Oceláři výhodu domácího prostředí nevyužili

26.10.2019 · Šárka Kolková
Třinecká juniorka nedokázala navázat na páteční vítězství proti Spartě. V sobotním utkání s pražskou Slavii sice mladí Oceláři v úvodu třetí části vedli 2:1, ale zásluhou rychlého obratu nakonec získal tři body tým z metropole.
14.kolo, sobota 26.10.2019
Slavia Praha
2:4
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 0:1, 1:3  Branky a nahrávky: 12. Matiaško (Matěj, Havránek), 41. Havránek (Matěj, Matiaško) - 35. Petrák (Janča), 41. Petrák (Klatt, Janča), 45. Janča (Petrák), 59. Hasil (Hradil, Havrda). Rozhodčí: Mrkva - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 39:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
Švančara – Mituchovič, Jenáček, Vacula, Cienciala, Šulák – Havránek, Indrst, Pastor, Mikler, Mastič, Lipiansky, Matiaško, Plandor, Matěj, Stebel, Ramik, Králík
Pánek – Antoš, Hovorka, Němeček, Bureš, Mareček, Srdínko, Klatt - Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Ribarovski, Turek, Míšek, Labuzík, Janča, Petrák

Junioři Slavie v samotném začátku potrápili třineckého brankáře Švančaru. Havrda ze středního pásma najel před bránu a vypálil, ale třinecký gólman si jeho střelu pohlídal. Do zakončení se brzy dostal také domácí Ramik, který ostře vypálil, jenže brankář Slavie kotouč přikryl. Až v jedenácté minutě se skóre změnilo. Michal Matiaško se díky rychlosti dostal do zakončení a nezaváhal.

Hosté vstoupili do druhé třetiny aktivně. Němeček využil špatné rozehrávky Ocelářů a ostře vypálil, ale Švancara zareagoval na výbornou. Ve dvacáté páté minutě mohli skórovat znovu Oceláři. Ramik jako dravý sup kroužil okolo hostující branky, jenže Pánek byl připraven. Krátce poté se už ale do střelecké listiny zapsal Martin Petrák.

Poslední třetinu začali daleko lépe domácí. Marek Havránek se pohotově dostal přes obranu sešívaných, rychle vystřelil a překonal Pánka. Hosté si ale připravili odpověď během pouhých třiceti vteřin. Nejprve se opět prosadil kapitán Martin Petrák. Několik chvil poté si stejný hráč znovu najel před třineckou klec, nahrávkou oslovil lépe postaveného Jakuba Janču a ten rychlou střelou zařídil Pražanům vedení.

Oceláři poté měli k dispozici přesilovou hru pěti proti třem. Brankáře hodně potrápil především Vojtěch Šulák, který střílel ze všech pozic. Nadějnou možnost si připravili také Ramik s Indrstem, kteří byli blízko k dalšímu gólu. Oceláři to nevzdávali a ještě dvě minuty před koncem zkusili variantu šest na pět. Slavista Matěj Hasil se ale dostal k puku, poslal ho do opuštěné svatyně a pečetil tak výhru svého týmu.