Junioři na finský Kärpät nestačili

26.08.2019 · Martina Sikorová
Ve druhém utkání Světového poháru nastoupili třinečtí junioři proti Kärpätu Oulu. Mladí Oceláři sice ve druhé třetině během pouhých 28 sekund otočili zápas na svou stranu, poté však svému soupeři nabídli několik přesilových her a finský výběr neváhal. Ve zbývajícím čase už do černého pálili pouze hráči ze země tisíce jezer a svěřenci trenéra Jiřího Juříka se museli smířit s dalším neúspěchem.
SP, pondělí 26.8.2019
Kärpät Oulu
6:3
Shayba Arena
Třetiny: 1:1, 3:2, 2:0  Branky a nahrávky: 2. Puhakka (Tieksola, Sedlák), 30. Tieksola (Puhakka, S. Koskenkorva), 35. Tieksola (Vanttaja), 39. Sedlák (Suutarinen), 42. Raty (Vanttaja), 45. Sedlák (Niskala, Tieksola). Rozhodčí: Barulin, Komarov - Tsaryov, Vereshchagin. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 161. Střely na branku: 40:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 6:3.
Suutarinen - Loponen, S. Koskenkorva, Juusola, Vanttaja, Paaso, Niskala - Hyry, Tieksola, Ruotsalainen, Moilanen, Puhakka, Hyvarinen, Antti-Roiko, Heikkala, Jarvitalo, J. Konskenkorva, Myllyaho, Sedlak, Raty
Ochman - Mituchovič, Krzak, Jenáček, Vacula, Grygar, Šulák, Adámek, Michálek - Havránek, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Konečný, Čmiel, Przybyla, Plandor, Matěj, Kalus, Ramik

Mgr. Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Odehráli jsme lepší utkání než se Salcburkem. Kluci se snažili dodržovat stanovený systém a to nám v polovině utkání přineslo vedení 3:2. Poté jsme ale zase vyrobili nepochopitelné individuální chyby. Soupeř hrál výborně přesilové hry a ty nakonec utkání rozhodly.