlouho krok, nakonec však kvůli třem inkasovaným gólům ve třetí části padli 2:4.
17.kolo, čtvrtek 21.11.2019
Přerov
4:2
Meo Aréna
Třetiny: 0:0, 1:1, 3:1  Branky a nahrávky: 32. Šilhavý (Billa), 42. Jobánek (Halík, Holík), 48. Billa (Brázda, Štíbr), 51. Hradil (Jobánek, Halík) – 35. Petrovský (Kašpárek, Hykl), 46. Kašpárek (Petrovský). Rozhodčí: Škach – Mikšík, Novák. Vyloučení: 7:11, navíc Růžička (PRE) osobní trest na 10 minut za nesportovní chování a Procházka (TRI) osobní trest na 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 75. Střely na branku: 31:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Suchánek – Koblížek, Růžička, Tomiga, Holík, Billa – Štíbr, Brázda, Kuncek, Halík, Hradil, Richard Marek, Kuchta, René Marek, Buršík, Mann, Jobánek, Šilhavý
Klimek – Hykl, Andrle, Ročák, Žabka, Kyselý, D. Buják, Hrůzek – Pánek, Šotkovský, Petrovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kašpárek, Procházka

Utkání sedmnáctého kola dorostenecké Extraligy odehráli mladí Oceláři na ledě přerovských Zubrů. První třetina nabídla čtyři vyloučení a mnoho akcí, ani jeden z brankářů však během úvodní dvacetiminutovky kotouč z branky nelovil.

Ani začátek druhé periody branku nenabídl a diváci si tak na gól museli počkat až do dvaatřicáté minuty, svou čtvrtou branku sezóny dokázal za Klimkova záda vsítit domácí Michal Šilhavý. O tři minuty později se však Ocelářům podařilo srovnat, po Kašpárkově pasu potvrdil svou dvanáctou trefou sezóny roli ocelářského kanonýra Servác Petrovský. Další branku však prostřední část hry nenabídla a jediné, co zvedlo diváky ze sedaček bylo trojnásobné vyloučení na začátku devětatřicáté minuty.

Hned šestatřicet vteřin po začátku třetí třetiny se na trestnou lavici poroučel Petrovský a Zubři trestali. Druhou branku do klece Třince přidal Adam Holík. I na tuto branku však mladí Oceláři dokázali zareagovat, a to dokonce ve vlastním oslabení. Do role zakončovatele se tentokrát obsadil Alexandr Kašpárek, který s povděkem využil přihrávku Petrovského. Od osmačtyřicáté minuty však kralovali domácí, v čase 47:36 potrestal Jánošův faul kolenem Jan Billa a v jednapadesáté minutě zvýšil na konečných 4:2 Radim Hradil. Ve zbytku utkání měl nejvíce napilno hlavní arbitr, který během jedné minuty rozdal dva osobní tresty, které poté v sedmapadesáté minutě doplnila vyloučení na obou stranách.