Junioři padli se Salcburkem

29.11.2019 · Jakub Kotajny
Třinecký drak ani v druhém utkání s rudými býky ze Salcburku neobstál. Hosté z Rakouska vstoupili do utkání aktivněji a z branky se radovali hned po dvaaosmdesáti vteřinách. Druhou branku přidali tři minuty před koncem úvodní třetiny a odskočili tak do dvoubrankového trháku, který se našim juniorům i přes velké množství útočných akcí ve zbytku zápasu dotáhnout nepodařil.
22.kolo, pátek 29.11.2019
Salzburg
2:6
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:2,1:2,1:2

Branky a nahrávky: 31. Matěj (Havránek, Konečný), 51. Čmiel (Ramik, Cienciala) – 2. Leonhardt (Reich, Mykhluka), 17. Wolf (Hengelmüller, Szuber), 23. Cimmerman (Maier, Eham), 39. Necesany (Bjerrum), 51. Borzecki (Hadamczik), 60. Cimmerman (Bjerrum, Schwaiger). Rozhodčí: Fiala - Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 41:47. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:6

Švehlák (40. Švančara) – Mituchovič, Jenáček, Vacula, Cienciala, Grygar, Šulák – Havránek, Krč, Stránský, Pastor, Geidl, Mastič, Konečný, Čmiel, Matěj, Ramik, Dobša
Bugl – Obu, Schwaiger, Necesany, Szuber, Reich, Hadamczik – Cimmerman, Hänelt, Eham, Lutz, Myklukha, Maier, Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki, Wolf, Lindner, Bjerrum

Do úvodní třetiny vstoupili hosté doslova bleskově. Hned na začátku druhé minuty mohl skórovat Lutz, ten ale odkrytou klec domácích z úhlu netrefil. O dvanáct vteřin později se však již hosté radovali, střela Danja Leonhardta doputovala za záda Štěpána Švehláka v čase 1:22. Po úvodní brance utkání převzali iniciativu Oceláři, ti se však i přes mnoho šancí na své straně prosadit nedokázali a hostům tedy nezbývalo nic jiného, než dát třineckým mladíkům lekci z produktivity. Po sérii obranných zákroků se Salcburk dostal před Švehláka, kde se nejlépe zorientoval Marlon Wolf. Ten tak po střele z blízkosti zvyšoval již na 2:0 ve prospěch hostů. Úvodní dvacetiminutovka již další branku nenabídla a do šaten tak mladí Oceláři odcházeli s dvoubrankovým mankem.

Hostům vyšel lépe i vstup do druhé periody utkání, i přes prohrané buly se svěřenci Daniela Peterssona dostali do útočného pásma, kde tentokrát úřadoval Sebastian Cimmerman. Ten svou brankou v přesilové hře zvyšoval již na 3:0 a Ocelářům tak teklo do bot. Naději na případný obrat vetknul domácím v přesilovce Pavel Matěj, který dokázal přesně trefit odkrytou část Buglovy klece po Havránkově skvělém pasu. Hostům se však ještě před koncem této třetiny podařilo na Matějovu branku zareagovat a v polovině devětatřicáté minuty se radovali znovu. Před Lukášem Nečesaným se otevřela mezera v brance Ocelářů a ten se z levého kruhu nemýlil. Ve zbytku třetiny viděli diváci v mini WERK ARENĚ ještě vyloučení Dobši, to však bylo pro druhou tercii tohoto duelu vše.

Na první branku třetí třetiny si museli diváci i hráči počkat více než deset minut a tak jsme pod Javorovým viděli jen velké množství šancí na obou stranách, o mnoho aktivnější byli domácí Oceláři, kteří prahli alespoň po snížení, které v čase 50:03 přeci jen přišlo. Filip Cienciala do modré skvěle nahodil kotouč na Bugla, jenž si s nim nedokázal poradit a toho využil Matouš Čmiel, který překonal bezmocného Rakušana v brance Salcburku. Odpověď rudých býků však přišla záhy, tříbrankový náskok vrátil hostům zpět Jakub Borzecki. Třinečtí však bez odporu kapitulovat nechtěli a tak v závěru zápasu zkusili ještě hru v šesti, ani ta však mladíkům s drakem na hrudi příliš nevyšla. Necelých osmnáct vteřin před koncem základní hrací doby se podruhé prosadil Sebastian Cimmerman. Zbytek utkání už proběhl v poklidu, ještě se sirénou prověřil Bugla svou střelou ze středního pásma jeden z Ocelářů, jeho střela však měla pouze mizivou šanci na úspěch a gólman hostů si s ní také bez menších problémů poradil.