Dorostenecké derby patří Vítkovicím

16.11.2019 · Šárka Kolková
V šestnáctém kole české nejvyšší soutěže dorostenců vyzvali svěřenci trenéra Reného Muchy v domácím prostředí Vítkovice. Ocelářům se duel proti tradičnímu krajskému soupeři bohužel výsledkově vůbec nevydařil.
16.kolo, sobota 16.11.2019
2:7
Třetiny: 1:1, 1:3, 0:3  Branky a nahrávky: 8. Procházka (Przybyla), 27. Petrovský (Kašpárek) – 12. Holaník (Schauer, Krejsa), 22. Rajčan (Bystroň, Kotásek), 32. Schauer (Holaník, Krejsa), 34. Bystroň (Holaník, Krejsa), 51. Schauer (Puchala, Kotásek), 51. Krejsa (Puchala), 54. Holaník (Vřeský, Bystroň). Rozhodčí: Šutara - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 31:36. Diváci: 59. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:7.
Halouzka – Mošnička, Hykl, Andrle, Žabka, Kyselý, Hrůzek – Pánek, Šotkovský, Petrovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kašpárek, Procházka
Bartošák – Bystroň, Bialy, Pavič, Puchala, Řepa, Vřeský – Holaník, Kotásek, Krejsa, Rajčan, Pavelec, Schauer, Milata, Melovský, Skřipčák

Zahajovací část hry byla oboustranně vyrovnaná. Hned v úvodní minutě potrápil Halouzku Kotásek, který si najel před bránu a vystřelil, jenže třinecký brankář byl připraven. V sedmé minutě se poprvé měnilo skóre a to na straně domácích. Adam Procházka si najel před Bartošáka, který na střelu zareagoval příliš pozdě a Oceláři rázem vedli. Vítkovice však nezůstaly dlouho pozadu a o pět minut později se pohotově prosadil Filip Holaník.

Na startu druhé třetiny měl nejdříve nadějnou šanci slovenský šikula Petrovský, ale solidní možnost ke své smůle neproměnil. Udeřilo tak na druhé straně kluziště. Samuel Rajčan ideálně využil volný prostor a zaznamenal druhý gól hostů. Dvacátá sedmá minuta přinesla radost třineckým barvám, tentokrát se prosadil Servác Petrovský a vyrovnal na 2:2. Vítkovice si ale připravily rychlou odpověď a ve třicáté druhé minutě překonal Halouzku Jan Schauer. O dvě minuty později se ještě do střelecké listiny zapsal další ostravský dorostenec Michal Bystroň.

Ve třetí dvacetiminutovce se nejprve dostal do výborné šance třinecký Przybyla, ale Puchala jeho střelu vyrazil. V padesáté první minutě naopak skóroval Jan Schauer, který tak zaznamenal druhou branku v utkání. O chvíli později navýšil náskok Ridery Josef Krejsa. V samotném závěru střetnutí se ještě trefil Filip Holaník, pro něhož to byl rovněž druhý zásah sobotního odpoledne. Oceláři ale nechtěli prodat kůži lacino, bojovali až do konce a toužili alespoň kosmeticky upravit nepříznivé skóre. Postupně se ovšem neujaly nadějné pokusy Petrovského, Hrůzka či Jánoše.